Для успішного ведення відеоканалу користувачі придумують нові фішки, що забезпечують розвиток, просування, аналіз ефективності вжитих заходів. Ідея процесу безпосередньо залежить від автора, а збором аналітичної інформації та роботою інших опцій займається Творча студія. Не так давно змінився дизайн головної управлінської панелі. Розберемося, що таке творча студія ютуб, яким чином їй користуватися.
Як виконати вхід в студію
Для цього існує кілька способів:
- натискаємо значок білого кольору і здійснюємо перехід;
- у кутку зверху знаходимо відповідний знак і натискаємо його;
- клікаємо по «шестерні», виконуємо вхід.
Щоб скористатися інструментарієм для управління відеороликами та каналом, знаходимо спеціальний розділ в лівому меню. Для пошуку конкретного відеосюжету відправляємо відповідний запит – система видасть вам потрібний результат. Користуючись спеціальними значками, ви додасте будь-яке відео на свій канал. Крім того, є можливість для проведення прямої трансляції, створення запису в співтоваристві, перевірки інформації за власним останнім діям.
Що це таке?
Розглянемо весь перелік функцій і розберемося, на що звертається пильну увагу.
Як зайти в комп’ютерну версію творчої студії ютуб, ми з’ясували. Тепер подивимося, який набір з інструментами з’являється перед користувачем.
Управлінська панель
Дана вкладка представляє нові повідомлення про функціональні можливості каналу, числі переглядів і оформлених передплат, дані про останніх роликах і коментах, залишених під ними. Щоб дізнатися цікаву інформацію, натискаємо клавішу «переглянути все» і автоматично переходимо в «менеджер відео».
Версія творчої студії ютуб для ПК дозволяє відстежити дані статистичної звітності за минулі чотири тижні за кількістю переглядів, прибутку і підписки.
Якщо знадобиться настроювати вид творчої студії YouTube-каналу, щоб поміняти інтерфейс, натисніть клавішу «додати віджет». Для зміни самого віджета клікаєм по «шестерні», розташованої біля обраної кнопки.
Відео
Даний розділ вважається одним з головних, він забезпечує редагування відео і плейлистів. Увійшовши в цю вкладку, користувач бачить сюжети, опубліковані на каналі. Перелік можна упорядкувати за часом публікації, кількості переглядів, приватності, наявними рекламних вставок.
Як користуватися розділом? Для внесення змін в одну або декілька відео, виділяємо їх, для чого натискаємо на квадрат, який знаходиться зліва від картинки ролика. Потім натискаємо кнопку «дії», щоб застосовувати зміни до відеосюжетами: встановити паузи з рекламними вставками, підібрати ліцензію для розміщення, змінити параметри доступу, оновлення текстовий опис, заголовок та теги для публікацій. Крім того, передбачена можливість видалення відеоролика з каналу.
Перебуваючи в розділі «відео» творчої студії ютуб-сайту, натисканням кнопки «додати» ви розмістите свої відеосюжети в плейлист, наявний на каналі, попередньо проставивши мітки біля них.
Щоб відкрити черговий список, досить скористатися останнім розділом меню.
Можна активувати пошукову систему з відеороликів, вказавши в спеціальній рядку заголовок або ключевік. Клацнувши по значку, изображающему лупу, ви запустите пошукову систему та перегляньте всі публікації, які відповідають введеному запиту. Виконавши прокручування вниз, перейдете на нову сторінку, якщо результати пошуку перевищили кількість, відповідне тридцяти відеосюжетами.
Youtube Analytics
Продовжуємо розбиратися, що таке творча студія ютуб, і переходимо до розгляду чергової важливої функції, що дозволяє уточнювати звіти про відеоканалі.
Повна версія розділу велика, складається з численних вкладок, але ми проаналізуємо основні.
Огляд
У цій частині знаходиться статистична інформація по видеоканалу за певний часовий проміжок. Щоб переглянути його, натисніть клавішу, що знаходиться біля календаря. Клікнувши безпосередньо з нього, користувач зможе вибирати потрібну дату.
Ця сторінка відображає тривалість перегляду відеоролика по хвилинах, їх кількість, середнє значення та прибуток. Трохи нижче є спеціальний графік, що показує кількість «лайків» і «дизлайків», коментарів, глядачів, які оформили підписку.
Крім того, такий розділ студії підкаже ютуберу кількість користувачів, що поділилися відеороликами, регіони, де організовані перегляди, категорії глядачів, райони відтворень і основні джерела трафіку.
Всю інформацію можливо стоншити на одному каналі або вибирати для цього окремі сюжети.
Інформація в реальному часі
Якщо необхідно дізнатися в режимі онлайн, яку кількість переглядів набрав ролик, клікніть по розділу «пошук контенту», вкажіть заголовок сюжету, за яким бажаєте отримати докладні відомості, або знайдіть відео в випадаючому переліку по заголовку.
З правого боку знаходиться діаграма синього кольору, що показує кількість переглядів протягом двох останніх діб. Лівіше, на зеленому графіку, відображені перегляди за одну годину.
Під таблицями розташовується вкладка «тип пристрою», що містить відомості про те, з яких гаджетів виконуються перегляди – з персональних комп’ютерів, смартфонів або планшетів. Передбачена кнопка «операційна система», що видає дані, на якій платформі проглядаються відеоролики, а під кнопкою «розташування» дається інформація по країнах, де проживають глядачі відеоблогу. Знизу в ряд розташовуються останні відео і докладні відомості про них.
Дохід
Тут можна перевірити свій прибуток, яка відображається за останні чотири тижні, але, якщо бігунок, що знаходиться під графіком, перемістити, даний інтервал змінюється.
