Як зробити стрім на ютубі: оформлення, просування, розкрутка

Як зробити стрім на ютубі: як створити, налаштувати онлайн-трансляцію, прямий ефір на каналі з демонстрацією на екрані, зробити фон

Стрим на ПК з’явився на ютубі з 2017 року, після чого користувач відомого сайту почав влаштовувати їх на видеохостинговой платформі. Сьогодні таким способом зручно спілкуватися з аудиторією, заробляючи на цьому певні суми. Спробуємо розібратися разом, як зробити стрім на ютубі.

Що це таке?

До того моменту, як почати стримить на ютубі з ПК, розберемося, що це за поняття.

По своїй суті стрім означає спілкування з переглядачами онлайн, за час якого блогер розмовляє, дає відповіді на питання, читає чат, залишаючи в ньому власні коменти, демонструє цільової аудиторії ігри, переглядає цікаві відеоролики і слухає музичні твори.

Не слід забувати про жорсткій політиці хостингу, спрямованої на права авторів. Відтворені фільми, сюжети або аудіозаписи, що володіють відповідною захищеністю і не мають на це згоди правовласника, спричинять за собою блокування стріму або перманентний бан.

Якщо ви вирішуєте, як зробити прямий ефір в YouTube, пам’ятайте про принципове достоїнство – вибір тематичних напрямів необмежений. Якщо стрім на Твиче практично неможливий без постійних участей у віртуальних іграх за правилами, встановленими спільнотою, то ютуб надає блогеру можливість вести себе, як йому заманеться, але не порушувати вимог хостингу і місцевої законодавчої бази.

Оформлення для стріму на ютубі не складніше, ніж придбання нового комп’ютера, з якого почнеться просування. Користувачеві залишається розробити власну концепцію стріму і дотримуватися наведені нижче рекомендації.

Запускаємо трансляцію

Розберемося, як створити онлайн-трансляцію на каналі і організувати демонстрацію екрану. Зауважимо, що ютуб вважається найкращим варіантом для розкрутки на ньому стріму. Тут легко запускається трансляція, з використовуваною програмою конфліктних ситуацій не створюється. У процесі є можливість повернутися і уточнити конкретний момент, тоді як на Twitch доводиться чекати закінчення стріму і збереження запису.

Хто не в курсі, як зробити стрім на ютубі, наведемо спеціальну інструкцію, згідно з якою здійснюються пуск і налаштування.

Готуємо канал

Не знаєте, як стримить на ютубі з екрану комп’ютера – перевірте підключення та налаштування. Почати доведеться з з’ясування, як знайти пряму трансляцію на YouTube:

  1. увійдіть у ютубовский аккаунт, далі – «творча студія»;
  2. знайдіть «канал», у ньому – «статус і функції»;
  3. виберіть «прямі трансляції», використовуйте клавішу «включити»;
  4. з’являється пункт «прямі трансляції», в якій знаходимо «все трансляції» і здійснюємо вхід до них;
  5. задіємо кнопку «створення трансляції»;
  6. підбираючи тип, пишемо «особлива», визначаємося з заголовком і початком передачі;
  7. натискаємо клавішу «створення заходи»;
  8. вибираємо пункт «збережені налаштування», ставимо поруч з ним крапку, тиснемо на кнопку «створити новий потік». Така дія необхідно, щоб не переводити цей пункт під черговий стрім;
  9. вводимо назву, вказуємо бітрейт, додаємо опис для стріму, зберігаємо всі налаштування;
  10. вибираємо розділ «налаштування відеокамер», в ньому переходимо до підрозділу «інші відеокамери». Так як ОБС, запланований до використання, у переліку відсутній, його слід прописати. Але якщо ви застосовуєте відеокодер, який є в списку, вибирайте його;
  11. назва потоку копіюється і зберігається – ця інформація знадобиться при введенні в OBS Studio;
  12. зберігаємо зміни.

Сайт на час відкладаємо, запускаємо ОБС і здійснюємо в ньому потрібні налаштування.

Налаштовуємо OBS Studio

Ця програма необхідна в управлінні стримом. Тут налаштовується захоплення комп’ютерного екрану, додаються інші елементи, пояснюється, як в трансляції з ютуба показати робочий стіл.

