Як поскаржитися на канал на ютубі: за шахрайство, коментарі

Як поскаржитися на канал на ютубі: як подати, подивитися скаргу на ролик з телефону за порушення авторських прав, розголошення конфіденційної інформації

Відвідувачі видеохостинговой платформи, виявляючи порушення, часто задаються питанням – як поскаржитися на канал на ютубі, щоб порушник поніс заслужене покарання. Подібні думки мають місце, якщо виявлені відступи від системних вимог чи розміщено контент негативного змісту. Розглянемо існуючі способи звернення зі скаргою.

Як поскаржитися на відеоканал

У більшості випадків вони подаються на порушення, пов’язані з правилами розміщення профільного зображення або фонової картинки.

Яке б пристрій не використовувалося, існує єдиний варіант, як поскаржитися на канал на ютубі – задіяти для цього спеціальну сервісну опцію.

Дії виконуються згідно з таким алгоритмом:

 • здійснюється перехід на ютубовский сайт або мобільний додаток (залежить від використовуваного для подання скарги пристрою);
 • проводиться авторизація із зазначенням власного логіна та пароля;
 • відкривається відеоканал, на який складається скарга;
 • виконується вхід в розділ «про канал»;
 • натискається значок із зображенням прапорця;
 • в меню знаходиться потрібний варіант. Причин, щоб поскаржитися на канал в YouTube, кілька – наявність пропаганди терору, жорстокість у поводженні з неповнолітніми, сцени, що містять насильство, спам, небезпечні для життя і здоров’я дії і т. п.;
 • натискаємо клавішу «далі», підтверджуємо власні наміри.

Перш ніж звернутися із скаргою, рекомендується ознайомитися з правилами системи, щоб діяти правильно.

Отримавши звернення, співробітники адміністрації хостингу займаються розглядом питання, при необхідності ставлять канал на блокування. Якщо виявляється, що в запиті представлені помилкові звинувачення, покарання може понести заявник.

Є альтернативне рішення питання, щоб оформити скаргу на власника відеоканалу – виконується перехід за посиланням youtube.com/reportabuse. Тут потрібно вказати певні відомості, запитані системою. Таким варіантом користуються, виявивши спам, погрози, насильство і т. п.

Подача скарги на відеоролик

Тепер розберемося, як поскаржитися на конкретний ролик на ютубі. До такої мірі вдаються у разі порушення системних правил, авторських прав, конфіденційності, законодавства регіону проживання і т. п.

Загальна форма

Простіше всього звернутися зі скаргою на відеосюжет, використовуючи вбудований сервісний інтерфейс. Для всіх відомих пристроїв алгоритм звернення виглядає однаково:

 1. переходимо на сервісний сайт, проходимо авторизацію;
 2. вибираємо відео, на яке збираємося звернутися зі скаргою;
 3. нижче програвача знаходимо значок у вигляді трьох точок, клікаєм по ньому;
 4. у вікні переліку тиснемо клавішу «поскаржитися»;
 5. визначаємо причину, через яку до власника ролика мають бути застосовані заходи впливу.

Скориставшись таким інструментарієм, подати скаргу зможе будь-яка людина. Якщо перевіркою будуть виявлені реальні порушення, канал можуть заблокувати або видалити відеоматеріал. Другий варіант можливий, якщо попередження виноситься вперше.

Скаржимося на коментарі

Бажаючі можуть поскаржитися на коментар, щоб подібним чином звернути увагу співробітників на відеохостингу грубі порушення, допущені користувачем. Якщо на одного автора каналу скаржаться багато, біля проблемного коментаря з’являється повідомлення «зазначено, як спам». Як переглянути результати таких скарг в ютубі? Для цього натискаємо рядок «показати комент». Якщо автор вважає, що звинувачення висунуті необґрунтовано, він може видалити подібні мітки.

Щоб оформити звернення, виконуються наступні дії:

 • переходимо до запису;
 • натискаємо значок у вигляді трьох точок;
 • натискаємо клавішу «поскаржитися», вказуємо причини.

Знати, як поскаржитися на коментар в ютуб-каналі з мобільного телефону або комп’ютера – ще половина справи. Нагадуємо, що неправдива інформація може стати причиною вашої блокування. Для відкликання такої скарги необхідно зв’язатися з автором і вблагати його видалити мітку.

Порушення законодавства

Якщо контентом порушений закон країни, в якій ви проживаєте, для подання скарги використовується спеціальна посилання – youtube.com/reportingtool/legal. Тут надається можливість вказувати на недотримання конфіденційності або прав автора, наявність контрафакту, обхід технічних захисних програм, образи і інші проблеми.

Існує ще один варіант, як поскаржитися на ютуб-канал за шахрайство – надіслати звернення через поштове відділення зв’язку або факсом.

Правда, в цьому випадку на розгляд з вашим питанням знадобиться більше часу. Саме тому користувачі воліють форму, описану вище.

Розголошення конфіденційної інформації

Ютуб гарантує захист ваших особистих даних. Але якщо виявлено порушення, потерпілий має право вирішувати проблему одним з існуючих способів:

 • самостійно вийти на зв’язок з автором відеоканалу з проханням про видалення контенту;
 • подати скаргу, використовуючи адресу support.google.com/youtube/answer/142443.

Порушення авторського права

Така ситуація зустрічається досить часто. Скарга подається звичайним способом або через спеціальну посилання. Щоб вона була розглянута адміністрацією, необхідно вказати важливу інформацію:

 • контактний номер телефону, адресу проживання, дані електронної пошти;
 • опис дій, на які подана скарга;
 • посилання на контент, який порушив права автора;
 • заява від власного імені, додаткове звернення. У першому документі вказують факт допущеного порушення, другим зверненням підтверджують точність переданих даних та ознайомлення з можливими заходами впливу за наклеп.