На яку камеру знімають блогери ютуба: для запису відео, зняття роликів

На яку камеру знімають блогери ютуба: яким пристроєм краще користуватися для зйомки на YouTube-канал, що рекомендують професіонали

Монтаж відеоматеріалів для ютубовского хостингу блогери порівнюють з професією. Таке захоплення стало одним із способів отримання доходу, який для декого є основним джерелом існування. Важливим моментом вважається вибір правильної камери. Такої апаратури на ринку сьогодні досить, і розрізняється вона функціональними можливостями і вартістю. Пропонуємо розібратися, на яку камеру знімають блогери ютуба.

рекомендують придбати

Уявіть, що ви вирішили випробувати себе в новій якості, але не знаєте, що краще вибрати з технічної точки зору. Якщо чесно, то починати краще за все з малого.

Придбання дорогої техніки обґрунтованим рішенням не є – потрібно вміння, щоб з нею справлятися. Найрозумніше удосконалювати свої навички поступово, одночасно вирішуючи питання оснащення.

Починаємо зі смартфона

Якщо ви не знаєте, яка камера краще підходить для зйомок відео на канал в YouTube, зверніть увагу на флагманські моделі смартфонів. Айфони, Гелексі, Пікселі записують відео в досить високій якості, а цілковита автоматизація просто виручає.

Тим, кому до цього не доводилося мати справ з відеоапаратурою, впевнено скажемо – на початковому етапі відеосюжети, зняті телефонної камерою, значно краще, ніж матеріали, змонтовані з допомогою професійного обладнання.

Велика ймовірність того, що рівень майстерності у зйомках смартфоном підніметься на такий рівень, що ніяка камера для запису відео на ютуб вам не буде потрібно – ви прекрасно будете вправлятися з мобільним пристроєм, і саме цей факт вважати власної «фішкою».

Фотографуємо та знімаємо зручно

Бажають вести зйомку відеоматеріалу і одночасно робити прекрасні фотознімки, але при цьому сумнівається, яка апаратура для цього підходить краще, пропонується стара, але чудово зарекомендувала себе «мильниця» – Sony RX-100 Mark IV — потужна апаратура, що відрізняється компактними розмірами і здатністю робити відмінні знімки. При цьому їй знімаються непогані ролики.

На жаль, такий агрегат коштує пристойних грошей – близько однієї тисячі доларів. Але ціна компенсується перевагами апарату:

  • налаштування виставляються автоматично;
  • камера універсальна, чудово підходить для будь-яких зйомок.

Користувачі відзначили один істотний недолік – відсутня можливість для підключення мікрофона, записує звук безпосередньо, доводиться використовувати для цього другий пристрій.

А це має неабияке значення, і застосовувати вбудований мікрофон ніхто не рекомендує – якість залишає бажати кращого.

«Бездзеркалка»

Так які ж камери використовують блогери ютуба? Якщо у ваших планах відсутні думки про фотографуванні, а є бажання тільки на відеозйомку, зверніть свою увагу на Panasonic G7. Апарат новим назвати не можна, але для зйомок роликів він підходить чудово.

Запис ведеться в режимі 4k, заряд акумуляторної батареї витрачається економно, передбачена можливість для підключення мікрофону.

Якщо дозволяє сімейний бюджет, придбайте Lumix GH4. Камера трохи крупніше, корпусні частина виготовлена з іншого матеріалу, дещо з іншим якістю ведеться запис. Але суттєвої різниці між пристроями на початковому етапі ніхто не помічає.

«Дзеркалка»

Якими камерами користуються блогери на ютубі, коли потрібно зняти відеосюжет, записати звук і зробити якісні фотографії? Краще рішення для подібних питань – Canon 80D. Гарантує різкість зображення, дозволяє зробити чудові фото для заставок на відеоролики, працює з приєднаним мікрофоном.

Екшн-камера

Власникам такого пристрою радимо не витрачати даремно час і терміново зайнятися зйомками.

Сучасні екшн-камери для зняття роликів на ютуб відрізняються максимальним оглядовим кутом лінз, що спрощує робочий процес і гарантує повну запис усього, що відбувається.

І все ж цілеспрямовано купувати такий варіант і використовувати його в якості основного на зйомках не слід – певні недоліки і тут проглядаються. Камери погано зарекомендували себе під час зйомок при недостатньому освітленні, так і звук деякі записують не в самому кращому якості.

Якщо все ж ви проявляєте зацікавленість, зверніть увагу на наступні варіанти:

  • YI 4K Action Cam – доступна за вартістю модель, ціна на неї варіюється в межах двохсот п’ятдесяти доларів. У момент запису довгий час тримає акумуляторну енергію, працює стабільно. Додатковими перевагами вважають зрозуміле меню і чутливий сенсорний екран, комфортно демонструє відзнятий матеріал, для чого достатньо промотувати «бігунок» вбудованого програвача;
  • Sony FDR-X3000 – приклад дорогої камери для зйомки роликів для ютуба. Володіє неймовірною стабілізацією картинки, миттєво запускається після вимкнення, записує звук у відмінній якості, працюючи з підключеним зовнішнім мікрофоном.

У чому необхідність 4K?

Цей варіант дозволу дає зручний монтаж, якість відзнятого відеоматеріалу при цьому не втрачається. 4K панацеєю не вважають, але саме він дає додаткові можливості для творчості. Правда, для цього знадобиться потужний комп.

Приклади сегмента «преміум»

Щоб мати повне уявлення про те, якими камерами користуються блогери на ютубі, наведемо приклади професійної апаратури, за допомогою якої знімається матеріал для популярних каналів.

JVC GY-HM70

Агрегат дорогий, для ведення «польових» зйомок не дуже підходить. Оснащений камерою FullHD з вбудованим стабілізатором оптики. Тридюймовий екран підвищує зручність роботи, камера робить п’ятдесят кадрів за одну секунду з максимальною роздільною здатністю 1 920 на 1 080 px. Пише відео в форматах 1 080i і 1080p. Вартість – в межах ста тисяч рублів.

Canon XF105

Про професійні особливості цього інструменту говорить навіть його зовнішній вигляд. Модель вважається дорогою (150 000 руб.), здатна вести зйомку в нічному режимі, оснащена оптичним стабілізатором, може записувати у форматі MPEG2.

Конструкція передбачає ведення зйомки дистанційно.

Panasonic AG-HMC154

Модель хоч і стара, але актуальна. Веде запис у дозволі 1 920 на 1 080px, має три матриці, стабілізуючу оптику. В допустимому вирішенні виконує не менше п’яти десятків кадрів за секунду, варто сто шістдесят п’ять тисяч рублів.