YouTube відео 360 градусів: обємне, VR-режим

YouTube відео 360 градусів: що це, як знімають, як завантажити, включити додаток на телефоні Android, чому не працює на ютубі

На платформі відеохостингу з’являється все більше захоплюючого контенту, знятого в різних форматах. Для користувачів, яким подобається віртуальна реальність, несподіваним відкриттям стали перегляди панорамных роликів. Особливості технології дозволяють глядачам максимально занурюватися у віртуальний простір, розроблено кілька варіантів переглядів на YouTube відео 360 градусів. Процес пішов настільки далеко, що сьогодні панорамне відео такого формату стало доступно для переглядів у ютубі на мобільному телефоні.

Трохи теорії

Тепер віртуально можна зануритися в морську глибину, щоб побачити життя під водою з усіх точок, здійснити віртуальну подорож по різних країнах світу.

Розбираючись, що це таке, скажімо, що режим VR відео в ютубі ще називають панорамним. Користувач отримує можливість переглядати відео з усіх боків, а не тільки його центральну зону.

Як знімають відео на 360 градусів для YouTube?

Зйомка ведеться одночасно з різних ракурсів, використовується кілька відеокамер, кожна з яких – з широким оглядовим кутом. Після цього ролик піддається обробці із застосуванням спеціальних програм, щоб сформувалася картинка з загальним простором сферичного типу.

Як зробити відео 360 градусів на ютубі, ми розібралися. Тепер уточнимо порядок його перегляду.

Як переглядають ролики на 360 градусів

Відео VR 360 градусів в YouTube проглядається на звичайному персональному комп’ютері або ноутбуці. Для досягнення панорамного ефекту немає необхідності встановлювати додаткове програмне забезпечення. Крім того, сьогодні перегляд роликів 360 градусів в ютубі можливий на мобільному телефоні, якщо знати, як включити опцію.

Для цього потрібні прості налаштування і спецокуляри VR.

Спочатку з’ясуємо, як завантажити відео 360 градусів з YouTube. Діємо таким чином:

  1. встановлюємо 4K Video Downloader;
  2. знадобиться і встановлення спеціального плеєра, забезпечує подібний перегляд;
  3. знаходимо ролик, копіюємо посилання на нього;
  4. відкриваємо відео за допомогою встановленої програми.

На ПК

Щоб насолоджуватися об’ємним відео на 360 градусів на ютубі, використовуючи для цього комп’ютер, додатково встановлювати додаток VR не потрібно. Просто зайдіть на головну сторінку хостингу, знайдіть відеоролик на 360 градусів (орієнтуйтеся на відповідну вкладку).

Такі дії можливі на будь-якому веб-браузері, встановленому на ПК. Заходимо в розділ «фільтри», знаходимо пункт «особливості», в якому визначаємо рядок «360 градусів».

На моніторі з’являється відеосюжет, зміст якого відповідає заданому параметру. У момент запуску відео зверху в лівому кутку з’явиться клавіша, що нагадує джойстик.

Користуючись мишею або клавішами зі стрілками, користувач визначає ракурс, зручний для перегляду картинки.

На телефоні

Для ефективного панорамного перегляду кліпу рекомендується користуватися спеціальними окулярами, відомими під назвою «віртуальна реальність». Перед тим, як їх використовувати, на Андроїд необхідно завантажити спеціальну програму для перегляду роликів VR в YouTube.

Особливість у тому, що таке ПО функціонує з мобільними пристроями на базі Андроїд, крім того, є окрема програма, що перевіряє смартфон на здатність підтримувати роботу спеціальних окулярів.

Як включити VR-режим YouTube на Android? Для цього:

  1. зі смартфона виконуємо вхід в ютубовское додаток, знаходимо ролик 360;
  2. натискаємо на значок «окуляри Гугл Cardboard»;
  3. одне зображення розподіляється на пару картинок;
  4. смартфон вставляємо в окуляри, насолоджуємося ефектами перегляду.

Повертаючи голову, міняємо ракурси.

Якщо така опція не працює, це означає, що в телефоні відсутній гіроскоп, призначений для перегляду відео VR в YouTube.