Це поняття для багатьох блогерів залишається відкритим. Будь-який власник відеоканалу намагається наповнити ресурс привабливими матеріалами, часом не дотримуючись вимог видеохостинговой платформи. Розберемося в основних нюансах і спробуємо зрозуміти, що таке авторські права YouTube.
Що це таке?
Щоб визначитися з поняттям, слід розділити два схожих терміна. Перший називається авторським контентом і представлений текстовою частиною, картинкою, аудіозапис, відео, знятим у будь-якому форматі. Все це вважається авторською власністю і створюється самостійно в повному обсязі.
Другий термін – авторські права. Відрізняється від попереднього тим, що є юридичною, містить опис прав, якими користується власник відео безпосередньо в матеріалі.
Розрізняють шість різновидів матеріальних форм, що охороняються хостингом:
- музичні кліпи та аудіозапису;
- трейлери і відеофільми, невеликі ролики, шоу і т. п.;
- лекції, тексти, книги, статті і т. д.;
- програмне забезпечення та ігри для комп’ютерів;
- картини, малюнки, плакати;
- для постановки театральної сцени.
Є деякі категорії, на які авторські права не поширюються. До них відносяться факти та ідеї, процеси нематеріального характеру, заголовки і назви.
Перевірка на наявність порушень
Розберемося, як перевірити відеоролик на авторські права в YouTube.
Якщо опублікований вами контент отримав претензію від автора на порушення його прав, то хостинг відзначить його спеціальним написом.
Як подивитися надійшла заявку? Перейдіть в розділ «творча студія» і відкрийте пункт «відео».
Як перевірити ролик на авторські права в YouTube? Щоб визначити право на використання відеоматеріалу, в ютубі передбачені наступні інструменти:
- особлива форма заявки. Вона доступна кожному автору за замовчуванням. Її використовують найчастіше, щоб повідомити про порушення;
- content ID. Призначений власникам великої кількості авторських матеріалів. Система виконує порівняння нових відеороликів з вже доданими до бази файлами, застосовуючи до виявлених збігами певні дії – монетизує копії, ставить на них блокування або простежує кількість переглядів;
- інструмент, який виявляє збігу. Принцип дії схожий на попередній варіант, але користуватися ним можуть багато авторів. По виявленню копій інформація пересилається автору, який заявив про права, і він визначає міру впливу до порушника – зв’язується по електронній пошті, видаляє контент, відправляє в архів запис, що має збігу;
- програма, що перевіряє контент. Процес виявлення записів, що порушують права авторів, істотно прискорюється завдяки тому, що надсилається одночасно кілька запитів.
Для використання всіх інструментів, крім перший, знадобиться отримати спеціальний доступ, рішення на видачу якого приймає сервіс, вивчивши заповнену автором форму.
Як знайти відео для ютуба без порушення авторських прав? Всю нову інформацію, що розміщується на платформі, автоматично перевіряють вбудовані механізми. Щоб перевірити запис на предмет недотримання прав третіх осіб, доведеться певний час почекати. Якщо виявляться збіги, вам надійде відповідне повідомлення.
Що зробити, щоб уникнути порушень?
Для початку пропонується вивчити правила відеохостингу, визначають, який матеріал дозволяється публікувати.
Щоб уникнути заявок від правовласника, доведеться знімати унікальний відеосюжет, і, монтуючи його, використовувати свою озвучку і музичний супровід.
Де знайти музику без авторських прав для ютуба? Для цього поверніть спеціальні сайти, на яких знаходиться краща музика без авторських прав для YouTube:
- soundsmix.com. В бібліотеці міститься список музики, зручно розподілений по різним жанрам. Як вставити музику? Перейдіть на сайт, вибрати трек, скачайте його;
- audioLibrary. Ще один перелік, який надає право безкоштовного використання. Як з цього списку вибрати музику для ютуба без порушення авторських прав? Заходьте на сайт, вибираєте файл, тиснете кнопку «завантажити». Попередньо з’явиться текст з ліцензією, який доведеться використовувати в описі до відеоматеріалу. Якщо знехтувати цією умовою, матеріал може бути вилучений або заблокований;
- vlog no copyright music. Свого сайту для такої бібліотеки немає, пісні представлені ютубовским каналом. Як вставити музику з авторськими правами на ютуб? Для цього доведеться використовувати прогу 4K Video Downloader. Скачавши і встановивши її, копіюємо посилання на трек з браузерною рядки в обмінний буфер, відкриваємо програму, тиснемо кнопку «вставити посилання», у віконці з параметрами вибираємо функцію «витягти аудіо», встановлюємо потрібну якість, вказуємо місце для збереження файлу, натискаємо кнопку «вилучити». Не забуваємо копіювати відомості про автора і вставити в текстовий опис до відеоматеріалу;
- noCopyrightSounds. Якщо ви не знаєте, яка музика на ютубі без порушення авторських прав – зверніться в бібліотеку. Порядок і умови скачування ідентичні попереднім варіантом.
Маскування контенту
Пропонуємо шляхи вирішення, як прибрати авторські права відео на ютубі.
У зв’язку з тим, що хостинг постійно стежить за додержанням установлених вимог, користувачі знайшли кілька шляхів, що дозволяють обходити суворі обмеження. Розберемося, як вони працюють:
- монтуєте пробний відеосюжет і розміщуєте його в мережі без публікації. Як правило, ютуб миттєво розпізнає новий матеріал, ставить на нього блокування;
- якщо ви обмежите час взятого у кого-то фрагмента, ймовірність того, що ролик направлять на перезавантаження, знижується;
- у певних ситуаціях допомагає музика, накладываемая на контент, захищений правами автора;
- ще один варіант – розділити відеоматеріал на частини і запускати ролики по черзі, через деякий час.