Знімати відеосюжети для популярного хостингу здатний будь-який користувач, але, щоб домогтися певних успіхів у такій справі і знайти деяку популярність, доводиться чимало попрацювати. Для початку блогер повинен зрозуміти, як створити канал на ютубі. У цій статті наводиться детальна інструкція по створенню, розвитку і подальшого просування власного проекту.
Початок
Якщо раніше з ютубом не стикалися, не хвилюйтеся – чекають прості дії, які полягають у створенні відеоканалу і складанні плану його розвитку.
У разі, коли ресурс вже є, його потрібно підготувати. Ймовірно, на ньому опубліковані ролики, що не мають відношення до контенту, який користувач бажає бачити у подальшому. Доведеться видаляти. Виконавши таку дію, звертаємо увагу на порядок оформлення відеоканалу. Якщо раніше ви проявили старанність і створили проект, приємний оку, залиште його в такому вигляді. В іншому випадку видаліть шапку, вичистіть все, аж до логотипу, надавши каналу первісний вигляд.
Ймовірні проблеми
Перед тим, як створити канал на YouTube, складається покроковий план для його розкрутки.
Попередньо вивчаються проблемні питання, що виникають під час ведення власного блогу. Відкидаючи в сторону всі труднощі технічного характеру, що виникають при оформленні, створення і монтування контенту, важливою проблемою є психологічний авторський аспект.
Користувач, ніколи не виступав перед офіційними відеокамерами, випробує труднощі під час ведення передач. Потрібні тренування, які передбачають постійне досконалість дикції та відпрацювання поведінки в кадрі. Є можливість відвідувати тренінги, походити на спеціальні лекції. Для тих, хто не має вільного часу, в інтернеті знайдеться багато корисної інформації.
Теоретичні знання – річ хороша, але практика потрібна в будь-якому випадку. Постарайтеся частіше складати сценарії, читайте їх перед камерою, переглядайте, приходьте до яких-небудь висновків. Якщо перші результати вас не вражають, не поспішайте з розміщенням відеороликів на каналі.
Етапи розвитку
Досить часто початківці блогери відмовляються від своєї затії вести канал з єдиної причини – не володіють прийомами його розвитку. Пов’язано це з тим, що відсутня тактика подальшого просування. Відеоролики знімаються, на це йде час, а результату немає. Пропонуємо не опускати руки, витримувати намічений початковий курс, коригувати його при потребі, але, що найголовніше – покроково виконувати інструкцію про те, як створити канал на ютубі.
Процес умовно поділяється на дев’ять складових, які розповідають, як правильно зробити відеоблог. Розібравшись з кожним з них, ви зрозумієте, як створити свій канал на ютубі.
Визначаємо нішу
Перед тим, як приступити до зйомки відеороликів, визначитеся з їх тематикою. Природно, в першу чергу вона повинна сподобатися вам, тому що незабаром працювати в інтернеті набридне.
Не рекомендується зациклюватися на єдиному напрямку – підберіть кілька варіантів суміжних тим, перевірте, яка з них цікавить глядачів більше всього.
Продумайте свою цільову аудиторію. Якщо контент призначається для відвідувачів дитячої вікової категорії, не варто відео користуватися складними термінами і розповідати про «високих речах». Аналогічна вимога поширюється на дорослих – нікому не сподобається, коли з ним розмовляють, як з дитиною.
Визначивши, який варіант теми краще, вивчіть конкурентів, визначте найбільш відомих з них, спробуйте зрозуміти секрет їх успіху. Постарайтеся зробити його модель досконаліше, додавши в неї свій стиль.
Переглядати канали конкурентів слід регулярно, щоб дізнаватися нові прийоми і черпати цікаві фішки.
Монетизація
Продовжуємо розбиратися, як самому з нуля створити канал на ютубі. Прагнучи донести до відвідувачів цікаву чи важливу інформацію, не варто випускати з уваги можливість заробити. Створити на комп’ютері канал на ютубі, щоб він працював безкоштовно – марна трата часу. Будь-яка справа має приносити дохід, який перекриває вкладення, в іншому випадку воно вважається збитковим. Отже, на початковій стадії задумайтеся про монетизації.
