Налаштування ОБС для стріму на ютубі: як створити, підключити, завантажити

Настройка ОБС для стріму на ютубі: як зробити для слабких компютерів, чому погану якість трансляції, як прибрати через затримку OBS

У світі з кожним роком стає все більше стримерів, тому що ігри постійно зазнають розвиток. Якщо раніше трансляції в режимі онлайн вели геймери, то сьогодні ця функція доступна кожному блогеру. Таким чином підвищується ранжування ютубовского каналу, з’являються додаткові можливості для його розкрутки. Щоб транслювати відео в інтернеті, використовується спеціальна програма OBS Studio. Спробуємо розібратися разом, як виконується настройка ОБС для стріму на ютубі. Крім того, навчимося, як прибрати затримку OBS на стриме в YouTube.

Для чого призначена програма Open Broadcaster Software?

Стримингом називають процес трансляції відео в онлайн-сервіси. Спеціальна програма здійснює відправлення зображень, зафіксованих з камери або екрана, відразу на сервер, в онлайн-режимі, де глядачі переглядають контент і дають свої коментарі.

У початківців стримерів користується популярністю програма Open Broadcaster Software, володіє нескладними, але великим інструментарієм і інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом. Головна її перевага полягає в тому, що завантаження відбувається з офіційного порталу розробника, на якому на безкоштовній основі представлені версії для відомих операційних систем.

З допомогою налаштування ОБС представляється можливість:

  • передавати високоякісні відеоролики без лагів;
  • виконувати перемотування в реальному часі;
  • редагувати підсумковий варіант відеосюжету.

На жаль, налаштування OBS Studio для стріму ігор на YouTube доступна не на кожному каналі – займатися прямою трансляцією доступно користувачам, які не мають порушень та набрали більше ста передплатників.

У зв’язку з цим, перед тим, як підключити інший аккаунт ютуба до ОБС, необхідно виконати його перевірку.

Стрим дозволяє відповідати шанувальникам на запитання в режимі реального часу, збільшувати аудиторію, забезпечувати постійне ведення проектів.

Як правильно налаштувати?

Розберемося, як виконується настройка ОБС для стріму на ютубі в 2020 році. У першу чергу проводиться верифікація:

  • натисканням іконки для відеокамери підтверджуємо ютубовский аккаунт;
  • аналогічну дію виконується з використанням кнопки «почати»;
  • через дзвінок або СМС-повідомлення підтверджується контактний телефон;
  • протягом п’ятнадцяти – двадцяти чотирьох годин виконується модерація відеоканалу.

Перейдемо безпосередньо до налаштування Streamlabs OBS для стріму на ютубі, для чого викачуємо і встановлюємо програму. Запустивши її, переходимо в налаштування стримлабс обс. Заходимо в «загальні», визначаємо мову (російську або будь-який інший), переходимо в «мовлення», щоб вибрати сервіс Ютуб і потоковий ключ.

Відкриємо «висновок», щоб вибрати бітрейт, знаходиться в прямій залежності від швидкості інтернету.

Блогери рекомендують при налаштуванні ОБС для стріму на ютубі для слабких ПК прописувати обсяг передачі даних відсотків на тридцять нижче, ніж це можливо. Такий варіант налаштування бітрейта OBS на YuoTube дозволяє уникати перебоїв під час робочого процесу.

Оптимальний варіант налаштування OBS для стріму на YouTube – формат 1080p 60fps.

В обов’язковому порядку прописується шлях до відеозапису, щоб потім був доступ до стриму, збереглася можливість завантажити його на відеохостинг або час від часу переглядати, виправляючи помилки. Рекомендується скористатися форматом FLV. Налаштування аудіо теж коригуються, але тільки в тому випадку, якщо ви впевнилися в їх неправильному виставленні. Звукові параметри визначаються програмою за умовчанням.

Не забудьте про підключені пристрої. При одночасній роботі навушників з мікрофоном і окремого мікрофона, один інструмент вимкніть, або в програмних установках пропишіть два. Нехтуючи даними вимогою, ви отримуєте низька якість звуку.

