Освітні канали на ютубі: кращі, популярні, відомі

Освітні канали на ютубі: які програми російською входять в рейтинг корисних на YouTube, які відео рекомендовані до перегляду

Не секрет, що знання відкривають шляхи до додаткових можливостей, сповласним досягнення мети і не виявляються зайвим вантажем. Сьогодні інтернет являє освітні канали на ютубі, і рекомендується знати, які з них приносять користь.

Кращі програми

Пропонуємо до перегляду найбільш популярні з рейтингу 80 освітніх каналів ютуб.

Постнаука

Тут зосереджені багаті зібрання цікавих і креативних короткометражних відеофільмів, лекційних виступів, інформаційних блогів про фундаментальну науку і вчених, які досягли серйозних результатів. Вас чекає прекрасне і, що важливо, доступний виклад складних тем, характерною особливістю якого є відсутність зайвих деталей. В інтерв’ю працівники науково-дослідних інститутів, викладачі вищих навчальних закладів докладно розкажуть про популярних або маловідомих суспільству речі.

Думки лекторів не розтікаються, інформація викладається компактно, тривалість одного відеоролика не перевищує п’ятнадцяти хвилин.

Научпок

Для відвідувачів зібрано величезну кількість роликів з різними темами, за стилістикою викладу канал нагадує Постнауку, але тематики не переплітаються. Нетривалі за часом заняття представлені мальованими анімаціями, в доступній формі пояснювальними будь-які феномени. Користувачі беруть участь в обговоренні міфів, запитань з фізики, історії, кіно, психології, тваринному світу, науковій фантастиці. Є веселе шоу про серіали, окремий блог з приколами.

Наука і техніка

На каналі представлені цікаві відеосюжети про сучасних технологіях, російськомовні перекази відомих пізнавальних іноземних блогів. Для відвідувачів з’являється можливість обговорити наболілі теми, поділитися знаннями, зруйнувати вигадки або підтвердити їх реальність.

Більшість сюжетів розраховуються на телеглядача різної вікової категорії, щоб кожен підшукав собі відповідні теми.

Арзамас

Такий спосіб освіти через ютуб – заслуга команди блогерів, які зуміли вмістити двенадцативековую історію стародавніх римлян в відеофільм, тривалість якого не перевищує двадцяти хвилин. При цьому всі основні моменти були враховані повністю. Виклад інформації складено акуратно, її послідовність підтверджується ілюстраціями, що дозволяють засвоїти матеріал більш якісно.

Всі лекції каналу мають гуманітарну спрямованість, що стосуються історії, культури, літератури, економіки і філософії.

Все як у звірів

Список кращих освітніх каналів на Youtube триває цікавим блогом, в якому відеосюжети буквально наполягають на схожості людини зі звіром, при цьому порівняльний аналіз образ не створює, скоріше, навпаки – пробуджує непідробну активність до теми. Авторство належить натуралістові Євгенії Тимоновой, любить тварин і подає своїх чотириногих друзів з максимальною вигодою.

Відвідувач телеканалу дізнається про зв’язок іммігранта з жабою, схожість мами з кітом-вбивцею, докладно розгляне лисицю в домашньої і дикої обстановці, дізнається зв’язок між війною і альтруїзмом. Усе доступно викладається, з відтінком гумору.

Проста наука

Канал заснований відомим популяризатором науки Денисом Моховим. Кожен бажаючий отримує можливість спостерігати процес хімічних і фізичних дослідів. Аудиторія велика, програма розрахована на будь-які вікові категорії. В більшості своїй відеосюжети не супроводжуються коментарями, так як їх досить дивитися. Для відвідувачів каналу таємниці перетворюються в дійсність.

Курилка Гутенберга

Проект просвітницького характеру, канал демонструє пізнавальні відеосюжети, ведучи розповіді на різні теми. Переслідується мета популяризації науки, і це блискуче вдається. Виливаючи воду у кислотний розчин, тут розповідають про хімію і радіацію, ведуть філософські розмови, читають лекції на актуальні теми.

Адвокат Єгоров

Тематика каналу – розповіді про те, що і як робиться власними руками. Автор програми – адвокат, програма до юриспруденції не відноситься, і його назва – данина красі і унікальності. Відеоролики розповідають про захоплення автора, який любить риболовлю, садівництво, виготовлення корисних речей з підручного матеріалу.

Охочі дізнаються, яким чином виготовляються бутылкорез, шлюпка з вітрилами, портативний обігрівач для походу і маса інших предметів, необхідних у побуті.

Досвід ведучого підтверджується тим, що він своїми руками, користуючись мінімальним набором підручних засобів і власними знаннями в області фізики, побудував дерев’яний будиночок в лісовій гущавині, утеплив в ньому стіни.

Khan Academy

Офіційний російськомовний канал, але є версія і англійською мовою. Черговий освітній джерело, пропонує уроки онлайн різної спрямованості на безкоштовній основі. Засновник програми – колишній учень Гарварду. Він висвітлює різні теми в області економіки та бухгалтерського справи, математики, хімії та медичної галузі – все, що потрібно сучасній людині. Спецефекти відсутні, прийомів завлекающего характеру немає, але кожне відео проглядається з непідробним інтересом.

Горище: наука, технології, майбутнє

Продовжуємо список освітніх каналів на YouTube, видають наукову і технічну інформацію російською мовою. Публікуються відео створюються креативно, що допомагає краще сприймати тему і запам’ятовувати надану інформацію. Крім наукової тематики, відвідувачі дізнаються актуальні новини дня.

Саме тут зібрано всього потроху, звідси і характерне назва «Горище». Серйозні суперечки про різних людей змінюються з більшим почуттям гумору поясненнями дядька Серафима щодо трупного отрути або наукових історій про диханні.

Discovery Channel

Різнобічна освітня програма, яка допомагає всім бажаючим пізнавати науку, поповнювати багаж знань в області географії, технічних засобів та природознавства. Тут публікуються домашні відеофільми різної тематики. Вам буде цікаво подивитися про:

  • золотій лихоманці;
  • гірських подорожах;
  • океанічних надрах.

Є відеосюжети, перегляд яких рекомендований за допомогою спеціальних окулярів, щоб відчути віртуальну реальність.

National Geographic

Крім освітніх каналів на ютубі, що транслюються російською мовою, кожному з вас буде цікава ця програма про природу, природознавство, археологію, військову справу, історію, морські відкриття і т. д. Захопившись відеоматеріалами, ви підніметеся високо в гори, опинитеся на водній глибині, прийміть участь в археологічних розкопках. Відмінний спосіб розширити кругозір, не залишаючи улюблений диван.

Crash Course

Авторський проект братів Грін, за допомогою відеороликів розповідає про філософію, світову історію, літературу, економіку, політику, анатомію і астрономію, фізику, хімію, комп’ютерну науку.

Всім, хто володіє англійською мовою досконало, розповідь здасться цікавим і продуктивним, інформація викладається детально, з часовими проміжками, не викликаючи відчуття втоми.

Art Shima

Канал корисний початківцям або досвідченим художникам. Автор – Анастасія Шимшилашвили, знаменита художниця з академічною освітою і десятирічним викладацьким стажем. Тут знайдеться інформація про правильної заточування олівця і роз’яснення технічних прийомів, що дозволяють на папері створювати справжні шедеври. Чіткі у веденні уроки зрозумілі кожному, практичні рекомендації корисні всім, хто любить і вміє малювати.