Як додати чат на стрім OBS YouTube: зробити, вставити, почати

Як додати чат на стрім OBS YouTube: як налаштувати трансляцію, почати ефір за допомогою ОБС на ютубі, в чому причини проблем

Величезна кількість стримов в ютубі мають чати, через які глядачі висловлюють власні думки, діляться думками, критикують і висловлюють побажання. Одночасно з цим організувати подібний чат буває проблематично, тому що стримери часом недостатньо глибоко вивчають ютубовский інтерфейс. Сьогодні спробуємо розібратися, як додати чат на стрім OBS YouTube, і що для цього необхідно.

Що потрібно для чату?

Такі дії передбачають, що в записі присутній завчасно налаштований стрім, також завантажене програмне забезпечення OBS, поєднане з вашим ютубовским аккаунтом.

Щоб організувати чат в YouTube, слід:

 • активувати його в відеоканалі, отримати спеціальну посилання на чат;
 • додати програму ОБС джерело Browse Source, в якому серед настройок введена посилання, що надійшла завчасно;
 • перейти на ресурс chatv2.septapus.com, де знаходиться Chatv2 Style Generator, забезпечує налаштування і дублювання інформації CSS;
 • вставити згадані відомості CSS в програмне віконце OBS (зовні чат зміниться потрібне для нас чином).

Наведений спосіб користується актуальністю в порівнянні з іншими аналогами, тому що для більшості зовнішніх чатів, які потребують завантаження та установки на персональний комп’ютер, потрібен джерело в ОБС, відомий під назвою CLR-browser, відсутній у сучасних версіях OBS, де замість нього використовується Browse Source.

Алгоритм додавання

Продовжуємо з’ясовувати, як додати чат в ОБС ютуба.

Створюючи трансляцію, блогер переслідує різні цілі – збільшити кількість передплатників, досягти популярності, заробити грошей і т. п. Одним з варіантів вирішення таких завдань є додавання чату ютубовский ОБС і його правильна настройка, що враховує власні переваги.

Чат виглядає, як маленьке віконце, відображене в момент трансляції та забезпечує взаємодію з глядачами. Переглядачі задають питання, автор залишає коменти.

Якщо чат додати в стрім відразу, вирішується декілька питань – прискорюється ріст аудиторії, оптимізується спілкування, реакція людей знаходиться під контролем.

Для реалізації намічених завдань залишається додати чат в OBS Youtube. Діємо у відповідності з наступним алгоритмом:

 • на комп’ютері встановлюємо Studio ОБС, попередньо скачавши і інсталювавши версію для мовлення. Після цього копіюємо стримовский ключ;
 • завантажуємо додаток CRL Browser Source Plugin;
 • копіюємо посилання віконця для спілкування в програму;
 • налаштовуємо оформлення, активуємо стрім.

Розглянемо докладніше, як зробити чат в ОБС на ютубі. Спочатку цей процес здасться нескладним, але певні особливості є, так що всі кроки рекомендуємо вивчити детально:

 1. встановлюємо ОБСЛУГОВУВАННЯ в ютубі. Скачавши і інсталювавши програму, вводимо налаштування. Щоб знайти ключ, входимо в «творча студія», переходимо до підрозділу «прямі трансляції», знаходимо відповідне поле і копіюємо інформацію;
 2. виконуємо перехід на URL для установки плагіна. У відповідній сторінці визначаємо потрібну версію ПЗ;
 3. входимо в папку, в якій встановлена ОБС для ютуба, знаходимо в ній Plugins, відкриваємо зміст CLR Browser, перезавантажуємо програму;
 4. визначаємо для трансляції чат.

Поговоримо про те, як виконується налаштування чату в ОБС для ютуба:

 1. входимо в ОБС;
 2. у пункті «джерела» натискаємо праву клавішу миші;
 3. вибираємо «додати джерела»;
 4. натискаємо на сходинку CRL, щоб відкрити меню з налаштуваннями.

Залишається повернутися в ютуб, увійти в трансляцію. Натискаємо налаштування, вибираємо спосіб для відкриття чату, копіюємо посилання, додаємо її в CRL.

Правила спілкування

Як вставити чат ютуба в ОБС, ми з’ясували. Слідом за запуском прямої трансляції та додаванням вікна, глядачі можуть написати коментарі або задати запитання. Такі ж можливості отримує і автор каналу – він дає відповіді і додаткові коментарі всьому, чим цікавляться переглядачі.

Перед тим, як почати ефір в ютубі з допомогою ОБС, вивчіть сервісні правила. Інформаційні повідомлення оновлюються онлайн, що дозволяє учасникам оперативно реагувати на надіслані повідомлення. Щоб своєчасно дати відповідь, заповнюється спеціальне поле, натискається клавіша «відправлення» (або «enter»).

Що робити, якщо виникли проблеми?

Часом надходять скарги від глядачів, що чат на ютубі не функціонує.

Якщо всі дії по встановленню та налаштуванню виконувались у відповідності з алгоритмами, наведеними вище, і віконце для повідомлень в ОБС додано правильно, труднощів виникати не повинно.

У тому випадку, коли воно виявилося недоступним, або зовсім не відображається, причини проблеми криються в наступному:

 • з сервером виникли неполадки, почекайте, поки відновиться його працездатність;
 • у роботі програми стався збій. Зробіть спробу перезапустити пряму трансляцію;
 • введення налаштувань виконувався з порушеннями. Перевірте, щоб усі дані були внесені коректно.

Коли прямий ефір і чат недоступні, однією з причин буває блокування відеоканалу. Розберіться, у зв’язку з чим могла виникнути така ситуація.

Висновок

Ми розглянули спосіб, як зробити чат в OBS для YouTube, в якій послідовності виконувати дії, щоб отримати можливість для спілкування з глядачами.

Нагадуємо, що всі настройки виконуються на певному сайті, а взятий з нього код CSS вписується в спеціальне поле налаштувань проги OBS.

Скористайтеся наведеними тут методом, і чат порадує вас своїми функціональними можливостями під час численних прямих ефірів. Цього цілком достатньо для налагодження контакту з аудиторією і підвищення ефективності власного відеоканалу.