Як зробити субтитри в ютубі: росіяни, англійською, автоматичні

Як зробити субтитри в ютубі: як включити на телефоні, телевізорі, на Айфоне, на компютері, додати до чужого відео, збільшити розмір

Цим питанням задається більшість користувачів. Справа в тому, що хостинг дозволяє ділитися інформацією по всім країнам світу, відправляючи один одному аматорські сюжети або відеокліпи з гумористичним і повчальним змістом. Комфорт в роботі з таким сервісом створюється спеціальним інструментом, розробленим фахівцями ютуба – автоматичними сабами. Вбудований текст забезпечує комфорт при перегляді роликів, через біжучий рядок допомагає продублювати мова розмовляють на відео людей. Пропонуємо детально розглянути процес, як зробити субтитри в ютубі.

Чому використовують субтитри?

Текстова частина, яка супроводжує відеоролик, виконується на оригінальному мовою або переводиться на іноземне прислівник, щоб полегшити перегляди користувачам інших регіонів. Ними дублюють або доповнюють екранну картинку.

Текст вставляється у відеосюжети з наступних причин:

  • він допомагає людям, що мають проблеми зі слухом, прочитати і зрозуміти подається матеріал;
  • найчастіше людина переглядає ролики в громадських місцях, не завжди при цьому використовуючи навушники. Субтитри допоможуть розібрати мова, навіть коли навколо досить шумно;
  • текстовою частиною не завжди відображають всі, про що розповідають з екрану. Таким інструментом пояснюють терміни, складні для розуміння, з його допомогою роблять виноски і залишають коменти;
  • бажаючим подивитися фільм від іноземного блогера чужою мовою є можливість скористатися послугою переказу;
  • субтитри допомагають сприймати звуки. Це дозволяє розучувати слова іноземного походження.

Порядок включення

Починаємо розбиратися, як зробити субтитри до відео на YouTube. Звертаємо увагу, що складнощів такий процес не викликає. Необхідно перейти на сайт ютуб або відкрити доступ в мобільному додатку, знайти та натиснути необхідну клавішу, якщо потрібно, підлаштувати функцію з урахуванням власних потреб.

Смартфон

Як включити субтитри на мобільному телефоні? Для цього входимо в ютуб, використовуючи браузер або додаток. Знаходимо зацікавив нас відеоролик, запускаємо перегляд, натискаємо на екранну зону гаджета, викликаючи над відеоплеєром активні клавіші. Далі діємо наступним чином:

  • натискаємо значок з трьома вертикально розташованими точками, переходимо в меню з активованими інструментами;
  • вибираємо розділ «субтитри»;
  • активуємо відображення, натиснувши розділ автоматично з певною мовою;
  • якщо в біжучому рядку немає необхідності, всі дії виконуємо повторно, в меню натискаємо пункт «відключити субтитри».

Ця опція, генерована в додаток для iOS і Android, забезпечує перегляд відеосюжетів на Айфоне і інших смартфонах.

Персональний комп’ютер

Як зробити субтитри на телефоні, ми розібралися. Тепер подивимося, як це виконується на комп’ютері. Все вирішується парою кліків:

  1. відкриваємо зацікавив нас відеоролик, для якого необхідно активувати текст;
  2. наводимо на відеоплеєр курсор – відобразяться функціональні інструменти пристрої;
  3. клікаємо по «субтитрів»;
  4. вивчаємо текст, який з’явився внизу.

Вимкнути рядок можливо, натиснувши клавішу, якій вона запускалася. Якщо потрібен переклад, скористайтеся параметрами.

Вибираємо мову

Продовжуємо розбиратися, як зробити субтитри на YouTube. Інструмент, візуалізаційний звучну мова, підтримує будь-відомий мову, і у користувача є можливість активувати будь переклад. Тепер комфортно дивитися фільми англійською з субтитрами російською мовою, що з’являються на екрані, або згенерувати текстовий переклад на вибране з допомогою налаштувань прислівник.

Процес вибору перекладу простий, з ним впорається навіть починаючий користувач, діючий згідно з таким алгоритмом:

  1. натисканням на іконку виконуємо вхід в налаштування відеоплеєра;
  2. знаходимо розділ «субтитри»;
  3. вибираємо підпункт «перевести»;
  4. з усього доступного переліку визначаємо потрібний мова;
  5. переглядаємо відеокліп, читаючи субтитри, адаптовані належним чином.

Якщо є необхідність, в параметрах, підбираємо колір тла, регульований швидкісний режим появи тексту.

Налаштовуємо субтитри

Як зробити субтитри в ютубі на англійській або іншому потрібному мовою, зрозуміло. Розберемося, яким чином переглядами надається зручність. Щоб відрегулювати параметри, доведеться знову перейти в «налаштування», знайти рядок «субтитри», в меню вибрати рядок з підкресленням «параметри» (знаходиться в активному стані).

Перед вами з’являється великий список опцій з можливістю регулювання по вашому розсуду. Тут ви зрозумієте, як змінити розмір субтитрів в YouTube, відкоригувати стиль, колір і фон, а також параметри поля, у якому відбувається відображення субтитрів.

Якщо немає бажання розбиратися з настройками, встановити необхідні зміни можна через «гарячі клавіші». Як вони працюють? Входимо в меню з параметрами, використовуємо на клавіатурі наступні кнопки:

  • «-» – зменшуємо шрифт;
  • «+» – збільшуємо розмір;
  • латинською літерою «b» затінюємо фон.

