Відеохостинг давно не вважають тільки розважальним сервісом. Сьогодні це інструмент політики, та до блогерів примкнули Навальний і Усманов. Однак мільйонні аудиторії глядачів поки залишаються за ігровими блогами, каналами в стилі stand up і т. п. Тим, хто проводить багато часу в інтернеті, підготовлений список лідерів з ТОП 100 російської ютуба.
Популярні відеоканали
Отже, представляємо увазі читачів представників ТОП 100 ютуб-каналів Росії.
Ивангай
Блогер, відомий в Росії та Україні, що проживає в Лос-Анджелесі.
знятих сюжетах автор співає, захоплюється іграми, сперечається на що-небудь, відповідає на питання, пише пародії.
Як повідомляють засоби масової інформації, основу аудиторії відеоканалу склали дівчатка-підлітки.
Ресурс налічує одинадцять мільйонів глядачів, автор прославився ігровими оглядами, записаним треком «Пісня задрота». Його популярний відеоролик Делайпосвоему зібрав 13 500 000 глядачів.
Навесні 2017 року Ивангая звинуватили в тому, що він захоплено постив в соцмережах «картинки антиросійського характеру», після чого блогер підчистив запису.
До кінця літнього періоду 2016 року канал за кількістю аудиторії обігнав «ВКонтакте» Д. Медведєва (російського прем’єр-міністра).
Макс +100500
Максиму Голополосову 27 років, його шоу в топ 100 каналів російського ютуба в 2020 році займає лідируючі позиції. Ведучий має власний блог Moran Days з мільйонною аудиторією передплатників, в якому розповідає про подорожі.
Макса вважають одним з найстаріших відеоблогеров ютуба, почав займатися видеообзорами. Протягом десяти років щотижня ведучий збирає смішні і цікаві ролики. Популярність здобув через кілька місяців з моменту першого випуску.
Зйомки проводяться на тлі шкури леопарда, випадково опинилася під рукою в момент запису першого ролика і стала згодом головною фішкою. Макс демонструє сюжети, супроводжуючи їх іронічними коментарями.
На жаль, випуски насичені нецензурними словами.
Кожне опубліковане шоу має мільйони переглядачів, найвідоміший випуск «Лох!..!» (про людину нетрадиційної сексуальної орієнтації) вийшов в 2014 році, набравши дванадцять мільйонів глядачів.
Максим намагається бути осторонь від політики, але в деяких роликах ці теми зачіпає. Один з прикладів – висміювання А. Навального, затруднившегося давати інтерв’ю і відповідати на прості запитання.
Катя Клэп
Блогера Катерину Трофимову називають «бабусею» топ 100 ютуба Росії. Канал Foggy Disaster вона заснувала в 2008 році, опублікувавши веселі скетчі, пародії на знаменитостей шоу-бізнесу, оглядові сюжети про кінофільмах і книгах.
Десять років тому у ведучої запускається черговий ресурс The Kate Clapp, де Катерина розповідає передплатникам про поїздки, косметику, їжу, життєві будні, відповідає на запитання. В цілому обидва канали мають більше семи мільйонів шанувальників.
Максимальна аудиторія зібрана завдяки скетч-шоу «Виклик прийнято». Тут провідна виконує прохання глядачів, часом навіть незвичайні:
- загортається в килим;
- наносить макіяж, не користуючись дзеркалом;
- їсть гострий перчик або лимони.
Саша Спілберг
Заснувала канал навесні 2010 року, тоді їй було тринадцять років. Перші відеоролики зняті англійською, і представляли вони видеоприветствия для кіпрських друзів.
В російськомовному ютубі існує думка, що Саша – не народний блогер, а успішний соцпроект, створений батьком.
Досвідчені ютуберы запевняють, що кількість передплатників каналу накручено штучним чином, тому що багато ролики набирають суцільні дизлайки.
Сьогодні Спілберг створює і публікує на каналі сюжети про те, як за кілька годин грає в Sims, роздумує, звідки набралося велика кількість незвичайної косметики, мріє.
Кілька місяців тому Саша виклала сюжет, в якому вона приймає ванну, наповнену чіпсами.
Крім дівчаток підліткового віку, ведуча стала впізнаваною дорослими телеглядачами завдяки своїм зустрічей з політичними діячами і виступом в Держдумі.
Навесні Спілберг брала участь у зустрічі кращих ютуберов, яка присвячувалася популяризації системи освіти і культури в молодіжних масах. Організатором зборів був міністр культури Ст. Мединський. З ним Саша записує відео, розпитуючи відому особу про перший поцілунок, підтримуючи задуми міністерства культури.
У травні блогерша виступає в думі, після чого багато глядачі звинувачують її в лицемірстві і критикують.
Микола Соболєв
Статистику топ 100 російської ютуба в 2020 році продовжує автор і творець проекту Rakamakafo Витівки, він же – провідний відеоканалу SOBOLEV.
Над своїм проектом Соболєв працював в парі з Гурамом Нарманией. Їх головною метою стали експерименти, проведені на пітерських вулицях, зйомки на приховану камеру.
Блогери звертаються до людей із закликом зберігати обличчя, не проявляти байдужість.
Авторський відеоблог створений восени 2015 року, тут публікуються п’ятнадцятихвилинні ролики, що розповідають про події, які сталися у світі ютуб.
Обидва канали користуються однаковою популярністю, кількість передплатників перевищує п’ять мільйонів.
Головна фішка ведучого – кожен ролик записується у цегляної стінки, на тлі якої Микола з ідеально покладеної зачіскою, одягнений у модний піджак, виглядає красенем
Юрій Хованський
Продовжив перелік кращих блогерів топ 100 російських каналів YouTube двадцятисемирічний хлопець, який став першим коміком Рунета.
Судячи з кількості переглядів, відео на ютубі зібрали аудиторію в 2 800 000 чоловік. Спочатку шоу не було популярним, але, завдяки допомозі Іллі Меддисона і численних конфліктних ситуацій, Юрій через якийсь час зумів потрапити в топ сто каналів на ютубі в Росії.
Хованського вважають одним із скандальних відеоблогеров, у свій час він публічно завдав образи Віктору Цою і Горщика.
Серйозно конфліктує ведучий з блогером Дмитром Ларіним, результатом чого з’явився баттл шепелявого Хованського і картавого Ларіна. До удивлениям багатьох, по передплатникам відеоролик вирвався на друге місце, зміцнивши позиції каналу в топ 100 російської ютуба. У цій сутичці Хованський переміг.
Блогер, канал якого увійшов у топ ще в 2019 році, зазначає, що не слід аполітично ставитися до того, що відбувається. Він стверджує, що творчої особистості складно висловлювати свою думку, не отримуючи звинувачень за «надмірну опозиційність і путінізм».
Щоденник Хача
Ще один приклад топ 100 ютуб-каналів Росії, визнаних кращими в 2020 році. Веде його блогер Аміран Сардаров, утворення якого закінчується трьома класами початкової школи.
Блог ведеться у форматі щоденника, в якому автор розповідає читачам про своє життя і кращих друзів – Олександра Тарасова та Олега Маямі.
Садаров часто організовує благодійні акції, допомагаючи хворим дітям, роблячи їм подарунки і влаштовуючи свята і концертні виступи.
Відомий кліп «Це нормально», розміщений на ютубі, за переглядами зібрав 17 500 000 глядачів, а в топ сто блогерів Аміран потрапив завдяки двохмільйонної аудиторії передплатників.