Рекомендовані налаштування кодування YouTube: кодек, дозвіл

Рекомендовані налаштування кодування YouTube: який формат, розмір, бітрейт використовувати для завантаження ролика на сервер, які параметри підібрати

Файл з роликом, що заливається з відеокамери або мобільного пристрою, в процесі завантаження на ютубовскую платформу в більшості випадків піддається редагуванню. Пройденому монтаж видеопроекту потрібно візуалізація, що припускає збереження внесених до ролик змін. Даний етап включає в себе вибір правильного формату відеоконтенту, в іншому випадку ролик виявиться нечитабельним, про що ви побачите відповідне повідомлення. Щоб уникнути подібної ситуації, вашій увазі пропонуються рекомендовані налаштування кодування YouTube.

Вибір найкращих значень

Гугл виставив певні умови і дав відповідні вказівки про те, який формат, кодек, дозвіл і бітрейт використовувати, завантажуючи відео на сервер.

Ролик додається в самому великому дозволі, чим гарантується високоякісна картинка під час перегляду, гнучкість в процесі конвертації або рендеринга по закінченню монтування.

Відеосюжет, призначений для переглядів, повинен відрізнятися кадром з розміром від 1 080р і співвідношенням сторін з розрахунку 16 на 9, що відповідає показникам більшості моніторів.

На комерційні відео, заплановані під додавання рекламних вставок, обмеження за параметрами кадру не поширюються.

Заливати файли з кадрами, розмір яких менше 720р при параметрах 16 х 9 або здатності 480р при 4 х 3, не рекомендується. Низька якість завадить користувачеві переглядати відео на великому екрані, і ваш контент буде проігноровано.

Зазначимо, що після заливки відео хостинг конвертує контент другий раз, щоб оптимізувати якість.

Формат, рекомендований для завантаження

Вивчаючи рекомендовані налаштування кодування відео в YouTube, зверніть увагу на формат, дозволений до використання, щоб ваш контент залишався читабельним для сервісу.

Платформою не підтримуються аудіозаписи, зроблені у форматі MP3 або WAV.

Щоб завантажити свою композицію або трек, не порушує прав автора, конвертуйте запис в MP4 або в інший формат.

Працівники адміністрації не дають інформацію по оптимальним форматів, але перевагу слід віддавати MP4, має певні особливості. Приміром, на ньому ведеться запис більшістю зразків цифрової апаратури, під такий формат підлаштовані практично всі програвачі мультимедіа, він має вищий порівняно з AVI рівень стиснення.

Розмір

Цей параметр визначається способом показу. Плеєр адаптований під налаштування ролика, незалежно від орієнтації, намагається заповнити відеоконтентом весь екран, не розтягуючи кадри і не стискаючи їх.

Співвідношення довжини і висоти вікна ютубовского відеопрогравача – 16 на 9, і від заданих канонів відступати не рекомендується – це класичний варіант формату поширений по всьому світу.

Якщо відтворювати відео з іншими параметрами, у кутових ділянках дисплея, зверху і знизу, з’являються сіро-білі або чорні смуги. В процесі зйомки намагайтеся не допускати такого прояву, монтуючи відео, видаляйте подібні кадри – все це ускладнює автоматичне налаштування параметра вікна програвача.

Бітрейт

Ще одна налаштування кодування відео для YouTube, виражена числом біт, застосовуваних при передачі даних в 1 сек. Бітрейт пов’язаний з роздільною здатністю зображення, знаходиться в прямій залежності від кодека.

Упор на даний показник не направляють, оптимізують відеоролик з кадрової частоті.

Висновок

Щоб успішно залити контент на відеоканал, уточніть, які найкраще формати підтримуються хостингом, вивчіть правила кодування відео, грамотно підберіть параметри в конвертерних налаштуваннях.