У будь-якого користувача YouTube є можливість завести відеоканал і розміщувати на ньому свої ролики, отримуючи від цих дій певний дохід. Перш, ніж переходити до публікації та розкрутці відеоматеріалів, слід встановити відповідні параметри. Розглянемо налаштування ютуб і порядок їх редагування.
Створюємо відеоканал
Для початку розберемося, як створюється канал, щоб в подальшому легко розсилати відеоролики і відкривати до нього доступи.
Перший спосіб
Метод рекомендується тим, хто має свій аккаунт в Гуглі або ютубовский канал.
Щоб виконати перехід на хостинг, натискаємо значок свого аккаунта, заходимо в меню, вибираємо розділ «налаштування», у віконці клацаємо за пунктом «управління каналами».
Відкривається браузер ваших відеоканалів, якщо подібні дії виконувалися до цього, в іншому випадку у представленому списку буде лише один ресурс, після цього необхідно натиснути кнопку «створити канал», ввести його назву.
Після цього дозволяється приступати до оформлення.
Другий спосіб
При відсутності облікового запису перейдіть на головну сторінку ютуба, клікніть по кнопці «увійти», виберіть пункт «створити обліковий запис», пройдіть процес реєстрації, як того вимагає система.
Такою методикою користуються новачки, що не мають облікового запису в Гуглі, або користувачі, які відкривають новий канал під конкретний проект.
Якщо запис є, але необхідно завести другий, виконуєте аналогічний перехід, тиснете відповідний значок, вибираєте позицію «зміна облікового запису», далі – підрозділ «додати». Після цього виконується процедура реєстрації.
Як тільки всі дії виконані, ви автоматично повертаєтеся на ютуб, на сторінці клікаєте по значку аккаунта, вибираєте розділ «створити канал», після цього натискаєте клавішу «почати».
Перед вами з’являється право вибору – створювати відеоканал під власним ім’ям або використовувати інше. До речі, другого варіанту віддають перевагу в більшості випадків.
Система попросить вказати назву каналу, ввівши яке, натискається клавіша «створити».
Завдання виконано успішно, перед вами з’являється база налаштувань, щоб внести потрібні відомості. Все, що потрібно, знаходиться на одній сторінці.
Ютуб автоматично зробить пропозицію на оформлення відеоканалу – встановлення логотипу, внесення текстового опису і посилань на інші ресурси, якщо такі є.
Даний етап дозволяється пропустити, або всі дії виконати відразу.
Правила оформлення каналу
Початковими діями ви повинні створити логотип, придумати обкладинку для свого відеоканалу, прописати посилання на соціальні мережі. Наведемо покрокову інструкцію, яка розповість, як правильно все зробити.
Створюємо логотип
Якщо настроювання youtube-каналу починається з нуля, ці дії виконуються в першу чергу. Клікаємо по значку із зображенням на ньому фотокамерою, виконуємо всі дії, визначені інструкцією.
Логотип створюється у вигляді кола або квадрата розміром 800 на 800 px, об’ємом до 4 МБ, у форматах GIF, PNG або JPEG, анімація не застосовується.
Для установки використовують бренд фірми або особисту фотографію, простіше кажучи – айдентики, має асоціацію з вами. Тільки перевірте, щоб після завантаження картинка відображалася коректно, і всі обрізані області були відсутні.
Робимо обкладинку
Продовжуємо огляд, як встановити налаштування доступу до каналу в ютубі.
Якщо потрібно змінити обкладинку, клікаєм по зображеної в кутку фотокамери, але для нового ресурсу установка обкладинки починається з натискання клавіші «налаштувати вигляд каналу». Після цього клацаємо за пунктом «додати оформлення відеоканалу» і прикріплюємо відповідний файл, взятий на ПК.
Як правило, створюючи нову площадку, фірмову обкладинку готують завчасно. В іншому випадку, на перший час достатньо буде відповідної картинки або фотографії.
При наявності навичок роботи в фотошопі і натхнення створити заставку самостійно. Як варіант, можете скористатися послугами дизайнера.
Обкладинка повинна якісно виглядати на будь-якому пристрої –персональному комп’ютері або мобільному телефоні, так що в процесі роботи рекомендується задіяти шаблон, скачаний у ютубі.
Якщо будете користуватися ресурсом на Андроїд, в центрі обкладинки розмістіть найбільш важливі елементи. Коли робите канал для роботи на компі, розтягніть їх по ширині смуги.
Готова обкладинка встановлюється на відеоканал, проглядається на всіх пристроях. Якщо щось не влаштовує – проводиться доопрацювання, після чого дозволяється переходити до інших налаштувань приватності.
Додаємо опис
Продовжуємо налаштування YouTube-каналу для перегляду відео. Переходимо на вкладку «про каналі», складаємо кілька пропозицій, про що ваш канал, який контент на ньому міститься. В даному розділі налаштування ютуба за замовчуванням вноситься текст, що не перевищує однієї тисячі символів, але в перших рядках слід писати найголовніше, щоб полегшити пошук інформації.
Прописуємо посилання на інші ресурси
Залишаємося у зазначеній вище вкладці і додаємо посилання на сторонні ресурси – соціальні мережі, сайти, блоги і платформи. Даний розділ налаштувань в ютубі вважається в деякому роді контактним, в нього вносять не менше десяти посилань, перша п’ятірка з яких з’являється відразу під обкладинкою.
