Як зробити донат на ютубі: додати, вставити посилання

Як зробити донат на ютубі: як оформити на каналі YouTube, відправити блогеру через телефон, створити фейк на компі, на якому сайті краще зареєструватися

Організувати отримання прибутку від ютубовскіх стримов можливо за рахунок добровільних пожертвувань сторонніх користувачів. Такий дохід має другу назву – донат. Суть полягає в тому, що глядач виконує перехід по посиланню і відраховує вам деяку грошову суму. Потім на стриме виникає повідомлення, доступне для решти глядачів. Розглянемо кілька варіантів, як зробити донат на ютубі.

У чому полягає суть доходу?

Якщо раніше мати справу з подібним не доводилося, пропонуємо вивчити деякі терміни:

 • стрим – ведення зйомки відеосюжету в реальному часі, або – пряма трансляція подій. В ютубі такий прийом часто використовується при демонстрації варіантів проходження ігрових турів, різноманітних оглядів і розмовних тематик;
 • донат – це грошові кошти, добровільно пересилаються автору відеоканалу.

Подібним способом глядач виявляє автору свою подяку і отримує можливість для надсилання йому невеликого повідомлення, посилання анімаційного зображення.

З урахуванням варіантів активації донатов, отримані суми залишаються в акаунті або на іншому сервісі, вибраному вами в момент формування доната.

Відміну від виведення грошей за рекламні вставки полягає в тому, що перерахування доната доступно вам у будь-який час.

Ступінь легальності доната

Перед тим, як зробити посилання на донат в ютубі, зверніть увагу на той факт, що дане поняття законом не регулюється, так як всі відрахування відбуваються на добровільній основі. З боку відеохостингу контроль за рухом грошових потоків, налаштованих на сторонніх ресурсах, теж не здійснюється.

Умови, пов’язані з тим, щоб створити донат, організувати його зберігання та оформити висновок, визначаються сайтом, на який надходять кошти. Ніхто не притягне вас до відповідальності за отриманий донат, тому що сайт не вважається фондом для благодійної діяльності, і державні органи не зможуть довести, що гроші перераховувалися саме вам. Ще не було жодного випадку, коли за подібні операції кого-небудь карали.

Крім того, за вами зберігається право у будь-який момент вимкнути донат або повернути гроші глядачеві.

Підключення на стрім

Починаємо розбиратися, як додати посилання на донат на ютубі. Виконується це в кілька маніпуляцій, використовується одна програма і сайт, спеціально створений з метою управління донатами. Розглянемо кожен етап окремо.

Скачування і установка OBS

Будь-стример повинен користуватися цим софтом, щоб організувати правильну трансляцію. OBS забезпечує налаштування будь-якої дрібниці, аж до доната, тому розглянемо, яким чином виконується її завантаження та встановлення:

 • заходимо на ліцензійний сайт програми, завантажуємо актуальну для своєї версію операційки;
 • відкриваємо отриманий файл, виконуємо інструкції інсталятора.

Прослідкуйте, щоб мітка біля пункту «browser source» залишалася на місці, інакше налаштувати донат не вийде.

Завершивши установку, закриваємо програму, але пізніше вона знову знадобиться, а ми поки подивимося, як вставити і налаштувати посилання на донат в ютубі.

Реєструємо і налаштовуємо Donation Alerts

Продовжуємо розбиратися в питанні, як залишити посилання на донат на ютубі.

На зазначеному сайті доведеться зареєструватися, щоб мати можливість відстежувати повідомлення і перекази. Природно, таке можливо виконати на інших сервісах, але серед кращих сайтів цей користується особливою популярністю.

Отже, перед тим, як зробити донати на ютубі на компі, реєструємося:

 1. заходимо на офіційний портал, тиснемо кнопку «приєднатися»;
 2. з усіх систем, запропонованих вам, вибираємо найбільш підходящу;
 3. вказуємо ім’я користувача, тиснемо кнопку «готово»;
 4. виконуємо перехід в «оповіщення» (через підрозділ «віджети»), у пункті «група 1» натискаємо «змінити»;
 5. з’явиться меню, в якому вибираються: відтінок фону, час показу, звук оповіщення, картинка на донат в ютубі і т. д. Кожну налаштування дозволяється редагувати під стиль власного стріму.

Налаштувавши оповіщення, робимо так, щоб відобразити їх на стриме, для чого повертаємося в прогу OBS.

Додаємо Browser Source

Перед тим, як зробити донат на каналі в YouTube, необхідна ще налаштування програми для стріму. Для цього знадобиться:

 1. активувати OBS Studio, у «джерелах» клікнути по «+», додати Browser Source;
 2. вибрати назву, натиснути кнопку «ок»;
 3. в рядку URL додаємо посилання Donation Alerts, отриману в розділі «оповіщення» після натискання пункту «показати»;
 4. робимо копію посилання, вставляємо в адресний рядок;
 5. натискаємо Browser Source, знаходимо пункт «конвертувати».

Проводимо перевірку

Куди давати посилання на донат в ютубі, ми розібралися, але глядач повинен дізнатися, куди спрямовувати кошти та на які цілі. Щоб домогтися цього:

 • переходимо в аккаунт, відкриваємо розділ «збір коштів»;
 • вказуємо потрібні дані, тиснемо кнопку «зберегти» і «показ посилання для вбудовування», створюємо ще один Browser Source, тільки в рядок URL додаємо копію посилання;
 • перевіряємо працездатність повідомлень;
 • пишемо посилання на власний профіль.

Відповіді на питання

Як відправити донат на ютубі через телефон?

Якщо ви не знаєте, як задонатить на ютубі з мобільного, зайдіть на стрім цікавить вас блогера, тисніть по «$» і встановіть ціну коммент. Напишіть повідомлення, після відправлення якого з рахунку спишеться визначена вами сума.

Як виконується настройка донат Алертс для ютуба? Зайдіть на сайт, пройдіть процес реєстрації, дійте у відповідності з інструкцією.

Як зробити помилковий донат? Для створення фейк-доната на ютубі потрібно вже відома нам програма OBS. Використовуючи її, можливо зробити найбільший донат на ютубі. А як відправити його блогеру, ми вже з’ясували.