Чому не працює ютуб на компютері: на ноутбуці, на ПК

Чому не працює ютуб на компютері: які можливі причини, що робити, якщо виникли проблеми з YouTube на Віндовс 10

Це відеохостинг вважається популярним у всьому світі і користується заслуженою популярністю. Але іноді з’являються збої, і, якщо ютуб перестав функціонувати, велика ймовірність того, що проблема пов’язана саме з вашим пристроєм. Спробуємо розібратися, чому не працює ютуб на комп’ютері, і що слід робити в подібній ситуації, щоб вирішити проблему власними силами.

Ймовірні причини

Розробниками відеохостингу витрачена маса зусиль, щоб платформа функціонувала на будь-якому пристрої, не вимагаючи додаткових налаштувань. Але поки ще далеко до ідеалу, і при деяких умовах ютуб на ПК перестає функціонувати.

Розберемо ймовірні причини, чому ютуб не працює на комп’ютері, спробуємо зрозуміти, що необхідно робити в тій чи іншій ситуації.

Відсутній зв’язок з інтернетом

З подібною проблемою ми стикаємося часто, тому що нормальна робота ютуба залежить від стабільності і швидкості з’єднання.

Якщо ролик пригальмовує, якість зв’язку погіршився, або сайт зовсім не завантажується, необхідно перевірити зв’язок з мережею, для чого виконується перехід на новий сайт або робиться спроба перезавантажити сторінку. Якщо позитивних результатів немає, найімовірніше, проблема криється в підключенні до інтернету.

Перевірте панель завдань» для Windows. Навпаки мережевий іконки, що підтверджує підключення, повинен перебувати трикутник жовтого кольору, всередині якого розміщено знак оклику. Це підтверджує повну відсутність з’єднання.

Перезапустіть роутер або комп’ютер, що теж іноді допомагає. Якщо все мимо, витримайте паузу, поки мережа не налаштується самостійно, або зверніться до провайдерів технічної підтримки.

Застарілий браузер

Продовжуємо розбиратися, чому не працює ютуб на комп’ютері. Якщо зв’язок з інтернетом в повному порядку, перевірте браузер. Раніше, щоб коректно відобразити контент, необхідно було наявність останньої версії Abode Flash Player, але нещодавно хостинг відмовився від подібної технології, віддавши перевагу сучасному стандарту HTML5.

В такому разі установки і налаштування не потрібні, тому що багато браузери підтримують параметр за замовчуванням. Але якщо ви користуєтеся старою версією, виконайте оновлення робочого веб-браузера.

Засмічення браузера

Що ще можна зробити, якщо не працює ютуб на комп’ютері? За весь час функціонування браузер засмічується неактуальними файлами, і, якщо ви підозрюєте саме цю причину, спробуйте відкрити який-небудь відеоролик, скориставшись іншим браузером, функціонуючим без нарікань. Якщо причина виявлено, виконується очищення:

 1. натискаємо клавіші Ctrl-Shift-Del;
 2. відкривається вікно, в якому налаштовується процес чищення програми;
 3. чекаємо закінчення дії.

Для кожного браузера є своя інструкція по очищенню – універсального варіанта, придатного для всіх, не існує.

Крім того, процедура можлива з застосуванням сторонньої програми CCleaner.

Для цього:

 1. запускаємо утиліту, вибираємо в інтерфейсі пункт «чистка», що відкривається одночасно з програмою за замовчуванням;
 2. ставимо додаткові мітки у вкладці або видаляємо наявні;
 3. натискаємо клавішу «аналіз», коли він закінчиться – кнопку «очищення», чекаємо завершення заданих команд.

Збій браузерних налаштувань

Чому ще не працює ютуб на ПК або ноутбуці?

Бувають ситуації, коли з браузером все в порядку, він функціонує штатно, але випадково йому задані параметри, які потягли за собою некоректність у відтворенні роликів.

У ряді браузерів функція, що відповідає за відтворення контенту, вимкнуто за промовчанням, що серйозно позначається на працездатності ютуба.

Щоб включити дану технологію другий раз, необхідно:

 1. активувати Гугл Хром, натиснути значок, що нагадує три точки, розташовані вертикально, вибрати в меню розділ «налаштування»;
 2. в кінці сторінки знаходимо клавішу «додаткові налаштування», натискаємо її;
 3. у блоці «конфіденційність і безпека» вибираємо позицію «налаштування вмісту
 4. переходимо в розділ «Java Script»;
 5. пересуваємо перемикач на розділі «дозволено» в положення «вкл.»;
 6. перезапускаємо браузер, повторно активуємо ютуб.

Плагіни

Щоб розширити можливості і налаштувати браузер належним чином, користуються різними плагінами. Загрози вони не несуть, але часом установкою займаються сторонні програми, не посилають користувачеві відповідних повідомлень.

Наявність «шкідливого» плагіна визначається за обсягом реклами, автоматичного відкривання сторонніх сайтів і т. п. Щоб виправити ситуацію, діємо наступним чином:

 • входимо в налаштування, натискаємо знак з трьома смужками;
 • у меню знаходимо «розширення»;
 • вивчаємо перелік браузерних розширень, відключаємо їх або видаляємо повністю.

Проблемні драйвера

Якщо не працює ютуб на ноутбуці з Віндовс 10, значить, є ще причини, по яким відео не завантажується – не оновлені або неправильно встановлені драйвера.

Щоб виконати оновлення:

 1. запускаємо управлінську панель;
 2. знаходимо розділ «диспетчер пристроїв»;
 3. входимо в «відеоадаптери»;
 4. клавішею миші клікаємо по значку головного відеоадаптера, якщо їх кілька, переходимо в «оновити драйвер»;
 5. після проведеного сканування система підкаже, як виконати оновлення.

Шкідливі проги

Ідеального захисту від вірусних програм для комп’ютера не існує. Найчастіше під негативний вплив потрапляє робота браузера, деякі віруси безпосередньо впливають на ютуб.

Якщо YouTube не працює на ПК з цієї причини, необхідно видалити вірус. Для цього діємо так:

 1. активуємо «захисник»;
 2. тиснемо піктограму щита;
 3. запускаємо сканування, встановивши маркер на режим «повний».

Перевірка триває кілька годин, користуватися персональним комп’ютером в цей момент забороняється.