Пізнавальні канали на ютубі: для школярів, для малюків

Пізнавальні канали на ютубі: які цікаві наукові передачі, блоги російською подивитися на YouTube, скільки заробив Познаватель

Дорослі вважають, що підліткам подобаються контенты виключно розважального характеру, а пізнавальні канали на ютубі їх не приваблюють. Спробуємо розібратися, наскільки корисні науково-пізнавальні блоги, займають на відеохостингу давно завойовану нішу і допомагають побачити світ по-іншому.

Починаємо огляд

Розглянемо кілька кращих каналів на YouTube.

ПостНаука

Проект запущений з 2012 року, в ньому розповідається про фундаментальну науку і вчених з різних областей досліджень, які її створили. Оповідь ведеться від першої особи, що висвітлює актуальні теми і ділиться знаннями в сучасних областях. Передплатники знайдуть тут розповіді про астрономію, математику, фізику та інші науки.

Utopia Show

Черговий пізнавальний канал ютуб російською мовою, який веде Євген Попадинець. Тут розповідають про дивні події, що не піддаються звичайним пояснень. Автор докладно розвінчує давні міфи, приводить незаперечні докази, посилаючись на достовірні першоджерела.

Для відеоканалу характерний один недолік – одноманітність формату, так що дивитися відеоролики рекомендують з тривалими перервами, щоб не набридали.

Крім того, надмірна кількість часу приділяється давно зрозумілих речей для критичних переглядачів, яким шоу і призначається.

Minute Physics

Канал веде американець Генрі Рейх, захоплюється математикою і фізикою. Використовуючи веселі опису, він пояснює складні наукові терміни протягом однієї хвилини. Насправді відеоролик триває довше, але передача захоплює.

Все як у звірів

Авторський канал натураліста Євгенії Тимоновой. Деяким здасться, що програма про тварин, але це помилкова думка. Ведуча і її помічники їздять по різних країнах, знімають ролики про людей і навколишньої природи.

My Gap

Анімаційні ролики на тему, близьку до психології, соціології, економічній сфері та політичної діяльності. Просто і доступно, за десять – двадцять хвилин, розкриваються теми, на які для школярів вчителі витрачають кілька уроків.

Є й провокаційні відеоролики, але в основу контенту вони не входять.

Mental

Не знаєте, що пізнавального подивитися на ютубі? Репортаж або інтерв’ю – цікаві речі, але куди як приємніше їх переглядати, розбираючись в перепитиях напружених суперечок. Рекомендований до перегляду відеоканал спеціалізується на аналізі вербальних поводжень, вчить розпізнавати брехливе ставлення з виразу облич, уважніше контролювати себе під час дискусії.

Адвокат Єгоров

Список продовжить відеоблог, вважається хітом і справжньою знахідкою для кожного чоловіка. Автор є адвокатом, своїми відео вчить масі незвичайних премудростей, закликає перейнятися життєвої атмосферою.

Якщо ви любите майструвати корисні речі з підручних матеріалів, для додаткового саморозвитку рекомендуємо оформити підписку.

Прості думки

Захоплююча анімаційна програма від блогерів, містить масу пізнавального. Ідеї доносяться приємним голосом, що залишається за кадром, і акуратними мальованими анімаціями. Ролики тривають до п’яти хвилин.

Kurzgesagt

У перекладі з німецької мови це означає «коротше кажучи». З допомогою відеосюжетів, містять вдалі анімації, доступними словами пояснюються важкі питання. Відео короткі, але пізнавальні.

Arzamas Academy

Які ще пізнавальні передачі можна подивитися на ютубі? Один з прикладів – проект просвітницького характеру, що розповідає про історію, літературні новинки, мистецтво та інші гуманітарні науки. Портал містить відеосюжети з участю відомих вчених, тут публікуються історичні матеріали культури.

Щодня програма представляє увазі відвідувачів щось новеньке.

Asap SCIENCE

Відеопроект оповідає про цікаві, давно хвилюючі питання, що зачіпають різні теми. Відмінна анімація допоможе отримати доступні до сприйняття відповіді.

Цей пізнавальний канал на ютубі буде цікавим для тих, хто досконало володіє англійською мовою.

Vsause

Відомі американські блогери розкажуть у своїх відеороликах про наукові та філософські галузі, культуру, розважальні ігри та сучасну техніку. Власником каналу є Майкл Стівенс, який володіє досвідом у просвітницькій діяльності, в легкій і доступній формі відповідає на будь-які питання. Харизма ведучого і незвичайна подача сюжетів доставляють незвичайне задоволення під час перегляду.

Utopia Show

Деякі вважають, що канал на ютубі, призначений для познавателей, є засобом для легкого заробітку. Ця програма розвіє ваші сумніви, легко і з елементами розваги подаючи цікаві матеріали. Здебільшого сюжети пов’язані з викриттями паранормальних явищ або лженаукових теорій.

Відеоролики іноді атмосферны, виглядають моторошно, але все скрашують гумор та веселі тематичні вставки.

Buzz Feed Video

Продовжує перелік самих пізнавальних каналів на ютубі цей американський блог, мета якого – проведення веселих експериментів або обговорення гостро поставлених питань.

З усього, що пропонує відеохостинг, ця програма найкраща з тих, де ви почуєте живу англійську мову, наповнену розмовними фразами і сленгом.

Учасники відверто розповідають про власних емоціях, проблеми побуту, роботу і особистих відносинах.

Висновок

На ютубі знайдеться достатньо програм для малюків, які виявляться цікавими і захоплюючими тематиками. Приклад – канал-познаватель YouTube, де в ролі головного героя виступає желейний ведмідь.

Не варто замислюватися, скільки заробив на ютубі познаватель. Важливо те, що в доступній і веселій формі відвідувач отримує відповіді на питання.