Настав століття інноваційних технологій став причиною появи в інтернеті великої кількості маловідомих професій, від адміна соцмереж до транскрибатора. Мало кому відомо про менеджера, що працює в ютубі, і про те, що включено в посадові обов’язки. Постараємося розібратися, що робить менеджер ютуб-каналу.
Хто це?
Так називають експерта, який займається розвитком та просуванням роликів на ютубі.
Зазначимо, що відеоканал розкручувати значно легше, ніж сайт або блог з текстами.
Ютуб вважається хостингом, що володіє наступними перевагами:
- масштабністю;
- загальною доступністю;
- можливістю користування на безоплатній основі.
Це підтверджується тим, що щодня на сервіс заходить, як мінімум, четырехмиллиардная аудиторія.
При цьому до дев’яноста відсотків блогерів стикаються з проблемою низького показника приходу передплатників, що позначається на просуванні товарів і послуг.
Обов’язки фахівця
Кого називають менеджером каналу на YouTube, ми з’ясували. Щоб краще уявляти собі цю спеціальність, уточнимо, чим займається такий фахівець.
Роль менеджера полягає в тому, що він передає зміст відеоролика, попередньо його упорядкувавши. Крім цього, робить контент більш привабливим і комфортним для сприйняття, вживає всі заходи, щоб привернути до відео максимальну кількість глядачів.
В обов’язки менеджера каналу на ютубі входять:
- сортування контенту, що містить у собі опис бренду або наданої послуги;
- збільшення кількості передплатників;
- залучення аудиторії, пошуки ймовірних клієнтів;
- нарощування продажів;
- планування оптимізації відеоканалу;
- створення цікавих контентів і дизайнів;
- розміщення посилань;
- оформлення головної сторінки;
- з’єднання відеоканалу з порталом замовника;
- розробка стилю і тематики високої якості;
- удосконалення характеристик відеоканалу;
- вміле просування з використанням рекламних блоків і піару.
До перерахованих пунктів додайте аналіз, виконується менеджером після завершення конкретної роботи.
Якими навичками повинен володіти?
Якщо вас цікавить ця спеціальність, необхідно навчитися:
- розробляти власну лінію розвитку відеоканалу з урахуванням його тематичної спрямованості та побажань власника;
- якісно проводити роботу з оптимізації ресурсу. Робити настройки, відповідні темі аккаунта, створювати шапку, забезпечувати прив’язку до соціальних мереж або сайтів, складати основу ключових запитів по каналу і окремо взятим відеороликів;
- робити і оптимізувати опису відеороликів з ключевиками;
- постійно розміщувати нові відео;
- працювати над просуванням каналу, користуючись рекламними роликами і соцмережами;
- удосконалювати ранжування відео;
- забезпечувати приплив глядачів, збільшення передплатників;
- вміло застосовувати методики просування контенту в мережі, володіти нюансами роботи з відеохостингом;
- просувати свій чи чужий бренд;
- спілкуватися зі своїми читачами в коментарях;
- вести аналіз і вміло застосовувати дані статистичної звітності, моніторити активність відвідувачів, підраховувати переходи на цільову сторінку, вивчати ЦА, робити відповідні висновки, коригувати власну діяльність.
Кому потрібні послуги менеджера
Професія менеджера ютуб-каналу є затребуваною, а в подальшому потреба в послугах такого роду фахівців буде тільки рости.
Головне достоїнство спеціальності полягає в тому, що завжди є багато потенційних роботодавців.
До послуг менеджера вдаються популярні особистості, відомі та маловідомі компанії, онлайн-магазини. Якщо працювати професійно, то основна маса відвідувачів оформить передплату на відеоканал, збільшивши аудиторію, в перспективі перетвориться в можливих клієнтів.
Якості, яким відповідає менеджер
Щоб стати менеджером каналу на ютубі, необхідно пройти відповідне навчання. Робота копітка, супроводжується певними труднощами, вимагає відповідальності і моральної стійкості, тому що на менеджера покладається солідний обсяг робіт.
Слід пам’ятати про строки, які встановлюються замовниками, тому доведеться діяти оперативно, так як від цього залежить успіх відеоканалу.
Важливе значення має самодисципліна, тому що працювати можна не тільки в офісі, але і вдома. Доведеться планувати робочий режим і суворо його дотримуватися.
Важливо володіти навичками систематизації, швидкого пошуку та обробки необхідних даних. Популярність відеороликів не відрізняється стійкістю, постійно змінюється. Доведеться відстежувати, звідки приходять потенційні передплатники, користуватися своїми спостереженнями для складання перспективного плану.
Кілька порад початківцям
Перед тим, як стати менеджером ютуб-каналу, усвідомте, що доведеться працювати на ютубовскіх веб-сервісах, для чого вивчіть функціональні можливості відеохостингу, дізнайтеся і розберіться з усіма тонкощами завантаження відеоролика та його оптимізації.
Все прийде з досвідом, тому знання рекомендується удосконалювати практичними діями, а не постійним вивченням теорії. Не буде зайвим знайти в інтернеті і переглянути ролики, що полегшують навчання.
Щоб оточити себе однодумцями, дізнайтеся, де знаходиться менеджер відео на YouTube. Якщо шукайте відповідь на питання, де знайти менеджера відео на ютубі, приєднаєтеся до Telegram-каналу – основна кількість потрібних фахівців знаходиться саме тут. Вам дадуть відповідь на всі поставлені запитання, допоможуть у пошуках роботи.
Відповідаємо на питання
Скільки заробляє менеджер? Судячи за наявними відгуками про роботу, менеджер ютуб-каналу отримує від п’ятнадцяти до п’ятдесяти тисяч рублів, і це тільки за один канал. Нескладно здогадатися, що сума заробітної плати залежить від обсягу виконуваних завдань. Оплата відрядна або фіксована, як і в інших професіях.
Як додати менеджера на канал на ютубі? Для цього відкриваємо ютубовский сайт, входимо в свій аккаунт. Якщо його немає – проходимо процес реєстрації. Після цього знаходимо і натискаємо значок, розташований у правому кутку зверху, вибираємо розділ «налаштування». У пункті «аккаунт» натискаємо «додати або видалити адміністратора». Завершуємо дії натисненням клавіші «настроювання».
Як видалити менеджера каналу на YouTube? Відкриваємо сайт, входимо в аккаунт, натискаємо значок, що позначає канал, вибираємо «налаштування», виконуємо перехід в «аккаунт», тиснемо пункт «додавання або видалення адміністратора», після цього – «налаштування дозволів».
чи Є «менеджер відео» ютуба на мобільному телефоні? Є, тому що цей ютубовский розділ вважається одним з основних.
Висновок
Сервіс розвивається щодня, постійно має активних користувачів. В подальшому ви розвинете і продвинете власний канал, отримуючи від цього прибуток. Менеджер – професія корисна, що дозволяє розвиватися і заробляти.