На наше щастя, ютуб надає величезну кількість способів, як заробляти гроші. Це може бути звичайна монетизація майданчика або реалізація власних послуг або товарів. Тема досить широка, але ми пропонуємо зупинитися на основних моментах.
Вже говорилося, що існує монетизація безпосередньо від відеохостингу. Активувавши її, користувач отримує відрахування від опублікованій у відеороликах реклами. Існують також партнерські програми, які слід вибирати з урахуванням специфіки відеоканалу. В результаті грамотно підібрана медиасеть порадує вас приємними бонусами.
Другий варіант – робота з рекламодавцем безпосередньо. Щоб скористатися ним, слід в описі до відео вказати свої контакти для зв’язку.
Контент-план
Продовжуємо розбиратися, як створити свій канал на ютубі на персональному комп’ютері. Перш, ніж переходити до зйомок роликів, продумайте, про що вони будуть.
Рекомендується скласти план як мінімум з п’яти десятків сюжетів суміжної тематики, в повній мірі відображають позицію блогу.
Непогане рішення – завчасно продумати структуру роликів, розподілити їх за рубриками, щоб полегшити користувачеві процес пошуку необхідного контенту.
Створюємо і налаштовуємо канал
Переходимо до чергового етапу покрокової інструкції по створенню відеоблогу. Виконавши всі перераховані пункти, потрібно зареєструватися і завести аккаунт.
Створивши відеоканал, його слід налаштувати відповідним чином. Сюди відносять введення назви, складання опису з додаванням ключевіков, индексирующихся пошуковими системами, розміщення посилань на зовнішніх ресурсів. Дозволяється одночасно створити плейлисти, на які в подальшому будуть розміщуватися відеоролики конкретних рубрик.
Щоб полегшити процес завантаження знятих відео, проводиться настроювання шаблонів – заповнюються спеціальні поля, задаються параметри для відображення контенту на сторінках хостингу і т. д. Каналів на ютубі без «прізвища» не буває – назвіть блогу URL-адресу. Відразу це не робиться – слід дотримуватися спеціальні вимоги.
Займаємося оформленням
Важливе значення в питанні, як створити канал на ютубі з комп’ютера, має його оздоблювальна частина. Існує величезна кількість варіантів, як це виконати. Замовивши послуги професійних дизайнерів, ви отримуєте красиву шапку, оригінальний логотип, тизер на основну сторінку і інтро, що розміщується перед відеороликом. Обійдеться така робота досить дорого, і коли немає впевненості в доцільності таких витрат, спробуйте виконати все власними силами.
Після того, як вийшло створити новий канал на YouTube і виконати його початкові налаштування, беріться за зміну зовнішніх ознак основної сторінки. На початковому етапі рекомендується скористатися гарним фоном, висмикнути з джерел, що знаходяться у відкритому доступі. Якщо не знаєте, як створити значок логотипу, візьміть привабливу картинку, знайдену в інтернеті.
Тут все просто, але при створенні інтро для чергового відеоролика доведеться старанно попрацювати, освоїти програми для 3D-моделювання. З тизером, призначеним для прикраси сторінки каналу, можете не поспішати.
Записуємо та монтуємо відео
Коли з оформлювальним процесом покінчено, переходимо до найголовнішого і цікавого дії – запису роликів та їх монтажу. Правда, в цьому процесі є неоднозначні моменти. Плануючи займатися Live-блогом, придбайте високоякісну відеокамеру – канал, в якому зображення з роздільною здатністю не більше 480 р, не вітається глядачами. Якщо у ваших планах немає моментів особистого появи в кадрі, а буде звучати тільки ваш коментар, потрібна програма, що забезпечує захоплення картинки з комп’ютерного монітора.
Незважаючи на те, що створити канал на ютубі з реєстрацією аккаунта безкоштовно можна прямо зараз, з ПК або ноутбука, над освоєнням проги, допомагає монтувати ролик, доведеться потрудитися. Після закінчення зйомки залишається багато матеріалів, частина з яких публікувати необов’язково, їх доведеться вирізати.
Опановуючи секрети монтажу, навчитеся додавати деякі ефекти.
