Правила YouTube: для каналу, авторів, користувачів

Правила YouTube: які вимоги до публікації роликів на ютубі, як уникнути порушень, який неприпустимий контент, є винятки

Щодня на платформі ютуба публікується величезну кількість контенту. Автори висловлюють власні фантазії і думки різними способами, але певні ролики і слова цілком можуть здатися комусь неприпустимими і часом протизаконними. Правила YouTube повинні дотримуватися всіма авторами і переглядачами. Щоб уникнути порушень, рекомендується уважно вивчити наведені нижче принципи.

Основні постулати спільноти

Звертаємо увагу, що дані правила поширюються на всі публікації – відеоролики, коменти, тексти, трансляції. Крім того, наведений нижче перелік не вважається вичерпним.

Образа і залякування

Нові правила YouTube після внесених змін та доповнень представили такі умови, що забороняють:

 • знущання над особистістю з-за зовнішності яких інших відмінностей;
 • образа неповнолітньої дитини, вік якого не перевищив вісімнадцятирічну позначку;
 • заклик суспільства до образ.

Допускаються деякі винятки, що поширюються на ролики наукового, художнього і постановочного змісту, в яких основна увага сконцентрована на певній тематиці, а не на образах.

Дискримінація

В це поняття входять приниження, заклики до насильницьких дій, агресія у відношенні осіб, що відрізняються деякими ознаками. Вважається неприпустимим розпалювання ненависті по віковій категорії, статевої або расової приналежності, національності, сексуальної орієнтації і т. д.

Правилами для каналів на ютубі тут встановлено виняток – про названі групи можна викладати документальні, історичні або наукові фільми, не пропагують висловлювання негативного характеру.

Секс

На сервісі заборонений показ відеоматеріалів, які містять відверту наготу, порнографію, еротику, фетиш. Якщо вам відомо, що такі сцени є в розміщується матеріалі, вирізуйте ці кадри відразу або встановлюйте обмеження для перегляду «18+».

Спам, ознаки брехні і шахрайства

Багаторазові публікації відеосюжетів, у відповідності з правилами ютуба не несучих сенсу для авторів і користувачів, називаються спамом. Подібний контент нікому не подобається, визначається оперативно і відразу віддаляється.

Не намагайтеся розміщати трейлери, напрямні відвідувачів на інші сайти, не копіюйте коменти з набридлими рекламними вставками, не займайтеся поширенням вірусних програм.

Брехня і шахрайські дії караються серйозніше. Не варто обманювати глядача, обіцяючи великі грошові суми і швидкі заробітки. Не слід маскуватися за неіснуючими даними і чужими фото, не вдавайтеся до штучної накрутці показників відеоканалу.

Небезпечні відеоролики

Згідно з правилами, що визначає порядок публікації роликів на ютубі, забороняється розміщувати контент, в якому містяться:

 • жорстокі розыгыши, трюки, наповнені ризиком;
 • заклики до повторення небезпечних для життя дій;
 • керівництва, розповідають, як заподіюються каліцтва людей;
 • інструкції на скоєння крадіжок або хакерських діянь;
 • сцени, містять насильство і жорстокість;
 • правила виготовлення і застосування бойової зброї або наркотичних препаратів;
 • відомості про те, що ліки сумнівного характеру допомагають вирішувати проблеми зі здоров’ям.

Матеріали такого роду здатні спонукати глядачів, і в першу чергу – не досягли повноліття, на небезпечні та незаконні дії, що призводять до травмування або летального результату.

Загроза

Ютубу не сподобається контент, який містить нападки одинаки або всього колективу, переслідування, загрозу, знущання, розголошення особистих даних про сторонню людину.

Якщо ці вимоги ігнорувати, співробітники адміністрації видалять аккаунт, відновити який вже не вийде.

Копіювання стороннього профілю або каналу

Правила заробітку на YouTube встановили заборону на подібні дії. Забороняється користуватися чужими фото та іншими пізнавальними логотипами.

Порушення прав дитини

За ігнорування цієї вимоги настає суворе покарання, аж до втручання правоохоронних органів.

Відеоматеріали, що впливають на емоції дітей або шкодять фізично, заборонені.

Не дозволяється публікувати матеріали, що містять:

 • сексуальні сцени з неповнолітніми учасниками;
 • шкідливі або небезпечні заняття, не контрольовані дорослими;
 • жорстокість, лайка і т. п.

Порушення авторського права

Під таке правило підпадає більша частина контенту, розміщеного на платформі.

Певні записи можуть мати дозвіл на виконання копії та публікацію. Але в більшості випадків забороняється використовувати навіть невеликі фрагменти, якщо на це немає відповідного дозволу від автора.