Як зробити донат на стриме ютуб: настройка, установка, створення

Як зробити донат на стриме ютуб: що це таке, яку програму використовувати, як вставити посилання в YouTube, як донато стримерам з телефону

В гонитві за заробітком ютубовские блогери не обмежуються лише партнерками, придумуючи різні способи, одним з яких вважається набір донатов через стрім. Якщо ви щось не зрозуміли, пропонуємо детально розглянути, як зробити донат на стриме в ютуб, що це значить і яким чином функціонує. Крім іншого, розберемо методи, мотивуючі переглядачів на відправку донатов.

Донат – що це таке?

Суть полягає в тому, що переглядачі ефіру відправляють грошові суми, іменовані пожертвами, і невеликі повідомлення до них. Гроші являють собою внески, зроблені добровільно, законодавством не контролюються, відсоток від надходжень нікуди не перераховується.

З англійської слово перекладається, як «жертвувати», і вперше його застосували в іграх. З допомогою донатов глядачі купують додаткові елементи.

Блогери ухопились за таку ідею і використовують її з метою отримання додаткового заробітку за стрім.

Одна особливість все ж є. На донат не звертають уваги органи контролю лише тоді, якщо замість нього блогером не пропонуються матеріальні цінності. Власник каналу розповідає про що-небудь або що-то виконує, не реалізуючи продукцію, не даючи на неї посилання і т. п. З практичної точки зору залучення за донати до відповідальності являє собою складний процес, і ще не було жодного випадку, щоб хто-небудь платив податковий збір.

Грошові кошти, отримані завдяки стриму, знаходяться на акаунті, переводяться на пластикові картки, гаманці з електронними грошима або в систему Pay Pal.

Процес підключення доната до ютубовскому стриму

Розберемося, як створити стрім з донатом на YouTube. Щоб прив’язати і активувати надходження грошових перерахувань, використовують сам відеохостинг або сторонні сервіси. Обидва методу розберемо докладно.

Чат в ютубі

На хостингу дана опція вважається відносно новою. Перед тим, як вона прийшла в російську ютуб, її упродовж шести місяців тестували на американській версії. Переглядачі можуть направляти блогеру повідомлення, але, бажаючи виділити власні коменти, вибирають для їхнього пересилання платний спосіб. Сума приходить в доларовому еквіваленті, і від її величини залежить, яке час повідомлення знаходиться в ефірі.

Перевагами чату вважаються:

 • кошти зберігаються на рахунку блогера, як і інші доходи, що надходять від монетизації;
 • в порівнянні з іншими сервісами комісійний збір-мінімальний;
 • зручно перечитувати платні повідомлення, кожне з яких виділено окремим колірним відтінком і розміщується над чатом.

Перед тим, як застосовувати супер-Чат, рекомендується вивчити певні моменти:

 • програма для доната на стриме в ютубі спрацьовує з певними пристроями, залишається доступною виключно для Айфонів і Андроїдів;
 • якщо вхід здійснювався за допомогою браузера, чат не спрацює;
 • додаток функціонує виключно на території Російської Федерації.

Інші сервіси

Є другий варіант, як встановити донат на стрім на ютубі. Використання сторонніх сервісів дозволяє стримить без публікації відомостей про донатах на екрані трансляції, що дещо спрощує процес. Все відбувається наступним чином – вами активується пряма трансляція в ефірі і відразу підключається сторонній портал, збирає кошти. До ефіру прив’язується посилання на донат, за якої переходить глядач і перераховує гроші. Як тільки сума виявиться на рахунку, надсилається повідомлення, і текст коментаря озвучується в ефірі.

До достоїнств сторонньої програми відносяться:

 • можливість ведення стріму через будь-який мобільний гаджет;
 • збір коштів відбувається не тільки в процесі трансляції – посилання на донат робиться під будь-яким відеороликом.

Популярними сторонніми сервісами, збирають донати, є Donation Alerts, QIWI Donate, Donatepay.

Програма OBS Studio

Це ще один варіант, як вставити посилання на донат на стриме в ютубі. Спеціальна програма допомагає встановити детальну настройку для прямої трансляції, враховуючи при цьому навіть незначні особливості. Збір грошей здійснюється через один із сторонніх порталів, вибраний вами. Щоб зробити донат, необхідно:

 1. перейти на офіційний портал розробника, визначити файл, відповідний вашому програмному забезпеченню, задіяти клавішу «скачати»;
 2. увійти в скачаними об’єкт, встановити його на ПК;
 3. запускаючи віконце, не видаляти позначку з позиції «browser source», бо втратиться можливість для збору донатов.

Уточнюємо працездатність доната

Будь-яка програма або сайт мають функцію попереднього тестування.

Подивимося, як вона включається, взявши за зразок ЗА OBS, поєднане з Donation Alerts:

 1. відкриваємо аккаунт, переходимо в «збір коштів», закладаємо мета, первісну суму, часовий діапазон, після чого натискаємо клавішу «показ посилання для вбудовування»;
 2. відкриваємо ПО ОБС, створюємо джерело, розмістивши копію посилання з порталу Donation Alerts;
 3. повертаємося, входимо в розділ «оповіщення», визначаємо клавішу «додати» і переходимо на сторінку відсилання повідомлень;
 4. копіюємо посилання на неї, додаємо під відеоролики або в ефір. З першої відправкою грошей з’являється повідомлення на екрані.

Відповідаємо на питання

Як зробити підроблений донат на стриме в ютубі? Щоб зробити фейковий донат, знадобиться підмінити посилання. Беремо перший-ліпший сервіс, призначений для донатов, міняємо його адресу.

Для чого необхідні «звуки для доната на стриме» в ютубі? Їх застосовують у якості супроводу або в інших цілях. Можливе прослуховування в режимі онлайн, або скачування і установка на власний сайт.

Як донато в ютубі стримерам з телефону? У цьому випадку рекомендується скористатися мобільним додатком Super Chat, дозволяє пересилку платних коментів.