Так називається спосіб захисту прав автора, норм і свобод. І все ж, коли на хостингову платформу зайшли великі рекламодавці, ситуація швидко змінилася. Сьогодні, якщо ви володієте прийомами, як кинути страйк на ютубі на канал, зможете без проблем знизити конкурентну активність.
Що це таке, за що призначається?
Як випливає з статистичної звітності, близько сімдесяти відсотків страйків призначаються з причини недотримання авторського права.
Страйк вважається попередженням, зв’язаних з доганою, выносимым співробітниками адміністрації видеоканалу.
Кожен користувач має право направити звернення зі скаргою, коли в опублікованому відеоматеріал:
- наноситься образу;
- ролик знятий без отримання дозволу;
- використаний контент або товарний бренд сторонньої особи, вже опублікований раніше;
- розголошуються конфіденційні відомості про людину, що становить скаргу.
Крім цього, порушенням прав автора вважають ситуації, в яких творець відеоматеріалу намагається видавати себе за іншого користувача, навіть нічим не відомого.
Інша частка страйків, на яку випадає тридцять відсотків, призначається у випадках, коли опублікований матеріал має:
- призов на вчинення протиправного діяння характеру;
- сцени насильства і знущань;
- порнографічні матеріали;
- заклик до дії, яка загрожує життю та здоров’ю;
- загрози, образливі і залякують вираження;
- дискримінаційні висловлювання;
- факти шахрайського змісту, наповнені спотвореними чи неправдивими даними;
- елементи, що розглядаються як порушення дитячих прав;
- матеріал, що не відповідає вимогам хостингу.
Кожен з перерахованих моментів вважається підставою, щоб направити скаргу. Заявка розглядається в адміністрації, і, якщо зазначене порушення підтверджується, джерела виноситься стягнення.
Способи призначення страйку
Пропонуємо розглянути кілька варіантів, як зробити страйк на YouTube, і нагадуємо, що це завжди тягне за собою блокування відеоканалу.
Повідомляємо про недотримання авторського права
Коли, переглядаючи відео, ви виявили в ролику себе, тоді як дозвіл на ведення зйомки не оформлялося, встановили, що на вашу адресу висловлюються образи, порушені і розсекречені конфіденційні відомості, використовується товарний знак, що належить вашій фірмі, повторно публікується матеріал, знятий вами раніше – зверніться зі скаргою, заповнивши на сайті спеціальну форму.
В ній зазначаються причини оформлення, і, згідно інструкції, пишеться заявка на розгляд. У разі, коли аргументи дійсно серйозні, подана заява задовольняється на вашу користь.
Після першого страйку канал блокується, коли досить вагома причина, в інших випадках знадобиться не менше трьох стягнень.
Порушений принцип спільноти
За порушення даного поняття банять будь-якого автора, навіть популярного. Іноді це відбувається не відразу, а після певної кількості застережень – все залежить від ступеня образи, що проглядається вміст.
таким страйкам відносяться покарання, призначені за:
- сцени з оголеними тілами і сексуальними діями;
- закликають переглядачів здійснювати небезпечні діяння, здатні надалі обернутися отриманими каліцтвами;
- насильницькі дії, шокуючі глядачів (крім офіційних новин);
- образи і порушення прав автора, які містять загрозу, заклик до агресивної дії;
- спотворення фактів, спам і дії шахрайського характеру.
Якщо у відеоматеріалі помічено хоч одне порушення згідно з наведеним переліком, ви вправі направити скаргу на власника каналу.
Виконуються дії згідно з таким алгоритмом:
- під відеосюжетом натискається клавіша «ще», розташована біля значка з трьома крапками;
- у списку вибирається розділ «поскаржитися»;
- з’являється форма, в полях якій вказується причина виявленого порушення, вибирається час, що подібні дії відбуваються у відеоматеріалі, складається коментар, натискається клавіша «відправити».
Скарга надсилається в адміністрацію.
У випадку, якщо причина виявиться надуманою, та інформація про порушення не підтвердиться, страйк отримуєте ви.
Відправлення заяви на ютубовскую пошту
Є ще один варіант подачі скарги – відразу на пошту, де розглядаються відповідні звернення. Її адреса – copyright@youtube.com.
Направляючи звернення, необхідно детальне зазначення причин. Простіше кажучи, лист повинен виглядати наступним чином:
- ПІБ;
- дані про відеоматеріал, право на яке порушене стороннім користувачем;
- посилання з адресними даними вкраденого ролика;
- інформація для зворотного зв’язку – номер контактного телефону, адресу;
- посилання на відео, яка порушила ваше право як автора;
- інші відомості, що допомагають розглянути звернення.
На вказану поштову адресу надсилається інформація про всі порушення.
Необхідно зауважити, що використання зразка звернення, поданого в першій методиці, приносить кращі результати і прискорює процес розгляду. Рекомендується використовувати обидва варіанти відразу, щоб мати впевненість у результаті.
Відеоканал видає себе за іншу людину
Якщо автор блогу користується вашим брендом або видає свою особистість за вашу, відправте на нього скаргу. У разі підтвердження порушення користувача негайно блокують, а його вміст видаляють.
При цьому заповнюється спеціальна форма, в якій зазначаються дані, що засвідчують вашу особу, інакше ви нічого не зможете домогтися.
За судовим рішенням
Напевно, такий страйк зустрічається рідко, при його призначенні канал блокується моментально, подальший розгляд ніхто не веде.
Подібним способом блокують канали, псують репутацію відомих компаній, що вводять глядачів в оману, копіюють авторські відеоматеріали.
В даному випадку фірма, якій було заподіяно шкоду, має право подати позов до суду, вказавши правопорушника і зажадавши видалення всього опублікованого контенту.
Відповідаємо на питання
Як подивитися страйки на ютубі? Щоб уточнити кількість наявних попереджень, відкрийте на сторінці розділ «статус і функції» і дізнайтеся цікаву для вас інформацію.
Як кинути страйк на ютубі з телефону? Якщо ви використовуєте смартфон, виберіть форму «поскаржитися», для чого клацніть по значку із зображенням трьох точок, знайдіть потрібний вам пункт.
Як прибрати страйк на YouTube? Щоб довести свою невинність, дійте наступним чином:
- почекайте час, щоб закінчився термін застереження – три місяці. Отримавши перший страйк, пройдіть навчання в «школі авторського права»;
- налагодьте зв’язок з обвинувачем, спробуйте вирішити проблему мирно, просячи його відкликати скаргу;
- зв’яжіться зі зустрічним заявою. Це спрацює в тому випадку, коли контент не містить порушень. Якщо питання буде вирішено позитивно, обмеження знімається через десять днів, обліковий запис відновлюється в правах.
Якщо у встановлені строки страйк не зняли, дозволяється звернутися в службу сервісної підтримки і повідомити їх про ситуації, проблеми.