Підтверджуємо канал
Переходимо в розділ «творча студія», вибираємо її класичний варіант, відкриваємо розділ «канали», знаходимо пункт «статус та функції», тиснемо кнопку «підтвердити», виконуємо вимоги з’явилася інструкції.
Створення фірмового стилю
Знаходимо підрозділ з однойменною назвою, тиснемо «додати логотип», який використовується у відеоматеріалі замість додаткового елемента для оформлення підписки. Рекомендується використовувати PNG-зображення.
Додаткові налаштування
У вже відомому розділі «канали» вибираємо пункт «додатково», в якому потрібно:
- вказати свій регіон. Як правило, власник відеоканалу вписує назву своєї країни. Якщо канал створювався і для інших держав, вони теж позначаються. Головне, щоб не виникали проблеми з мовою в ютубі;
- ключевики. Вводимо від десяти до п’ятнадцяти тематичних ключів у вигляді слів або фраз, щоб організувати видачу в пошуковій системі. Для нової версії творчої студії ключі зазначаються поспіль і розділяються комами, в класичній МС їх пишуть через прогалини, беручи фрази в лапки;
- «кількість передплатників». Виконуючи налаштування списку підписок на ютубі, біля пункту «показ числа передплатників відеоканалу» мітка спочатку знімається. Новий Канал, передплати на нього оформляють неохоче, так що лічильник краще тримати в секреті, поки не набереться достатньо постійних користувачів;
- інші пункти можна поки не міняти, заповнюючи їх у міру потреби. Для кожного з них є своя, цілком доступна, інструкція.
Створення шаблону для завантаження відеоматеріалів
Продовжуємо виконувати налаштування каналу в ютубі для комфортного перегляду.
Виконавши основні установки, створюємо шаблон. Алгоритм дій такий:
- виставляємо доступ для завантаження відеоматеріалу «обмежений». З його допомогою ми розміщуємо ролик, перевіряємо його якість і тільки потім публікуємо для загального огляду;
- у розділі «опис» розміщуємо заклик до підписці, перелік соціальних мереж, текстовий супровід, додаємо кілька хештегов;
- вказуємо відповідну вашим відеороликів «категорію»;
- як змінити настройки конфіденційності? Це дуже важлива опція YouTube для дітей, тому що саме тут встановлюється режим «обмежений доступ», щоб захистити малят від відеороликів негативного змісту;
- теги – для кожної теми вписуємо не більше десяти ключевіков – брендові теги, частотні тематичні слова і фрази;
- зв’язок з AdWords. Виконайте синхронізацію акаунтів YouTube і google AdWords, щоб створити аналітику результативності реклами і просувати відео. Для цього клікніть по кнопці «зв’язати акаунти» і виконайте всі вимоги з’явилася інструкції.
Відповідаємо на питання
Основні дії перераховані, але для повноти засвоєння матеріалу пропонуємо розглянути відповіді на найпопулярніші питання, що задаються користувачами.
Як прибрати автонастроювання якості в YouTube? Для цього існує ручний спосіб – натискання на значок «шестірня», після чого ютуб більше не зберігає якість. На мобільному пристрої натискають кнопку з трьома крапками.
Як скинути автоматичні налаштування ютуба на персональному комп’ютері або смартфоні, відомо, але мало хто знає, що така опція зберігає працездатність до тих пір, поки сайт не буде закрито або не виконається вихід з мобільного додатку.
Щоб виконати налаштування відтворення відео в одній якості, для комп’ютера доведеться встановлювати браузерне розширення, а для смартфона така опція не передбачена.
Як змінити налаштування поширення відео в ютубі? Для цього потрібно зайти в «творчу студію». У лівому меню, де знаходиться розділ «відео», знайдіть відеосюжет. Виконайте перехід в пункт «додаткові», у графі «поширення» визначте варіант доступу до відео (для всіх платформ або тільки для комерційних), клікніть по кнопці «зберегти».
Що робити, якщо на смартфоні, що працює на операційній системі Андроїд, злетіли налаштування системного часу в ютубі? Знайдіть розділ «налаштування» (знаходиться на робочому столі або в меню в розділі «додатки»), натисніть підрозділ «додатково», виберіть пункт «дата і час», внесіть необхідні виправлення.
Як змінити розширені налаштування для плеєра від YouTube? Увійдіть на сторінку з відео і заповніть графи спеціальної форми.
Як поміняти налаштування звуку на ПК? Натискаємо на аватарку, вибираємо розділ «налаштування», знаходимо підрозділ «звук і відео», виконуємо встановлення необхідних параметрів.
Щоб ведення ютуб-каналу не завдавало клопоту, перевірте налаштування дозволу. Для цього увійдіть в розділ «параметри», виберіть пункт «конфіденційність», виконайте перехід у підпункт «дозволу додатків», уточніть, які функції вони виконують в даній операційній системі.
Висновок
Ми розглянули правила роботи з основними настройками. Звертаємо увагу, що більшість з них не тільки забезпечують комфортні перегляди, але і допомагають у просуванні відеоматеріалу, підвищуючи ваш дохід.