Як заблокувати YouTube на роутері: Zyxel Keenetic, TP-Link

Як заблокувати YouTube на роутері: як на модемі ТП-Лінк, Asus заборонити додаток ютуб через Hosts, який IP-адресу вказати

Багатьом ютуб сподобався тим, що на ньому знаходиться контент на різну тематику. Але в цьому є і негативні моменти – на перегляди улюблених відео витрачається багато дорогоцінного часу. У вихідний день на це ніхто не звертає уваги, але в робочий час такий факт неприйнятний. Спробуємо розібратися, як заблокувати YouTube на роутері, щоб закрити доступ до платформи.

Блокування відеохостингу

Використання для блокування маршрутизатора забезпечує надійне перекриття доступу до порталу для користувачів домашньої або корпоративної мережі.

Цей спосіб допомагає уникати відкриття певних веб-адрес як на персональному комп’ютері, так і на смартфоні або іншому пристрої, підключеному до інтернету.

Є кілька варіантів, як заблокувати ютуб на роутері. Пропонуємо вибрати найбільш підходящий спосіб і застосувати його.

Нагадуємо, що користувач з великим досвідом здатний в більшості випадків знайти обхідні маневри, тому вибраний метод повинен відрізнятися надійністю.

TP-Link

Для початку розглянемо, як заблокувати ютуб на роутер Tp-Link. Діємо в такій послідовності:

 • відкриваємо браузер, в адресну рядок вносимо інформацію «192. 168. 1. 1.», тиснемо клавішу «enter»;
 • у вікні браузерном віконці представлена форма для проходження авторизації. Вводимо в неї діючі відомості;
 • успішно завершивши перехід в облікову запис, потрапляємо на сторінку з роутерными параметрами. В лівій колонці розташовується перелік з настройками, в яких вибираємо пункт «parental control»;
 • у розділі «батьківський контроль» переміщуємо повзунок enable;
 • вибираємо основний комп’ютер, з якого будемо включати заборону на відвідування деяких ресурсів. Тут же збережемо доступ до сайтів, що знаходяться під забороною.

Блокування через роутер Asus

Тепер подивимося, як заблокувати ютуб через цей роутер. Звертаємо увагу, що алгоритм має свої відмінності:

 1. в адресний рядок вписуємо 192. 168. 1. 1.;
 2. зліва на екрані знаходимо розділи «Брандмауер» і «Фільтр url-адрес», активуємо їх;
 3. з’являється спеціальне поле зі знаком «+», куди вводяться ключові фрази, за якими виконується блокування порталу. Натискаємо на значок, вписуємо в поле слово «ютуб», і роутер автоматично заблокує переходи по будь посиланням, містить такий ключ. Щоб зберегти внесені зміни, натискаємо клавішу «застосувати».

Zyxel keenetic

На роутер Zyxel Keenetic налаштування виконується по-іншому. Для встановлення контролю над доступом до ресурсів доводиться використовувати послугу Sky DNS.

Розглянемо, як заблокувати YouTube на Keenetic:

 1. відкриваємо будь-який браузер, вводимо вже відому цифрову комбінацію;
 2. виконуємо перехід в налаштування, вибираємо розділ «безпечні», знаходимо в ньому потрібну програму;
 3. вказуємо ім’я адміна, роутерный пароль;
 4. вибираємо пункт меню «фільтр». Тут згруповані сайти, доступ до яких встановлюється заборона. Якщо увійти через пункт «домени», з’являється можливість блокувати обрані ресурси;
 5. знаходимо ютуб в групі або окремо додаємо його в домен, зберігаємо зміни, після чого сайт повністю блокується.

Настройка правил заборони

Щоб заборонити YouTube на роутері, виконуємо налаштування правил, для чого натискаємо «Add New» і переходимо на сторінку, де здійснюємо необхідні дії.

З’являються такі рядки:

 • MAC Address Current LAN – забезпечує вибір IP адреси YouTube для блокування;
 • Allowed Domain Name –тут можна вказати не менше восьми IP;
 • Website Description – є можливість описати блокується сайт;
 • Effective Time – у цьому пункті вказується часовий інтервал, на блокування додатка YouTube на роутері;
 • Status – тут є вибір відповідного варіанту. У розділі Disabled відкривається доступ до всіх адрес YouTube, обраним для блокування за винятком позначених. А через Enabled перекривається доступ до порталів, крім зазначених у переліку.

Якщо цікавитеся, як виконується блокування реклами YouTube на роутері, перенаправте HTTP-запит рекламного сайту на адресу 0.0.0.0. Для цього активуйте блокування на шлюзовому рівні, вказавши в розділах адреси мереж Яндекс, Гугл та інші.

Щоб заблокувати ютуб через Hosts, у рядку файлу впишіть 127. 0. 0. 1 vk.com збережіть внесені зміни, натиснувши відповідну клавішу.