Щоб завантажити програму ОБС, діємо за таким алгоритмом:

  1. запускаємо програму, відкриваємо налаштування»;
  2. переходимо до підрозділу «висновок», вибираємо кодувальник, відповідний наявної на ПК відеокарті;
  3. бітрейт визначаємо з урахуванням експлуатованого заліза, тому що не всяка відеокарта здатна тягнути серйозні налаштування. Для визначення необхідних параметрів в інтернеті є відповідні таблиці.
  4. входимо в «відео», вказуємо дозвіл, аналогічне тому, що було для формування потоку. Якщо знехтувати цією умовою, якість стріму вийде поганим;
  5. відкриваємо «мовлення», знаходимо «yоutube» та «primary», у рядку «ключ потоку» вписуємо код, скопійований з «назви потоку»;
  6. виходимо з установки, задіємо клавішу «запуск трансляції».

Залишається перевірити, наскільки правильно виконані налаштування youtube-каналу для стріму, щоб надалі не зіткнутися з проблемами і збоями.

Перевіряємо працездатність трансляції, проводимо перегляд

Перед тим, як створити стрім на YouTube, виконується попередній перегляд, система перевіряється на коректну роботу, щоб на першому ефірі не з’явився сигнал «помилка трансляції на youtube geforce experience». Для цього:

  1. повертаємося в «творчу студію», переходимо в розділ «прямі трансляції», далі – у підрозділ «все трансляції»;
  2. на панелі зверху знаходимо пункт «панель управління трансляціями»;
  3. тиснемо кнопку «попередній перегляд», переконуємось, що всі елементи функціонують коректно.

У разі, коли що-небудь не спрацювало, перевірте, щоб ОБС-студії були задані параметри, аналогічні використаним при створенні нового ютубовского потоку.

Зверніть увагу на ключ, вставлений в програму – без нього взагалі нічого не спрацює. Якщо спостерігаються провисання, спотворення голосу або зображення при трансляції, знизьте встановлений показник якості стріму. Ймовірно, ваш комп’ютер на такі параметри не розрахований. Ще один варіант виправлення налаштувань – оновлення драйвера відеокарти.

Додаткові налаштування для ОБС

Звісно, будуть потрібні додаткові інтеграції. При транслюванні гри не хочеться, щоб в кадрі опинилися інші вікна. Додамо кілька елементів:

  1. запускаємо ОБС, перевіряємо «джерела»;
  2. клікаємо правою клавішею миші, вибираємо пункт «додати»;
  3. налаштовуємо охоплення для екрану. Якщо стрім ігровий, використовуємо пункт «захоплення гри»;
  4. бажаючим створити донат, провести опитування або організувати збір грошей, потрібно спеціальний інструмент Browser Source, встановлений заздалегідь. Відшукати його зможете в доданих джерелах;
  5. у віконці «попередній перегляд» є маса невеликих секцій. Це – рекурсія, при трансляції вона зникає. Вам надається можливість побачити всі елементи, додані до трансляцію, відразу, підкоригувати їх у разі потреби.

Як виконується розкручування стріму

Багатьох цікавить, як стримить без 1 000 передплатників.

Створити трансляцію, маючи менше тисячі підписалися, неможливо, так як кількість шанувальників не відповідає вимогам, встановленим хостингом.

Навіть якщо ви спробуєте відкрити посилання на трансляцію в ютубі, перед вами з’явиться повідомлення – «вбудовування даної трансляції заборонено вимогам YouTube».

Перший стрім – складна справа, особливо для початківця блогера. Щоб зібрати глядачів, знадобиться багато часу, сил і грошей на розвиток. Наведемо кілька перевірених способів розкрутки:

  1. публікуємо анонс. Зважившись розпочати стрім, для своїх передплатників створюємо привабливу рекламу, розповідає, як подивитися вашу трансляцію;
  2. публикуемся в соцмережах. Навіть коли там невелика кількість передплатників, створіть пост про стрім. Ймовірно, хтось зважиться на його перегляд і навіть покличе друзів. На початковій стадії значення має кожен переглядач. Відшукайте майданчики, де дозволяється публікація роликів безкоштовно;
  3. щоб користувач підписувався на стрім, в кінці сюжету залишайте заставку і спеціальну кнопку.

Висновок

Тепер ви знаєте, як робити мовлення, створювати відповідний фон, звук і картинку. При хорошому ПК і наявності інтернету стрім стає реальністю.