Завантажуємо відеоролик і оптимізуємо його
Починаємо черговий етап втілення плану, як створити канал на ютубі і розміщувати на ньому відео. Уявіть, що ролик знятий і змонтований, підготовлений до заливання на плейлист. Подальші дії труднощів не викликають: входимо в «творчу студію», задіємо клавішу «завантажити відео», вибираємо на компі відеоролик, чекаємо закінчення його завантаження. Це ще не все – належить оптимізація сюжету.
В принципі, інструкція про те, як створити канал на ютубі в 2020 році, нічим не відрізняється від керівництва, яке використовувалося в 2019. Ще під час завантаження відео на ютубовский сервер дозволяється займатися оформленням відео. Це потрібно, щоб підняти рейтинг ролика, перемістити його в ТОП популярних, забезпечивши максимальну кількість переглядів. Для цього складаємо опис, прописуємо теги, унікальний заголовок, додаємо опитування, якщо в цьому є необхідність.
Стежимо за результатами
Ви стали блогером, правда, ще не публічним, тому що дізналися всі секрети для розміщення відеосюжетів на хостингу. Щоб забезпечити просування каналу, доведеться аналізувати статистичну звітність за кількістю переглядів та інших показників, які мають не менш важливе значення.
В принципі, ютуб є всі інструменти, за допомогою яких аналізуються розміщені записи. У розділі «творча студія» передбачений спеціальний пункт «аналітика», через який відкриваються можливості для уточнення кількості переглядів, зібраних відеороликами, отримання інформації про найбільш популярному сюжеті, чому відбувається саме так і т. п.
Автор, що володіє цим інструментом, в рази збільшить рівень зацікавленості переглядачів.
Якщо є бажання, використовувати сторонні сервіси. Вони теж допомагають у зборі відомостей, що дозволяють виконати аналіз сторонніх відеосюжетів. Правда, їх послуги платні.
Займаємося просуванням і рекламою
Тепер вам відомо, що значить створити свій канал. Далі варто подумати про те, як просунути відеоблог, витративши на це час і певну грошову суму. Легше всього оплатити рекламу власного проекту, але і тут не все так просто. Слід приготувати матеріал для публікації, роз’яснити виконавцю, яким чином він повинен представляти ваш відеоканал, постійно відстежувати відомості щодо збільшення кількості передплатників. У разі правильності виконуваних дій відразу стає ясно, звідки приходить максимальна кількість користувачів, що дозволить зосередити всі зусилля на єдиному варіанті просування.
Звичайно, є варіанти, які не вимагають вкладень. В якості альтернативного рішення пропонується колаборація. Познайомтеся з іншими власниками каналів, знімайте спільні відеосюжети, об’єднуйте своїх передплатників, просуваючи таким чином канал.
Підводимо підсумки
Часто користувачі скаржаться – «не можу створити блог, не знаю, з чого почати оформлення каналу». Якщо скористатися наведеними вище керівництвом, ви легко впораєтеся з поставленим перед собою завданням.
Ще одне питання хвилює початківців блогерів – «чи можна створити кілька каналів на ютубі з одного облікового запису Google?». Виявляється, до одного аккаунту можливо прив’язати до двох сотень каналів. Але мережа особливість – при роботі на каналі в YouTube ще один одночасно включити не вийде.
З питанням, чи можна на одному акаунті Гугл створити два і більше каналів на YouTube, є ще один нюанс. За допущені з вашої сторони порушення хостинг залишає за собою право заблокувати акаунт. А це означає, що з-за одного каналу ви втратите доступ до решти видеоблогам.
При роботі з каналом враховуються численні чинники і особливості, постійно аналізуються статистичні показники свого блогу та каналів конкурентів. У разі вибору новинний тематики, до того ж доводиться постійно відстежувати відбуваються в регіоні і в усьому світі події.
Наостанок побажаємо всім блогерам терпіння. Не варто передчасно миритися з думкою, що нічого не вийшло. Залийте на канал хоча б першу сотню сюжетів, перевірте, чи можете ви працювати в інтернеті, або такий спосіб заробітку вам не підходить.