Такий елемент полегшує роботу на відеохостингу. Припустимо, глядач бажає поділитися захоплюючим сюжетом з відеоролика, не перемотуючи контент ручним способом. Враховуючи те, що всі розміщені на ютубі ролики поділені на відрізки, є можливість швидко опинитися на потрібному місці. Розберемося сьогодні, як зробити тайм-код на ютубі.
Призначення елемента
Така корисна опція необхідна, щоб полегшити роботу з певним вмістом.
З допомогою тайм-коду обробляються відеосюжети, тривалість яких складає кілька годин, якщо потрібно розподілити зміст відеоконференцій, виступів або інших передач на логічні та змістові підпункти.
Можливість фіксації даних, адреси і часу передбачена на кожному відеоплеєрі.
Рекомендують її не тільки початківцям, але і блогерам зі стажем з наступних причин:
- просмотрщику не потрібно витрачати час на знаходження сторінки, в результаті чого збільшується ймовірність затримок на порталі;
- посилання в ютубі з певного часу полегшує завдання глядачам по перегляду, в результаті чого цільова аудиторія збільшується;
- наявність такої посилання на конкретний час для каналу на YouTube надає йому ефективність, дозволяє в подальшому активувати монетизацію.
Перед тим, як зробити таймінг на ютубі, нагадаємо, що він складається з цифрової пари, розділених знаком «двокрапка». Посилання на YouTube ролик з часом вбудована, клікнувши на неї спрямовують його цікавить місце. Відпадає необхідність прокручувати відео, визначаючи час «способом тику».
Установка тайм коду на відео – надійний інструмент, що забезпечує СЕО-просування. Такі ролики частіше виводяться пошуковими системами, тому що вони швидше реагують на ключові запити в порівнянні з контентом, що не пройшли оптимізацію.
Як робиться тайм-код
Розберемося, як створити тайм-код на YouTube. Щоб зробити такий елемент, доведеться виконати наступні маніпуляції:
- знайти розділ «творча студія»;
- увійти в «менеджер відео»;
- підібрати відеоролик;
- відшукати клавішу «змінити» і натиснути її.
Відео можна дати нову назву, змінити значок, відредагувати листівку і титри. Для цього вибирається вкладка «основна інформація», в спеціальному полі вказується назва, наступного необхідно вставити опис відео. У кутку праворуч знаходиться клавіша «опублікувати», яку натискаємо. Після виконаних дій під відеосюжетом з’являється зміст ролика з прив’язкою за часом до першого кадру.
Як поставити таймкод на ютубі в засланні, ми розібралися. Тепер розглянемо, яким чином пересилається потрібна інформація.
Щоб скинути кому-небудь конкретний фрагмент, який необхідно копіювати адресну посилання на відео, дописавши в кінці її #t=03m45s (вказуються цифри відповідають зазначеним тайм – кодом пункту).
Така посилання направляє глядача до вказаної тимчасової точці, щоб почати перегляд саме з цього моменту.
Ділимося відео з проміжним тимчасовим стартом
Так називають посилання, прив’язану до тимчасового значення. Користувач, скориставшись їй, потрапляє на заданий момент.
Як в ютубі зробити посилання на час, щоб визначити старт? Для цього натискаємо правою клавішею миші на віконце зупиненого відеоплеєра в тому місці, яке призначається стартовим, після цього знаходимо підпункт «копіювати url з тимчасової прив’язкою». Перейшовши за посиланням, глядач потрапляє на заданий час.
Другий метод, як зробити і переслати посилання з тайм-кодом на ютубі, виглядає дещо простіше. Натискається клавіша «поділитися», під відкритим віконцем ставиться мітка на відображення часу з позначкою «початок», отримана посилання копіюється.
Така дія виконується тільки на персональному комп’ютері. Для Андроїд, Айфон або iOS подібна функція не передбачена.
Робимо копію
Як відправити посилання з тайм-кодом через ютуб, зрозуміло. Тепер подивимося, як виконується копія таймера для передплатників. Знаходимо відеоролик з встановленим тимчасовим кодом, клікаєм ПКМ в потрібному місці змісту, відкриється меню, в якому вибираємо розділ «копіювати адресу посилання».
Є ще один спосіб, як дати копію посилання з таймінгом. Щоб її на телефоні або іншому пристрої, виділяємо час, натискаємо комбінацію Ctrl та C, копіюючи інформацію в буфер. Вставляється вона через поєднання кнопок Ctrl і V, і пересилається за потрібною адресою.
Вставляємо таймкод в коменти
Нам відомо, як зробити тайм-код на ютубі. Тепер розглянемо, як встановити його в коментарях.
Така дія доступно не тільки автору каналу, але і його глядачам.
Отже, як вказати час вподобаного моменту? Відкриваємо комент, записуємо тимчасову мітку у форматі, відповідному показу відеоплеєра.