Продовжуємо налаштування OBS для стріму на YouTube, не відрізняється від алгоритму 2019 року. Входимо в «відео», встановлюємо вихідну та екранне дозвіл. При цьому доведеться врахувати, що налаштування OBS з високим вихідним дозволом для стріму в YouTube для слабких комп’ютерів неможлива, потягнути її зможуть тільки потужні пристрої останніх серій. FPS встановлюється у відповідності з можливостями ПК, рекомендований для використання фільтр – «метод Ланцоша».

«Гарячими клавішами» визначаємо будь-які комбінації, зручні для роботи.

Є розширені налаштування, що дозволяють визначити (врахувавши потужність процесора) пріоритет, відеоадаптер, кольоровість і рендер.

Вибираємо об’єкт

Як налаштувати OBS Studio на канал, ми розібралися. Зручність програми полягає в тому, що є можливість для вибору об’єкта, планованого до трансляції для аудиторії. Натиснувши знак «+», вибираємо сцену, задаємо назву, після чого визначаємося з джерелом:

  • захоплення гри. Визначивши його, ми забезпечили захоплення програмою та трансляцію програм, першими запускаються в режимі «повний екран». Не забудьте поставити мітку в потрібному секторі, зробивши вибраний джерело видимим, в іншому разі гру на екрані ніхто не побачить. До речі, це одна з відповідей на питання, чому не працює стрім на ютубі через ОБС;
  • захоплення вікна. Коли при трансляції кілька прикладних програм або перебувають у відкритому стані, а для прямого ефіру вимагається щось одне, рекомендується активувати опцію «захоплення вікна». У прямий ефір потрапить те, що визначено в оптимальних параметрах, навіть коли воно розташоване на другому плані;
  • захоплення екрану. Цей параметр надає можливість вести трансляцію всього екрану.

– Початківці стримери часто задаються питанням, «чому лагает стрім на ютубі через ОБС?». Іноді вони змушені змінювати способи захоплення, щоб почати трансляцію. Зрозумівши, чому ПК видає погана якість, і скориставшись перерахованими способами, ви легко знайдете кращі налаштування і почати трансляцію.

Починаємо прямий ефір

Закінчивши підготовчі налаштування OBS прямої трансляції на YouTube з донатом, виходимо в ефір. Перейдіть на ютуб, знайдіть в меню «прямі трансляції», виберіть «налаштування», пропишіть назва стріму, дайте короткий опис, правильно визначте його категорію. У разі необхідності, задіявши розширені типи налаштувань, вказуємо місце відеозйомки та інші деталі.

Щоб забезпечити доступ до потоку цільової аудиторії, визначаємо необхідний пункт в полі «конфіденційність» – статистика глядачів YouTube обмежиться тільки вашими знайомими, або ефір подивиться кожен бажаючий користувач.

Вказавши «обмежений вибір», ви проводите стрім для себе особисто, тестуючи програму.

Де знайти ключ ютуба для ОБС? Він формується в настроечном меню. Залишається зробити копію і переставити в потрібне програмне поле, щоб зв’язати з відеохостингом. Завершивши підготовку, розпочинаємо мовлення в ефір, використовуючи «гарячу кнопку» почати трансляцію». Початок передачі відеоролика підтверджується зображенням в браузерном віконці, в якому йде запис. Через зручно розташований чат спілкуйтеся з аудиторією, переглядає відео, оцінюйте кількість переглядів. Чат у разі необхідності відключається, якщо пряме спілкування з глядачами ви не планували.

Як тільки прямий ефір в ютубі закінчився, версія ролика залишається в «менеджер відео», куди вона потрапляє завдяки запису live OBS. У разі необхідності відеоролик редагується.

Висновок

Ми навчилися, як зробити трансляцію через OBS, як створити прямий ефір, щоб донести свою інформацію користувачам, куди вставляти url-OBS, щоб забезпечити трансляцію в ютубі. Програма дійсно проста і зручна в застосуванні, збої під час трансляції дає рідко.