Хто створив ютуб: імя, прізвище, дата виходу

Хто створив ютуб: у скільки років, в якій країні, в якому році зявився відеохостинг YouTube, мобільна версія програми для телефону

Початковий задум створення ютуба мав можливість познайомитися, використовуючи нову фішку – завантаження власних відеороликів. З моменту початку запуску доля сайту була зумовлена, і новий сервіс перетворився на майданчик, підтримує обмін відео. Сьогодні він має звання найбільш популярного по відвідуваності світового відеохостингу, і слід трохи часу приділити інформації про те, хто створив ютуб.

Хто все це придумав?

Видеошеринг – поняття, знайоме багатьом, і своєю появою воно повною мірою зобов’язане YouTube.

Тут без обмежень реалізувалась можливість для вільного розповсюдження відеоматеріалу серед відвідувачів сервісу. Вже згадувалося і друга назва ресурсу – відеохостинг, адже фактично ютуб вважається першим сайтом, дозволив завантажувати на нього відео і зберігати там сюжети. Отже, він являє собою інноваційну розробку, совместившую в собі якість видеошеринга та хостинг одночасно.

Отже, в якому році створили юуб? Розробляли і творили його хлопці з каліфорнійського міста Сан-Бруно, почавши свою діяльність в 2005 році. Пізніше про появу ютуба ходили різні чутки і легенди, придумані журналістами.

Почнемо історію з того, що назвемо імена і прізвища тих, хто створив YouTube:

  • Чад Харлі;
  • Стів Чен;
  • Джавед Карим.

Вся трійця працювала довгий час в дебетової системи платежів Pay Play.

Стів і Джавед, як інженери-програмісти, писали програму сайту, Чад (йому належить ідея створення продукту) взяв на себе веб-дизайн, теги, видеоаспекты задуманого проекту.

Початковий образ

Примітно те, що створений Ютуб своїм функціоналом трохи відрізнявся від сучасного формату, що забезпечило йому популярність. Спочатку Чад Херлі брав в якості прикладів вже наявні сайти, призначені для розміщення медіафайлів. Новий проект головним чином копіював риси відомого сервісу Hot Or Not. Зареєстровані користувачі цього сайту ділилися тут своїми фотознімками.

Основним інструментом майданчики вважали технологію оціночної системи. Юзери віддавали голоси за найкращі знімки, піднімаючи їх популярність в загальному Топі.

У чому ж відмінність Hot Or Not від Ютуба? Концепція останнього – відео. Творці нового сервісу заклали в основу інтерфейсу зовнішній вигляд Hot Or Not, а коли почала приходити популярність, їх звинуватили в частковому плагіаті. Але, якщо вдуматися, функціонал ютуба істотно розрізнявся з сайтами-прообразами. Крім цього, в інтернеті кожен старт-ап був здатний ставати переосмисленням будь-якого існуючого ресурсу. Приміром, водночас Марк Цукерберг, який заснував Facebook, створював його, як фотохостинг, а формат змінив значно пізніше.

Коли був запущений сервіс?

Коли ж створили ютуб? Дата виходу відеохостингу, день його офіційного запуску — 23 квітня 2005 року. Саме тоді один з його творців – Джавед Карім – виклав на сайт відомий сюжет, знятий в зоопарку. Аматорський відеоролик тривав вісімнадцять секунд, але став символікою сучасної епохи. Природно, некоректно ставити його на один щабель з першим кінофільмом братів Люм’єр, але ролик безперечно і назавжди став світовою історією.

Враховуючи, що партнери придбали домен в середині лютого 2005 року, напрошується висновок, що перший відеосервіс світового рівня створювався не більше двох місяців. Щоправда, подальші роботи над сайтом не зупинялися – поліпшувався функціонал Ютуба, так і сьогодні його вдосконалення триває.

Зміна концептуальних підходів

Один з творців відеохостингу Джевид Керім пізніше зізнався, що рекламу свого сайту він почав з його розсилки знайомим, так як бюджет «банди», яка створила ютуб, був обмежений. Новини поширювалися по «сарафанному радіо», і незабаром на сайт почали заходити відвідувачі. На первісну концепцію вони не звертали уваги.

Створивши ютуб, друзі припускали перетворити його на майданчик для знайомств, але нові користувачі, пройшовши реєстрацію, розміщували контент абсолютно неоднорідний:

  • особисті відеоролики, щоб познайомитися з ким-то;
  • різні відеосюжети;
  • музичні кліпи.

незабаром стало ясно, що ютуб стає платформою, що зберігає різноспрямовані контенты. Засновники терміново почали переписку вихідного коду, і в травні 2005 року хостинг вперше серйозно оновився по інтерфейсу та функціоналу – ідеї створення сайту для знайомств був винесений категоричну відмову.