Час переглядів
У цьому розділі відображається інформація по всій тривалості, видана в хвилинах на графічному малюнку. Нижче наводиться аналітика для кожного відеосюжету в текстовій формі.
Утримання цільової аудиторії
В цій вкладці творчої студії ютуб на комп’ютері можна уточнити, на якій хвилині відвідувач закінчує дивитися відео. Вище вказується осереднене значення переглядів в хвилинах і у відсотках.
Джерело трафіку
Будь-якого блогера буде цікаво, звідки дивляться його відеосюжет. Перед вами з’явиться графік в різних колірних відтінках, під яким розміщені пояснення. Зазвичай ролики отримують більшу кількість переглядів з рекомендованих відео.
Кінцева заставка
Даний розділ містить інформацію про результативність функціонування кінцевої заставки. На графіку біля дати проставлений гурток синього кольору, натиснувши на який, ви отримаєте відомості за щоденними переходах. Нижче вказана інформація для кожного відео.
Співтовариство
Необхідність вкладки полягає в тому, щоб автор отримав можливість спілкування з співавторами та глядачами, відстежував коменти і повідомлення. Починаючому блогеру важливі розділи під назвою «коментарі» і «передплатники».
Коментарі
Тут видно останні тексти, що залишаються під відеороликами. Можна відправляти на них відповіді, ставити позитивні або негативні «лайки», натискаючи значок «сердечко», позначати важливість. Користуючись спеціальними іконками, автор має право видалити коментар або надіслати скаргу на переглядача. У цій вкладці є інформація про коментах і спам, які перебувають на розгляді. Передбачена і пошукова система по коментарям.
Передплатники
Тут ви дізнаєтеся про нових передплатників за останні дні, але інформацію про них уточніть тільки в тих випадках, якщо користувачі не побажали приховувати приватність, можна також оформити взаємну підписку. Вгорі є дані про кількість глядачів на вашому відеоканалі.
Канал
Ця вкладка програми творчої студії YouTube містить налаштування облікового запису. Можна активувати і вимикати опції, уточнювати статус відеоканалу, здійснювати інші операції.
Статус і функції
Такий розділ вміщує відомості про права автора та виконання правил, встановлених відеохостингом.
В разі відсутності порушень, на червоному тлі загоряється веселий смайлик. При наявності проблем, у вкладці з’являється їх опис, значок набуває сумний вираз. Є також можливість для включення/відключення відеосюжетів, організації прямої трансляції, завантаження своїх зображень, публікування відео, тривалість яких перевищує п’ятнадцять хвилин, вибору доступу закритого типу, включення монетизації.
В якості довідки: в даному розділі творчої студії ютуб-каналі присвоюється адреса URL-у випадку, якщо він зібрав потрібну кількість передплатників і досяг певного числа переглядів.
В анотаціях передбачена можливість додавання посилань з інших ресурсів – свого сайту або групи ВК, інших соцмереж. Якщо є підключення до медіамережі, з’являється інформація з назвою партнерки і дні підключення, вона розташовується у верхній частині сторінки.
Монетизація
Творча студія ютуб на ПК, що має вхід в медиасеть, видає версії відповідей на найбільш поширені питання щодо реклам.
Завантаження відеороликів
Тут можна встановлювати параметри для розміщення відеосюжетів. У конфіденційних налаштуваннях дозволений вибір відкритого або обмеженого доступу. Стрілкою «категорії» відзначений великий тематичний перелік, до одного з напрямків якого можна зарахувати канал.
У розділі прописують заголовок відеосюжетів, плануючи монтувати серійну збірку, в кінці вказують нумерацію серії, вивантажуючи контент. Створюються загальні описи і теги, що вставляються в автоматичному режимі. Нижче налаштовуються рекламні паузи, сортуються коменти до опублікованих відео.
Фірмовий стиль
Під такою вкладкою додають значки своїх каналів, які планується транслювати. Крім того, задають час, коли буде з’являтися картинка.
Додатково
Тут вибирають регіон проживання і ключевики для відеоканалу, відключають показ рекламних роликів. Нижче передбачена можливість для дозволу або заборони показів числа передплатників.
Фонотека
Є і вбудована сервісна бібліотека, для ознайомлення з якою необхідно перейти до одного з розділів, що знаходяться у меню зліва.
Щоб послухати музику в творчій студії YouTube, вибираємо розділ «безкоштовна музика», натискаємо кнопку «play».
Відповідаємо на запитання користувачів
Багатьох цікавить, як обрізати відео у творчій студії. Для цього вибираємо розділ «редактор», переходимо в «моя творча студія ютуб», в лівому меню визначаємо для роботи пункт «відео», знаходимо, що цікавить нас ролик, клікаєм по його назві або на зображенні, у цьому меню тиснемо пункт «редактор».
Існує мобільна версія студії? Так, і скачати її можна на Android або iOS, скориставшись відповідними посиланнями.
Є на ютуб-каналі аудиостудия? Так, і завантаження музики здійснюється через вкладку «менеджер контенту».
Висновок
Ми розглянули білий інтерфейс нової версії творчої студії, уточнили, де вона знаходиться.
Нагадуємо, що класична версія більше не підтримується, і офіційна можливість перемикання на більш звичний функціональний набір відсутня.
Для повноцінної роботи вивчіть весь запропонований інструментарій. Освоюйте нову модифікацію, якщо щось не працює, звертайтеся до співробітників служби технічної підтримки. Тут вам нададуть будь-яку консультацію з правилами управління видеоканалом та порядку спілкування з переглядачами.