Як тільки все відрегульовано, продовжуйте перегляд.

Переглядаємо текст у відеоролику

Як подивитися всі субтитри в ютубі, автоматично згенеровані до відеоролика? Для цього клікаєм по трьом точкам, розташованим під плеєром, в меню вибираємо опцію «подивитися розшифровку відео». Правіше знаходиться перелік місць, відповідних роликовому таймингу.

Якщо не знаєте, як знайти конкретний момент у ролику, клікніть по зацікавила вас сходинці, щоб не переглядати відеосюжет повністю.

Робимо автоматичні саби

Переходимо до питання, як створити автоматичні субтитри до відео на YouTube. Користувач, що розміщує ролик, може не хвилюватися з цього приводу – опція по розпізнаванню мови в наборі інструментів вже передбачена. Багато ролики, розміщені на порталі, підтримують функцію, що відповідає за створення субтитрів до відео на YouTube. Завдяки цьому, юзери з різних країн переглядають будь-який контент, згенерувавши зручну для програвання доріжку і відповідний переклад.

На жаль, сервіс не завжди генерує біжить текст за звучної мови. Іноді цьому перешкоджають певні причини:

  • великий розмір відео, яке система не здатна «прораховувати»;
  • розмовна мова героїв ролика не підтримується інструментарієм, що забезпечує читання промови в автоматичному режимі;
  • запис звуку відрізняється поганою якістю, мова поглинають шуми і багатоголосся;
  • відеоролик починається без звуку, тому система нічого не генерує.

Міняємо автоматичні субтитри

Можна зробити ідеальні субтитри? Не завжди, тому що система, що розпізнає голос, іноді дає збої, неправильно трактує звуки з-за особливостей їх вимови або сторонніх шумів.

Якщо ви є автором ролика, і текстовий супровід відеоряду чимось не влаштовує, його можна підкоригувати.

Як зробити росіяни чи інші субтитри в ютубі більш зрозумілими? Увійдіть в меню, знайдіть рядок «змінити». Відкриється віконце, в якому клікаєм по розділу «субтитри», редагуємо їх, поправляємо неправильно почуті фрази, виправляємо розстановку розділових знаків.

Подібне ставлення до свого відеоконтенту і поліпшення його якісних показників однозначно зацікавлять користувачів, залучать нових глядачів.

Порядок завантаження субтитрів

Як вставити саби? Ютуб представляє спеціальний сервіс, названий «Творча лабораторія», за допомогою якого істотно спрощується робота з авторським контентом. Користуючись розширеним інструментом, ви змінюєте сюжет, монтуєте відеоролик, додаєте текстову частину.

До того, як включити субтитри на телевізорі або іншому пристрої, увійдіть у «творчу лабораторію», в якій збережений розміщений контент, виберіть відео, відкрийте меню «змінити», виберіть розділ «субтитри». Система автоматично переведе вас на сторінку з роликом, зробивши пропозицію щодо вибору варіанта формування. Визначте відповідний вам спосіб:

  • завантажте складене словесний супровід в потрібному форматі;
  • відкоригуйте згенерований системою результат розпізнавання слів або наберіть потрібний варіант у редакторі, відстежуючи таймінг.

Включення без використання кнопки

Блогерів цікавить, як подивитися повний текст субтитрів, коли в плеєрі немає клавіші, призначеної для такої дії. Відсутній значок свідчить про те, що опція «біжучий рядок» у відеосюжеті не підтримується.

Вже згадувалося, що причиною цього вважається об’ємність відеокліпу, шумові ефекти і багатоголосся, або доріжка зі звуком відсутня спочатку. Змінити таку ситуацію не видається можливим – відсутня клавіша підтверджує, що генерувати відео на каналі Youtube з англійськими або іншими субтитрами неможливо.

Завантаживши відео без відображаються написів, можна залити завчасно складений супровід або написати текст вручну, скориставшись розділом «Творча лабораторія».

Включаємо переклад

Яким чином активувати російські субтитри на ютубі на телефоні або іншому пристрої, переглядаючи іноземний ролик? Природно, що необхідний переклад, і така опція в відеоплеєрі вже передбачена. Для зміни мови виконується алгоритм, наведений раніше.

Як додати субтитри до відео на YouTube до чужого відео? Діємо таким чином:

  1. входимо в «налаштування», натискаємо клавішу зі знаком «шестірня»;
  2. тиснемо на рядок, де вказано доріжка;
  3. клікаємо «перевести»;
  4. з появи переліку визначаємо знайомий мову, підходить для перекладу.

Відповідаємо на запитання відеоблогеров

Розглянемо кілька ситуацій, які викликають труднощі у користувачів.

Субтитри включені, але не відображаються в ютубі. У чому причина? Ймовірно, система не розпізнає текст із-за сильних шумів або особливостей вимови. Можливо, у генерує текст-системі немає такої мови.

Як збільшити розмір шрифту? Як зробити букви субтитрів більше, ми вже розглядали. Найпростіше скористатися для цього гарячої клавішею клавіатури «+».

Платять за субтитри на ютубі? Такий варіант заробітку можливий, якщо переводити субтитри для чужих відеороликів на іншу мову. Виходить унікальний текст з потрібним змістом, за що ви і отримаєте певну суму, попередньо обумовлену з автором відеосюжету.