Збільшення популярності

Розробники ютуба часу даремно не витрачали, забезпечуючи власне дітище численними функціями. Наприклад, сайт надавав упорядковану систематизацію наявного вмісту. Були передбачені рубрики, під які створювалися відео. Допомагали в цьому спеціальні позначки – теги, користувачі ставили їх на свої ролики.

Поступово ютуб формував навколо себе спільноту, незабаром сервіс почали відвідувати не тільки для перегляду каналів друзів, але і для пошуку необхідного ролика. В додаток до цього система сама пропонувала відвідувачу посилання на подібне тематичне відео. Глядач залишався на хостингу до декількох годин.

Приплив інвестицій

Прорвавшись на простори медіаринку США, ютуб зацікавив різних інвесторів і представників венчурних фондів, вклалися в нього надалі солідними сумами.

Першими інвесавторами стали:

  • Sequoia Capital – інвестиція на три мільйони доларів в листопаді 2005 року;
  • Time Warner.

Перший фінансовий приплив дозволив забезпечити загальний доступ до нового сайту і обігнати за кількістю переглядів (понад двох мільярдів) соцмережа My Space.

зрештою інвестиції фонду Sequoia Capital досягли одинадцяти з половиною мільйонів доларів, що дозволило інвесторам тримати контроль над тридцятьма відсотками акцій загальною вартістю чотириста дев’ятсот п’ятдесят мільйонів, що майже в сорок три рази перевищило первісне вкладення.

Зміна власника

Хто і в якій країні створював YouTube, ми розібралися. Тепер подивимося, яка компанія володіє відеохостингом сьогодні.

З початку осені 2006 року між розробниками сервісу та відомими фінансовими гігантами (Warner Music, Sony BMG, Universal Music Group) були укладені прибуткові контракти. В цей же час на ютуб звертає увагу корпорація Гугл, запропонувавши компаньйонам понад 1 600 000 000 доларів в акціях за придбання сервісу. Творці погоджуються на продаж, після чого Стів Чен і Джавед Карім залишають ютуб, а Чад Херлі до 2010 року займає посаду генерального директора. Відійшовши від справ, він і сьогодні залишився ідейним натхненником і консультантом з технічних питань.

Придбавши сервіс, Google покращує його, представивши в 2007 році нову програму, що дозволяє заробляти гроші на відеоконтенті. Сьогодні ютуб досягає чергових успіхів, є найбільшим хостингом світового рівня для відео. Ймовірно, в недалекому майбутньому він займе лідируючу позицію на телебаченні.

Кілька цікавих фактів

Хто створив мобільний додаток ютуб? Першим творцем є Андрій Дороничев, директор по продукту з Гугл. Саме йому належить ідея розробки програми для телефону. Мобільна версія доступна для пристроїв, що працюють на операційній системі iOS. Той, хто створив YouTube для мобільного пристрою, проживає в Москві.

У Росії сформувалася команда, що займається зйомками, монтажем, продюсуванням, просуванням, оформленням і стратегією. Вона за прийнятними розцінками засновує нові канали і забезпечує їх просування.

Є спеціальний творець ників для ютуба. Наприклад, ім’я Сергій легко перетворюється в Sergio, SeerGrey, Серж, Serjoint і т. п.

Хто створив ютуб і в скільки років? Джавід Карім народився 28.10 1979, Чад Херлі – 24.01.1977, Стів Чен – 25.08. 1978.

Коли з’явилася російськомовна версія? Разом з тими, хто створив YouTube, російські програмісти запустили свій портал в 2007 році.

Першим назвою сервісу було «Tune inn Hook Up».

Відеоролик «Позолота» став першим набрали один мільйон переглядачів, сталося це у вересні 2005 року. Сюжет демонструє, як знаменитий футбольний кумир Роналдіньо рекламує бренд Nike.

Перший світовий лідер, який почав офіційно користуватися ютубом – Тоні Блер. Сталося це в 2007 році.

Відома компанія My Spase, яка намагалася відкрити свій відеохостинг, наклала заборону на посилання на ютуб. Власний сервіс не став успішним.

На сайт подавали в суд. Проблема в тому, що співзвучність в назвах порталів часто вносила плутанину, і користувачі заходили на Utube.com, у зв’язку з чим ресурс був недоступний. Позов від компанії Universal Tube and Rollform Equipment задоволений не був, і їй довелося міняти назву.

Основна мова, що використовувався для програмування – Python. Сервіс здатний в автоматичному режимі розпізнавати п’ятдесят одна мова, створювати підписи для відеороликів.

Які частки акцій засновників ютуба після його продажу? Чад Херлі – 345 600 000 доларів, Стів Чен – 326 200 000, Джавед Карім – 64 600 000.

You Tube з англійського сленгового прислівники перекладається, як «ви в телевізорі».

Цей відеохостинг займає третє місце в ТОП великих веб-сайтів по відвідуваності. Користувачі сервісом завантажують відеосюжети, переглядають їх, залишають коментарі, а дехто заробляє пристойні гроші.