Відеотрансляцію вважають ефективним інструментом для спілкування з користувачем, знайомлячи його при цьому з характеристиками товару або ділячись останніми подіями. Спробуємо розібратися, як зробити вебінар на ютубі безкоштовно і залучити до трансляції відеоролика максимальна кількість користувачів.
Готуємося до заходу
Вебинаром називають лекцію, на якій слухачі перебувають не в лекційній класі, а дивляться на виступаючого з екранів комп’ютерів.
Вебінар, як і кожне інше виступ, передбачає завчасну підготовку, під час якої розробляють приблизний план виступу з основними акцентами.
Все визначається поставленими цілями, але головна полягає в зацікавленості глядачів.
На що звертається увага
Попередньо перевіряється якість озвучки і відео на ПК, проводиться репетиція. Складається план, за яким піде розповідь. Готується місце для виступу, прибираються джерела сторонніх шумів.
Правила складання плану
Перед тим, як створити вебінар на YouTube, зафіксуйте головні тези про те, про що збираєтеся розповідати.
Допускається, щоб вони перегукувалися з оповіданням. Приміром, кожен новий слайд дозволяється описувати тезисно, що допоможе у створенні зв’язного розповіді.
Зазначаються умови взаємодії з публікою. У завершенні вебінару відвідувачі або ви можете задавати питання, щоб залучити слухачів до тематику.
Продумайте початок і закінчення процесу. Наприклад, на початковому етапі зазначаються питання, які необхідно висвітлити у заключній частині повторюються основні тези.
Створюємо відеотрансляцію
Розглянемо покрокову інструкцію, як зробити вебінар на ютубі. Нічого складного тут немає, плеєр без проблем вставляється на сторінці. Щоб запустити трансляцію, доведеться зареєструвати аккаунт на відеохостингу.
Трансляція створюється одним із двох відомих способів.
З комп’ютера
буде Потрібно установка і настройка спеціальної програми, запропонованої ютубом і кодує потокові відео. З її допомогою сюжет передається з екрана вашого комп’ютера, виконується управління будь-яким параметром трансляції.
Рекомендується використовувати програму OBS, яка має спеціальні налаштування під ютуб. Досить додати секретний ключ, який отримують через головну сторінку.
Для створення вебінару заходите в налаштування, знаходите розділ «creator Studio», у меню, розташованому ліворуч, вибираєте «live streaming», секретним ключем пов’язуєте ютуб і OBS.
Встановлений кодувальник налаштовує параметри передачі, управляє видеопараметрами, доповнює трансляцію ефектами.
Без попереднього завантаження програми
Є другий спосіб, як зробити платний вебінар на ютубі. Це можливо без встановлення програми, потрібно використовувати Hangouts on Air. Перейдіть на сторінку трансляцій, відкрийте нову, активувавши налаштування Quick, що допоможе вам швидко опинитися в ефірі, проводячи мовлення в ютубовском обліковому записі. На сторінці відобразиться чат для переглядачів.
В цьому режимі зображення передає вебкамера, є можливість поділити екран зі своїми глядачами.
Щоб організувати оперативну трансляцію, в ютубовском записі натискаєте «new live event», знаходите «quick», що дозволить негайно зробити перехід до видеопоказу.
Спілкування після вебінару
Закінчивши вебінар, на управлінської панелі натисніть «завершити» і аналогічну дію виконайте в OBS.
Тим, хто не знає, як зберегти вебінар з ютуба, поспішаємо підказати – все відбувається в автоматичному режимі. З урахуванням тривалості трансляції потрібно кілька хвилин або годин, щоб отримати виступ у запису. Це до питання про те, як подивитися вебінар повторно. Запис зберігається на одній ссылке з ефірним виступом, але, в разі потреби, приватні налаштування змінюються, і відео від сторонніх переглядів закривається. Отже, подивитися відеозапис минулого вебінару на ютубі стає неможливо.
Закінчивши виступ, не забудьте про слухачів, розішліть їм презентацію і вебінар у запису, щоб глядачі зберегли посилання і переглянули пропущені моменти. Зробіть це протягом одного-двох днів з моменту виступу, нагадавши про себе і проявивши турботу, поспілкуйтеся з відвідувачами, з якої-небудь причини відсутніми під час виступу.
Якщо буде потрібно, обмежте часовий інтервал, під час якого до запису зберігається можливість доступу. Зростає ймовірність її види. Організуйте зворотний зв’язок, адже відправлена запис вважається прекрасним приводом для спілкування про вироблених враження. Проведіть усне опитування або запропонуйте надіслати письмові відгуки, щоб краще зрозуміти очікування відвідувачів і виключити помилки в наступному вебінарі.
Пропонуйте глядачам бонуси, запрошуйте їх на нові трансляції, проведіть акції або влаштуйте знижки учасникам ефіру. Про це рекомендується розповідати на заключному етапі вебінару, а в листах з записами нагадати про терміни дії бонусів.
Як бачите, у проведенні трансляцій немає ніяких складнощів. Головна умова – спланувати необхідний час на попередню підготовку.