Видеоблогерство користується популярністю, і сьогодні їм займаються навіть школярі, деякі з яких заробляють пристойні гроші. Ютуб чудово монетизують, і перший дохід ви отримаєте при наявності власного каналу і, нехай невеликий, але своєї цільової аудиторії. Відеохостинг гарний і тим, що блогером можна не бути, так і питання, пов’язані з монтажем відео, вивчати не потрібно. Для отримання доходу досить завести аккаунт і приділяти йому трохи часу. Сьогодні розберемо ефективні методи, які розповідають, як заробляти на ютубі. Кожен з них випробуваний часом на ефективність, гарантує отримання доходу без особливих зусиль. Отже, як стати блогером на ютубі і заробляти гроші?
Виконуємо прості завдання
Досить завести на відеохостингу аккаунт, пройти реєстрацію на спеціальній біржі. Подібних сервісів багато, розглянемо найбільш прибуткові та перевірені.
Prospero
Тут заробляють написанням відгуків на відеоогляди, коментів до роликів, оформлення підписок і проставленні лайків до відео і користувальницьким коментарям.
QComment
Крім звичайного набору, тут платять гроші за кожен перегляд ролика. Коментарі розділені на мікро, міні та стандартні, найбільша прибуток через розширений відгук. Замовники отримують гарантію від біржі, що завдання будуть виконані в строк, а виконавець своєчасно отримає винагороду.
VKtarget
Ця біржа функціонує більше семи років. Її розробники зуміли створити окреме андроідний додаток, яким користуються більше п’ятисот тисяч осіб. Впроваджено також рефералка, забезпечує бонуси за залучення додаткових користувачів.
Cashbox
Ця платформа завжди пропонує велику кількість завдань, тому що за допомогою сервісу рекламодавці створюють завдання довільної форми, що доповнюють базовий набір. Перевага полягає у відсутності ботів, з вами працюють реальні люди.
ФорумОк
Система являє користувачам ютубом масу роботи, платить за перегляди і оцінку чужих відео. Біржа надійна, працює не менше дев’яти років, заробіток залежить від вашої активності у виконанні завдань.
Знаючи, як заробити на такий монетизації, не думайте, що це джерело прибутку є основним, але на оплату побутових витрат грошей цілком вистачить.
Заробляємо на блогах
Відкрити канал на ютубі і заробляти на ньому, ставши відомим блогером – непросте завдання. Доведеться знімати і монтувати корисні і захоплюючі сюжети, здатні збирати численні лайки без рекламних банерів, щоб утримуватися в Топі пошукових систем.
Дохід блогерів значно різниться, він залежить від тематичної спрямованості, конкурентності, способів подання матеріалу, кількості передплатників і маси інших факторів.
Якщо бажаєте дізнатися, скільки можна заробляти на ютубі в місяць, завітайте на портал What Stat і вивчіть рейтинг, цифри якого мотивують вас на створення відеоканалу.
Заробіток на комерційних темах істотно вище в порівнянні з розважальними, і тут блоги нагадують автономні сайти і соціальні мережі. Природно, такі канали приносять більше грошей, але і конкуренція в цих нішах немаленька.
Звертаємо увагу, що такий спосіб заробітку має певні недоліки:
- потрібно багато часу і вкладень, які часом повільно окупаються;
- найчастіше блогер, який вибрав неправильну нішу, прогорає на початковому етапі;
- зростає ймовірність блокування каналу, що тягне за собою втрату джерела коштів;
- знайти «вибухові» теми для просування відео складно.
Наведемо покрокову інструкцію, як створити канал на ютубі з нуля і заробити на ньому:
- вибираємо тему, в якій непогано розбираємося, визначаємо вільну нішу з хорошим потенціалом;
- набуваємо відеокамеру і мікрофон;
- вивчаємо нюанси програм з монтажу відео, щоб створювати класний контент;
- розробляємо сценарій для відеороликів, знімаємо по три – чотири сюжету щотижня, викладаючи відео в мережу;
- складаємо детальний план, що забезпечить вихід матеріалу без затримок;
- продумуємо заголовки, проставляємо правильні теги, щоб пробитися до цільової аудиторії;
- без монетизації нічого не вийде, але для цього відеоканал повинен стати популярним.
Заробляємо на AdSense
Дохід від контекстної реклами вважається популярним способом заробляти гроші. Але для початківців відеоблогеров він не підходить, тому що покази реклами можливі, якщо канал відповідає певним вимогам ютубовского хостингу. Крім того, потрібен обліковий запис, прив’язаний до AdSense.
Якщо цей етап пройдений, активуйте у налаштуваннях монетизацію, опублікуйте відео, і реклама в роликах з’явиться автоматично. За кожен повноцінний клік по оголошеннях вам нараховуються гроші.
