увімкнути нічний режим в ютубі: чорна тема, темний фон

Як увімкнути нічний режим в ютубі: як зробити в Яндекс браузері на ПК без реклами, поставити на компі, поміняти на компютері

Всім, хто довго перебуває перед моніторами, ютуб пропонує корисну опцію – темну тему. Не так давно ми бачили стандартний білий колір, але з 2018 року кілька кліків миші дозволяють змінювати оформлення. Сьогодні розберемося, як увімкнути нічний режим в ютубі на ПК і мобільний телефони, розглянемо особливості деактивації спеціальної функції і повернення до стандартній настройці.

Темний режим – що це?

Для початку розберемося, що собою являє темна тема YouTube в Яндекс браузері. З її впровадженням сервіси поліпшуються, ютуб в цьому сенсі не є винятком.

Завдяки нововедению, перегляд відеороликів в темряві стає комфортніше, затемнений фон дозволяє картинці сприйматися очима, не перенапружуючи їх. Шкоди для здоров’я від нічного серфінгу тепер немає.

Перемикання на нічний режим в ютубі змінює світлий фон на більш затемнений, знижується яскравість. Людина не тільки береже зір, але і не створює перешкоди світловим дисплеєм для оточуючих людей.

Важливість темної теми

Почнемо розбиратися, як увімкнути нічний режим в ютубі, з того, що поговоримо про його важливість. Як відомо, підсвітка екрану багатьох гаджетів функціонує в межах спектра синього кольору, що сприймається зором як светловатых тонів. Є думка, що активація гаджета з таким варіантом підсвічування вночі викликає в голові реакцію, ніби дія відбувається в денний час. З цієї причини мозок починає перенаправлення імпульсів на неспання, подібний «енергетичний вкидання» не дозволяє заснути.

Виробники, які проявляють турботу про своїх користувачів, намагаються адаптувати комп’ютери і мобільні гаджети, зробити їх безпечними в застосуванні. Першим, хто ввів нічний режим в ютубі, була корпорація Еппл.

У чому полягає сенс даної функції? Якщо мобільний телефон або персональний комп’ютер працюють в темний час доби, вони знижують дію синього спектру, випромінюючи теплі тони.

Які переваги має чорний фон в ютубі? Вони полягають у наступному:

 • включення екрану не заважає мозку продовжувати вироблення меланіну, що відповідає за сон;
 • органи зору не знаходяться в підвищеному активному режимі;
 • очі отримують відпочинок, ризики утворення катаракти знижуються;
 • лікарі довели, що при відсутності чорної теми ютуба на ПК або гаджет, збільшується апетит, а після включення даної опції ін пригнічується;
 • світло, що падає з пристрою, нікому не заважає;
 • економиться заряд акумуляторної батареї;
 • завдяки зниженню навантаження на зір, читання в дорозі стає комфортніше.

Синій спектр справді таїть загрозу для сну і відпочинку, але його відсутність не означає, що користувач повноцінно висипається і відновлює сили. Якщо вас долають думки, або безсоння стала захворюванням, нормально заснути все одно не зможете.

Порядок включення чорної теми

Сьогодні розробники програм і додатків представляють увазі користувачів різні розширення для ютуба, що забезпечують чорний фон і знімають навантаження на очі. Популярністю користуються опції, що дають комфорт при перегляді відео в темний час без достатнього освітлення.

Як включити темний режим в YouTube, щоб забезпечити безпечну роботу?

Така можливість сьогодні є для комп’ютерів і додатків для iOS і Android.

Розглянемо порядок дій, як зробити ютуб в Яндекс браузері чорним.

ПК

Для початку розберемося, як зробити темну тему ютуб на компі. Для цього переходимо на сайт, підтверджуємо свої особисті дані, після цього виконуємо певні дії:

 • натискаємо на профільне фото;
 • знаходимо «нічний режим»;
 • переміщуємо повзунок на позначку «вкл.».

Після такої дії темна тема в ютубі на ПК включається відразу. Змінені настройки при цьому працюють виключно на задіяному браузері.

У разі переходу в новий веб-провідник і виходу в ютуб користувач знову зіткнеться зі стандартною темою, і йому доведеться всі дії, як зробити чорний ютуб на комп’ютері, виконувати повторно.

Як зробити темний ютуб на ПК в іншому браузері? Тут принцип може дещо відрізнятися. Наприклад, в Опері натискається профільна кнопка, і система сама пропонує будь-який з варіантів – темний або світлий.

Андроїд

Як поставити темну тему на ПК, ми з’ясували. Тепер подивимося, яким чином це виконується на мобільних телефонах.

Перед тим, як зробити нічну тему на Андроїд, перейдіть в додаток, переконайтеся у його оновленні у відповідності з останньою версією. Після цього увійдіть в профіль, діючи за такою інструкцією:

 1. клікніть по фото;
 2. натисніть шестірню (значка «налаштування»);
 3. перейдіть до «загальні»;
 4. виберіть пункт «нічний режим», перемістіть перемикач на необхідну позицію.

Тим, хто не знає, як зробити ютуб чорним на пристрої Піксел 3, що працює в енергозберігаючому режимі, нагадуємо, що ця функція активується автоматично.

Айфон

Алгоритм дій, як зробити темну тему в YouTube на iOS, нагадує попередню інструкцію:

 1. переходимо в оновлене додаток;
 2. натискаємо аватарку;
 3. використовуючи «шестірню», потрапляємо в «налаштування»;
 4. виконуємо маніпуляції з перемикачем.

Цих дій достатньо, щоб змінити денний режим на чорний.

Порядок відключення

Дізнавшись, як включити темну тему, працюючи на персональному комп’ютері або мобільному гаджеті, ви легко зніміть тимчасово встановлений режим. Як поміняти темну тему на стандартну? Перейдіть в профіль сайту або програми, виконайте дії, наведені вище для кожного пристрою. На заключному етапі пересуньте перемикач у відповідне положення («викл.»).

Обмеження

Вийшовши на сайт зі смартфона, включити в ютубі чорний режим без реклами не вийде. Це поширюється на всі браузери, не оснащені цією опцією. Справа в тому, що в момент використання сервісу система перенаправляє на додаток, вже має дану опцію.

Якщо потрібно захистити зір, але прогу ви не використовуєте, задійте вбудований функціонал. В смартфонах передбачений захисний режим для очей – дисплей стає жовтуватого кольору, навантаження на зір зменшується.

Висновок

Ми розібралися, як підключити темну тему в ютуб і прибрати її. Простими діями ви зменшите негативний вплив на очі, надавши процесу додатковий комфорт. Користувачі, які віддають перевагу для роботи з ПК нічний час доби, по гідності оцінили нововведення від розробників.