Марін Мокану, відомий користувачам інтернету під ніком Мармок, є одним із високооплачуваних блогерів відеохостингу YouTube. Його канал користується популярністю, а сам молодий чоловік — заслуженою повагою серед фоловерів. Дізнатися, скільки заробляє Мармок на Ютубі, дуже просто. Він і сам не приховує розмір своїх заробітків, залишаючись при цьому дуже скромною людиною.
Про особу блогера
Марін Миколайович родом з молдавського міста Бєльці. Сьогодні він разом з дружиною Мариною і маленьким сином проживає в Кишиневі. Дата народження блогера – 19 серпня 1991 року. Крім нього, у батьків є ще два сини – Дмитро і Крістіан. Брати росли в дружній родині. Марін добре вчився в школі, захоплювався малюванням, складав музику, намагався виконувати дизайнерські роботи. Ці навички стали в нагоді, коли у 2008 році він вирішив створити власний канал на YouTube.
Ніж заробляє
До Ютуба Мармок працював ні ким іншим, як художником-ілюстратором. Професія приносила йому прибуток і давала можливість займатися улюбленою справою. Весь вільний час хлопець присвячував комп’ютерним іграм. Коли він грав у популярний шутер Crysis, Марину прийшла думка поділитися особливостями проходження геймплея з іншими користувачами. Свій перший канал він назвав на честь улюбленої гри – CryFan (фанат гри Crysis). Аж до 2014 року Мармок постив летсплеи, тобто ролики про проходження локацій в реальному часі з особистими коментарями. Потім відмовився від цього, так як зрозумів, що мало кого займає процес гри іншої людини. Людям цікаво грати самим, але при цьому знати, де шукати підказки.
Геймплеи наштовхнули Марина на маркетинговий хід – він став публікувати баги, лаги і приколи з комп’ютерних ігор. Число передплатників різко зросла. Блогер робив огляди ігор, монтуючи ролики зі знайдених їм приколів, сюрпризів, забезпечуючи їх з більшим почуттям гумору коментарями. Огляди принесли йому перші гроші. Марін зібрав потрібну кількість передплатників і монетизував канал.
За 3 роки (до 2017) канал набрав 6 мільйонів передплатників. За кількістю переглядів блогер заробив 4,5 мільйона рублів. Стільки він заробляє зараз всього за півроку.
Сьогодні у Мармока 13 з половиною мільйонів передплатників на ютубі, рівно стільки, скільки потрібно для заробітку 500 тисяч рублів на місяць.
В 2019 році блогер продовжує публікувати огляди ігор в YouTube. Щомісяця він знімає з 4 сюжету, які набирають мільйони переглядів. Крім цього, дохід приносить реклама. Марін часто відмовляється розміщувати сумнівні банери на своєму каналі. Додатковий прибуток також дає партнерська програма відеохостингу. За партнерку йому щомісяця перераховується за 20 тисяч рублів.
З моменту створення каналу, 28 квітня 2008 р., до 15.07.2020 р. Мармок заробив 131 мільйон 345 тисяч рублів. Щодня його капітал збільшується на 29 436 тис. рублів. Можна приблизно порахувати, скільки заробляє Мармок на ютубі в місяць. Виходить сума, рівна 883 тисяч.
Серед російських летсплейщиков Марін заробляє чимало. Його стріми з задоволенням дивляться геймери різних поколінь.
Статті витрат
Блогер практично не знімає відео в стилі лайфстайл. Але Мармок зробив виняток, коли відповідав на питання допитливих шанувальників, про те, на що він витрачає гроші. Ютубер зняв ролик про квартирі, де проживає з дружиною і сином. Це просторе приміщення, в якому є все необхідне для життя. Знайдіть канал Мармока на ютубі і самі переконаєтеся в тому, що весь свій дохід витрачає на сім’ю і розвиток інтернет-бізнесу.
Щоб змонтувати гідний ролик, необхідна якісна апаратура — відмінна відеокамера, звукове оснащення, аж до мікшерського пульта. Щоб сюжет можна було дивитися з хорошим звуком, Мармок багато часу проводить за записом коментарів. Для нього важливо, щоб все було не тільки видно, а й чути. Професійна апаратура та ліцензійне програмне забезпечення (графічний, відеоредактор і т. д.) коштують пристойних грошей. Блогер також вважає за необхідне купувати оновлення та технологічні новинки, запропоновані виробниками відео – і звукової техніки.
Заробіток Мармока в ютубі дозволяє йому купувати нові ігри та оснащення для них. Це своєрідні інвестиції в майбутні проекти.
Чим ще цікавляться користувачі?
Блогер відкрив на своєму каналі рубрику «Питання-відповідь». Він вважав, що не варто робити таємницю зі свого життя і захоплень. Найбільш частими питаннями, крім заробітку, є:
- Ким працює Мармок крім ютуба? – Молода людина продовжує працювати художником-ілюстратором. Серед його роликів зустрічаються огляди нововведень в Фотошоп, Корел та інших графічних редакторыах Ця інформація допомагає користувачам швидше освоїти програми, а також бути в курсі останніх оновлень. Канал називається Marmok Live.
- Чому блогер носить окуляри? – У нього з дитинства поганий зір, Марін короткозорий.
- Як провідний працює над дикцією? – З початком його шляху в інтернеті пов’язана цікава історія. У хлопця був неправильний прикус, і йому встановили брекети. Через них у Мармока змінився тембр голосу, з’явився акцент. Користувачам сподобалася ця характерна риса його промови.
Марін з повагою ставиться до інтернет-публіці, тому читає багато літературних творів, щоб розширити лексикон. Чи він робить спеціальні вправи, виробляючи чітку дикцію, невідомо.
Мармок – не ханжа. Він вживає нецензурні вислови, але намагається робити це як можна рідше. Свого часу з цього факту хлопець боявся розповісти про каналі матері. Зараз у нього все в порядку з матеріалом, промовою і, звичайно, заробітком.