Чому немає звуку у відео на ютубі: на телефоні, на компютері

Чому ні звуку у відео на ютубі: що робити, чому зник, не відтворює на смартфоні, на Айфоне, на Андроїд, на ноутбуці, на компі

Відомим всьому світі відеохостингом володіє компанія Гугл, тут щодня завантажуються тисячі відеороликів, переглянутих мільярдними аудиторіями користувачів. Але іноді в процесі перегляду виникають складності, наприклад, відсутня чутність. Просте рішення – включити або відрегулювати звук, а з вивченням використовуваної відеокартки або правками реєстру системи з’являються труднощі. Отже, чому немає звуку у відео на ютубі, і що робити в такій ситуації – розберемося разом.

Перевіряємо стан звуку в ютубовском відеоплеєрі

Коли колонки працюють штатно, і при перегляді фільмів або музичних кліпів ви насолоджуєтеся нормальним звуком, розглянемо ситуацію з відео, створив проблеми. Наводимо курсор миші на вікно програвача, шукаємо кнопки, розташовані в лівому нижньому кутку – вибираємо з них динамік. У разі, якщо на ньому є поперечна риса, звук не працює безпосередньо в даному відеоролику.

Це могло стати випадковістю – ви випадково натиснули кнопку з літерою «m» (мова – англійська).

Для виправлення ситуації наводимо курсор на значок динаміка, клікаєм, щоб повернути ролику звук. Спеціальним перемикачем регулюємо показник гучності.

Динамік в браузерною вкладці

Що робити, якщо на ютубі ні звуку? Ймовірно, в браузері відкрили декілька вкладок з роликами. Деякі з них проглядаються нормально, а на якихось не йде звук.

В подібній ситуації перевірте відкриті сторінки. Починайте переглядати відео, біля назви вкладки з’являється знак, відповідний динаміку. Якщо він виглядає зазвичай – все в порядку, але якщо його лінія перекреслює – звук відсутній.

Необхідно навести мишкою курсор, кліком правої клавіші вибрати в меню функцію «включення звуку».

Включаємо системний звук

Часто на ютубі відео є, а звуку немає, і причиною всьому є налаштування. Необхідно біля трея відшукати піктограма, що зображає динамік, натиснути на ньому правою клавішею миші.

У меню вибирається опція «відкрити мікшер гучності», в числі інших додатків знаходиться найменування браузера, де відкрито відеоролик. Якщо нижче видно динамік, розташований в перечеркнутом гуртку червоного кольору, це означає, що ви нічого не почуєте.

Що необхідно робити, якщо на ютубі пропав звук? Наведіть курсор на перекреслений динамік, натисніть кнопку миші, переведіть повзунок, що регулює рівень гучності, на необхідний рівень.

Лінія, перечеркивающая динамік, може бути відсутнім. Але повзунок, що знаходиться в нижньому положенні, стане причиною того, що в ролику немає звуку, тільки зображення. Переведіть повзунок вище.

Відключаємо браузерні розширення

Їх багато, і кожне призначене для поліпшення функціональних можливостей. Частина додана за замовчуванням, іншими займався користувач.

ВИНОСКА !

Часто саме розширення стають проблемним питанням, з-за якого на YouTube в Яндекс браузері немає звуку.

Розкриваємо меню для веб-браузера, клацнувши по значку у вигляді трьох точок – як правило, він розташовується зверху. Після цього знаходимо пункт «додаткові інструменти», в якому вибираємо розділ «розширення». У залежності від застосовуваного браузера пункти можуть розрізнятися – вибираємо «розширення» або «доповнення».

Відкривається перелік всіх завантажених розширень, які перебувають в активному або відключеному стані (орієнтуйтеся по відтінкам повзунків). В першу чергу вимкніть Rutube, за ним – Adblock або інше розширення, блокує рекламні ролики, пересунувши повзунок ліворуч, до появи на ньому сірого відтінку. Виконайте перезавантаження браузера і повторіть спробу перегляду відеоролика.

Якщо вам невідомо, в чому необхідність тих чи інших доповнень, вимкни їх повністю. Коли звук у відеоролику з’явиться, починайте по черзі включати розширення, обчислюючи проблемне. Залишається видалити виявлене додаток або залишити його в неактивному режимі.

Перевіряємо звук в браузерних налаштуваннях

Що ще можна зробити, коли немає звуку на деяких відео в YouTube, але на комп’ютері та в інтернеті все нормально? Рекомендується виконати перевірку налаштувань, про що ми розповімо, розглянувши приклад для Опери і Chrome.

Відкриваємо Хром, натискаємо на верхній знак з трьома крапками, вибираємо розділ «налаштування». Після цього шукаємо необхідний пункт або в пошукову рядок вводимо слово «звук», в знайдених результати клікаєм по «параметри сайту». Виконуємо перегортування, входимо в розділ «звук», бачимо, що перемикач перебуває в положенні «викл.».