Якщо ви шукайте варіанти, як на відео на ютубі заробляти з нуля, вивчіть цей алгоритм:
- пройдіть авторизацію на ютубі;
- увійдіть у гуглівський аккаунт, прив’язаний до AdSense. Якщо такого не існує, створіть його. Як правило, на це йде до двох днів.
Заробіток через AdSense вважається непоганим варіантом отримання додаткового доходу до прибутку від партнерських програм прямої реклами.
Прибуток на CPA-мережах
Якщо не знаєте, як заробляти на YouTube, скористайтеся цим способом, прекрасно підходить для тільки що відкритих каналів. При невеликій кількості передплатників і бажання мати прибуток, пройдіть реєстрацію в будь-який з CPA-партнерок, отримуйте дохід за дії глядачів, які вчинили перехід по вказаному посиланню.
Слід зупинятися на пропозиціях, що максимально відповідають тематиці вашого каналу, тому що нативні посилання відрізняються кращою конверсією в порівнянні з общетематическими.
Канал, зібрав не менш як однієї тисячі передплатників, приносить пристойний дохід за місяць, так що прибуток залежить від актуальності теми й обсягу цільової аудиторії.
Заробіток на файлових партнерках
Продовжуємо розбиратися, чи можна заробляти на ютубі. Представляємо черговий спосіб, який багато в чому нагадує попередній. В описі до відео ви розміщуєте посилання, по якій глядачі виконують перехід і вчиняють дії, за які вам на рахунок надходять гроші.
Як заробити на YouTube за перегляди свого відео? На власному каналі розмістіть анонс, через ваше посилання глядач отримає можливість скачати повноцінний відеоролик, провівши оплату за послугу по SMS турбо-доступу, за що вам належить додатковий грошовий бонус.
подібні обмінники дозволяється завантажувати файли розміром не більше десяти гігабайт. Зберігаються вони необмежений період часу за умови, що їх час від часу скачують. В іншому випадку – автоматичне видалення відеоінформації.
Дохід від прямих реклам
Як ще заробити на ютубі відео і зняти гроші? Наведемо приклад заробітку, відповідного для розкрученого каналу. Починаючому блогеру тут нічого не «світить», тому що невелика кількість передплатників не приваблює рекламодавців. Для початку доведеться розкрутити канал, і тільки потім направляти свої пропозиції на взаємну комерційну діяльність.
Бажаючи відразу почати заробляти, підключіть канал до партнерської програми. Блогер, який має мільйонну аудиторію, за рекламу на своєму відео може розраховувати на прибуток у кілька сотень тисяч рублів. Головне – не перестаратися, щоб не втратити основну кількість передплатників і статтю доходу. У всьому необхідно почуття міри, навіть у монетизації.
Важлива особливість в тому, що ціна призначається вами, комісійні посередникам не виплачуються.
Продаємо товари
Прекрасний спосіб, як почати заробляти в офлайні, не заводячи для цього інтернет-магазин. Запишіть продає відеоролик, додайте в описі до нього посилання на соціальні мережі або реквізити, за якими можливо з вами зв’язатися. Цим способом ви налагодите продаж товарів через ютуб без автономного сайту.
Заробляємо на послуги
Розглянемо ще один варіант, як заробляти на ютубі з допомогою переглядів. Він нагадує попередній спосіб, тільки реалізуємо не товари, а послуги. Припустимо, ви прекрасно розбираєтеся в програмуванні, копірайтинг, веб-дизайні і т. п. На відеоканалі публікуєте безкоштовні вебінари, відеоуроки, майстер-класи, накопичуєте аудиторію, яка цікавиться подібною роботою. Якщо зарекомендуєте себе як досвідченого експерта, кількість замовлень збільшиться.
Щоб спосіб працював з максимальною результативністю, докладно заповніть профілі в соцмережах.
Дохід на пожертвування (донати)
Ютуб – платформа для прямих ефірів, під час яких користувачі, які проявили інтерес до вашого контенту, можуть вислати гроші. Максимальні суми донатов отримують стриммеры, які транслюють проходження гри. Чим стрім цікавіше і веселіше, ніж більше глядачів залучено, тим вище прибуток.
Заробляємо на сторонніх відеороликах
Якщо говорити про всі способи заробітку, слід згадати і «сірі» методи. Приміром, зможете заробити, перезалив на власний канал відео, змонтовані іншими користувачами. Природно, в ідеальному варіанті на проведення подібних дій вимагається дозвіл автора. Наприклад, він пропонує певну послугу, але не володіє прийомами розкрутки ролика, який легко загубиться серед численних аналогів. Ви ж навчені всім секретам, і своїми діями забезпечите прибуток обом.
