Мікрофон для запису відео на YouTube: ціна, налаштування, види

Мікрофон для запису відео на YouTube: скільки коштує гарний пристрій для компютера, як включити, які типи моделей бувають

Мікрофон вбудованого типу і модель «паличка» не вважаються кращими варіантами, що забезпечують якісну запис відеоролика для ютуба. Якщо ви вирішили стати блогером, зверніть увагу на пристрої, що мають окремий вхід і відповідну чутливість. Кращий мікрофон для запису відео на YouTube слід шукати серед стаціонарних моделей, які пишуть чисто, без стороннього шуму.

Які бувають

Щоб вибрати гідний мікрофон для запису голосу для ютуба, поговоримо про те, як класифікуються такі пристрої.

Типи

До першої групи належать динамічні моделі, оснащені мембранно-котушковій системою. Є в них і магніт, який генерує магнітне поле. Крім цього, мікрофон може вібрувати, що сприяє виникненню струму в котушковій ланцюга, частота якого ідентична звукової хвилі, яка доходить до мембрани. Постійний струм для динамічного мікрофона не потрібно, пристрої рекомендується застосовувати в приміщеннях з належною акустикою.

Наступна група мікрофонів, призначених для запису відео на ютуб – конденсаторні. Виготовляються вони з твердих пластин і рухомих діафрагм. Завдяки з’єднанню між собою, обидва елементи утворюють своєрідний конденсатор. Звукові хвилі викликають мембранні коливання, її відстань від пластини змінюється, що змушує струм переміщатися по замкнутому контуру.

Такі мікрофони працюють на постійному струмі, відмінно зарекомендували себе своєю чутливістю в місцях, де акустика залишає бажати кращого.

Третій тип мікрофонів для запису роликів – стрічкові. Пристрої динамічні, відрізняються особливою структурою, основним достоїнством вважається привабливий, але трохи старомодний зовнішній вигляд. Раніше їх активно використовували в студіях, але сьогодні такі мікрофони здають свої позиції перед представниками попередньої групи.

Спрямованість

Головна характеристика аксесуарів – їх спрямованість, завдяки якій пристрої бувають:

  • односторонніми – забезпечують збір звуків з одного боку;
  • двосторонніми – пишуть звук з двох напрямків;
  • різноспрямованими – забезпечують фіксацію аудіо всюди.

Рекомендації по вибору

Який з мікрофонів, призначених для запису відео на YouTube, вважається хорошим, визначається тим, що за фільм планується створювати.

Хтось знімає відеоролики в приміщенні, що відрізняється підходящої акустикою, комусь подобається записувати в полях, часто – в несприятливих кліматичних умовах або при постійних сторонніх шумів.

Краща запис подій забезпечується динамічним мікрофоном, що працюють з усіх напрямків одночасно, ємнісний більше підходить для зйомок в домашній обстановці, але краще вибирати односпрямований варіант.

В якості ігрового мікрофона теж рекомендується використовувати пристрій, що веде запис з одного напрямку. Але коли потрібно одночасно писати власний голос і гру, більш підходящими вважаються двосторонні або різноспрямовані моделі.

Якісний мікрофон, вмонтований в навушники, являє собою вдале рішення для запису музики. Його ж вибирають, створюючи подкаст або Twitch.

Коли виникає необхідність у додатковому поліпшення якості пишущегося звуку, слід придбати поп-фільтр, що крадуть звуки, викликані повітряними коливаннями.

Кілька прикладів

Розглянемо трійку лідируючих моделей і дізнаємося, скільки приблизно коштує хороший мікрофон комп’ютера для ютуба.

Найкращим прикладом вважають AKG Lyra C44-USB, відрізняється кращими функціональними можливостями і здатністю захоплювати звук в чотирьох режимах. Проводиться в Австрії, коштує в межах 15 000 рублів. Надійний девайс має вихід для навушників, налаштування гучності і рівня чутливості, доповнено систему, що попереджає про перевантаженнях, розсіювачем вбудованого типу. Відзначені і деякі недоліки – в комплекті немає пантографа, показник чутливості високий.

На другому місці знаходиться пристрій від китайського виробника Maono AU-902L Fairy lite, вартість якого варіюється в межах п’яти тисяч рублів. Мікрофон компактний, важить 220 г, відрізняється зручністю в застосуванні, використовується для фіксації відео та розмовної мови. У моделі передбачено гніздо для навушників, регулятор гучності звуків і рівня чутливості. Є також клавіша живлення, підключення по USB-кабелю. Рейтинг хоч і високий, але недоліки є. Відзначаються незручності комплектуючої стійки, здатної впасти в будь-який момент, якість звуку – середнє.

Користувачі вважають, що ціна на такий мікрофон для запису відео на YouTube явно завищена. Система, переважна шуми, у мікрофоні не передбачена, якість запису знижується.

Замикає трійку лідерів американський зразок Blue Yeti nano, який працює у двох режимах, що відрізняється вартістю 12 000 руб. Перед тим, як включити такий мікрофон в ютубі на комп’ютері, зверніть увагу, що його воліють блогери-професіонали, які вважають, що функціонал такого пристрою, дизайнерське оформлення і якість запису вище, ніж у дорогих виробів. Запис відеоматеріалу і вокалу веде всенаправленно, але для інструментів не підійде.