Причина цього – випадковий збій або ненавмисне натиснутий вами «так» у вікні без прочитання інформаційної довідки. Щоб не трапилося, все повертається на вихідні позиції досить легко:

  • якщо відтворення звуку в браузері знаходиться під забороною, переміщаємо повзунок в зону активності;
  • при додаванні ютуба в перелік відключених звуків, натискаємо клавішу з трьома крапками, вибираємо опцію «видалити».

Всім, хто користується на компі Оперою, слід натиснути літеру «О», в меню знайти «налаштування», прокрутити вниз, натиснути кнопку «додатково», увійти в «налаштування сайту», вибрати у переліку «звук», клікнути по цьому пункту.

Перевірте, щоб відтворення звуку було у включеному стані, і щоб ютуб не перебував у списку «без звуку».

Чистимо кеш

Ми стикалися з ситуаціями, коли на ютубі немає зображення – звук є, а відео не показує. Сьогодні все по-іншому – плеєр не відтворює звук, або він не збігається з відео на ютубі.

В певних випадках така проблема вирішується чищенням кешу для використовуваного браузера. Нагадуємо, що браузерів багато, і необхідний нам пункт знаходиться в певних розділах.

Відкриваємо сторінку, відзначаємо розділ, де знаходиться слово «кеш», вказуємо «часовий діапазон», натискаємо «видалення даних». Виконуємо перезавантаження браузера, намагаємося переглядати відео.

Налаштовуємо звук за допомогою диспетчера Realtek HD

Якщо немає звуку при перегляді відео на ютубі, зверніть увагу на звукову картку, перевірте встановлені для неї драйвери. Подібних комплектуючих багато, необхідно знати, яка саме карта експлуатується у вашому пристрої.

Звук налаштовується за допомогою диспетчера, відповідно до поданої інструкцією.

Зламалися колонки, відмовила звукова карта

Продовжуємо розбиратися в питанні, чому на YouTube пропадає звук у відео під час перегляду.

Починаємо переглядати ролик, відкривши віконце мишкера гучності. Коли смужка зеленого відтінку стрибає, і вами випробувані всі способи усунення проблеми, наведені вище, обстежте колонки або звукову карту.

колонок перевіряємо щільність підключення штекерів, намагаємося перепідключити їх до іншого пристрою, щоб упевнитися в працездатності або її повної відсутності. Якщо є проблема – здаємо в ремонтну майстерню.

Звукова карта – справа серйозна, доведеться купувати нову. У дискретному пристрої вона виймається легко, на звільнене місце встановлюється придбана. Карту вбудованого типу не витягують, купується дискретний варіант, який і підключається до пристрою.

Міняємо параметри в реєстрі

Якщо ви користуєтеся не стороннім браузером, а стандартною версією Intemel Explorer, але звук відсутній тільки в ютубі, спробуйте внести зміни до реєстру. Якщо раніше такі дії не виконували, попередньо зробіть резервну копію, щоб зберегти всю інформацію в разі допущеної помилки.

Проблеми зі звуком на смартфоні

Чому немає звуку в ютубі на ноутбуці або ПК, і що в таких випадках роблять, ми з’ясували. Розберемося, що роблять, коли немає звуку в ютубі на Андроїді або iOS.

Переконуємося в наявності звуку

Простіше кажучи, перевіряємо, щоб він був включений, для чого входимо в «налаштування», вибираємо розділ «звук», переходимо до підрозділу «гучність», у разі необхідності переміщуємо повзунок максимально вгору.

Активуємо будь відеоролик, наявний на смартфоні. Якщо на телефоні все одно немає звуку в ютубі, в гаджеті трапилася механічна поломка, рекомендується відвідати сервісний центр.

Перезавантаження операційної системи

Коли мобільний пристрій при перегляді ролика не програє звук, проблема може критися в звичайному глюке системного функціоналу. Перезапустіть пристрій, зробіть повторну спробу перегляду ролика.

Оновлення або перевстановлення програми «ютуб»

Коли в телефоні немає картинки, ми знаємо, що слід робити.

Якщо в деяких роликах повністю пропадає звук, проблема ефективно усувається за рахунок повної переустановки або оновлення на актуальну версію програми.

Його видаляють повністю, стандартними діями, виконують перезавантаження телефону, встановлюють нову версію, знайшовши її в магазині додатків.

Чистимо кеш

Входимо в телефонні установки, вибираємо «диспетчер програм», переходимо до розділу «все», знаходимо пункт «youtube», клікаєм по ньому. Виконуємо вхід в його налаштування, вибираємо і натискаємо клавіші чищення кешу і даних.

У вирішенні проблеми «чому на ютубі немає звуку», цей варіант усунення збою використовується виключно для ОС Андроїд, на Айфоні не застосовується.

Висновок

Якщо виникли проблеми зі звуком, рекомендується скористатися всіма зазначеними способами для їх усунення. Як правило, звук відсутній із-за неуважності, тому почніть з легких варіантів.