Основний недолік полягає в тому, що перезаливка ролика без схвалення його власника збільшує ймовірність подачі скарги в адміністрацію, після якої канал можуть заблокувати.
Заробляємо через майстер-класи
Володієте навичками малювання, виготовляєте вироби своїми руками, ремонтуєте автомобілі, будуєте будинку або вирощуєте плодово-овочеві культури – запропонуйте користувачам безкоштовні вебінари і відеоуроки.
Прибуток залежить від вашої компетентності в конкретному питанні, вміння спілкуватися з користувачами на доступному їм мовою. Глядачі, які висловили довіру, складуть основу цільової аудиторії, забезпечивши вам стабільний дохід.
Генерація сайту для свого трафіку
Наведемо ще один простий спосіб, як в ютубі заробляти гроші на видеопросмотрах з нуля. Маючи власний сайт або інтернет-магазин, який приносить певний дохід, і бажаючи збільшити продажі, підвищивши відвідуваність ресурсу, змонтуйте корисний відеосюжет, додайте в описі до нього посилання, залучіть нових глядачів. Після такого прийому продажу збільшуються в рази.
Фактори, що впливають на заробіток
Дати точну відповідь, скільки отримує блогер, не вийде, тому що цифри різняться. Якщо є бажання отримувати гідний заробіток від своєї діяльності, врахуйте наступні моменти:
- ніша. Точніше кажучи, її прибутковість. Основний фактор, і враховують його ще на стадії створення каналу і розміщення перших роликів. Топовими є медичні та будівельні теми, непоганий дохід приносять розповіді про гаджетах, бізнесі і фінансах. Канали з хобі набирають численні перегляди, але багато грошей не приносять. Головна причина – реклама. Рекламодавець, який не бажає оплачувати піар, не забезпечить гідного заробітку власнику відеоканалу;
- якість опублікованого контенту. Сучасний глядач відрізняється прискіпливістю і вибірковістю, переглядати малопривабливий ролик не стане. Особливо в тому випадку, якщо на подібну тематику існує маса аналогічних, але високоякісних варіантів. Не забувайте, що зняте відео має бути хорошої якості, мати вступ, основну частину і підсумки;
- SEO-ключі. За змістом відеоролик повинен відповідати визначеним для нього опису, тому необхідно вибрати правильні ключові слова. Якщо розмова ведеться про заробіток на партнерці, відобразіть це в заголовку і тегах. Складаючи опис, вкажіть тематику відеоролика, назва, огляд, додайте посилання. Все це допоможе в просуванні контенту;
- періодичність оновлень. Стабільність результату говорить про рівень майстерності. Відеоканал заповнюється регулярно, на завантаженні півтора – двох десятків роликів зупинятися не слід. Публікуйте не менше трьох відеосюжетів щотижня, стежте за їх якість;
- кількість переглядів. Простий і очевидний пункт, без проблем вимірюється хостингом. Його взаємозв’язок з сумою доходу пряма. Оперуючи даними фактором, ви зможете відслідковувати розвиток відеоканалу в геометричній прогресії, якщо опублікований контент виявиться якісним;
- способи монетизації. Користувачі часто задаються питанням, скільки потрібно зібрати передплатників, щоб почати заробляти. Нагадуємо, що сума доходу безпосередньо визначається переглядами відео, але, якщо організувати правильну монетизацію роликів, прибуток зросте. Для цього користуються контекстною рекламою, різними методами з просування послуг і товарів. Способи монетизації мають важливе значення, але і якості теж приділяється увага. Наприклад, перед використанням партнерок необхідно вирішити, де планується згадка про рекламованих товарах.
Скільки треба передплатників – значення не має. Головне – набирати побільше переглядів.
Переваги та недоліки роботи в ютубі
Ведення власного блогу вважається хобі, але дохід приносить пристойний.
Користувачі виділяють наступні переваги:
- повна незалежність;
- отримання максимального задоволення від своєї діяльності;
- набір цільової аудиторії, контакт з однодумцями;
- нові і небесполезные знайомства;
- наявність можливості заявити про свою особистість;
- шлях до постійного вдосконалення;
- отримання додаткового доходу.
На жаль, певні недоліки теж є. Власники відеоканалів відзначають складності, що виникають при розкручуванні, необхідність спілкування з агресивними переглядачами, витрату вільного часу.
Висновок
Не намагайтеся конкурувати з відомими блогерами, визначте свою нішу, просувайте певний товар, використовуючи для подібних цілей не один, а кілька каналів. Варіантів для заробляння грошей достатньо, кожен відрізняється своїми перевагами і мінусами.