звук Відстає від відео на YouTube: зависає, гальмує

звук Відстає від відео на YouTube: як виправити переривчасте відтворення в Windows XP, чому картинка випереджає запис в Яндекс браузері

Користувачі інтернетом часто опиняються в ситуації, коли звук відстає від відео на YouTube або, навпаки, працює з випередженням. Подібної розсинхронізацією створюється дискомфорт під час перегляду ролика, змушує зайнятися усуненням проблеми. Спробуємо розібратись, як діяти в подібній ситуації.

З яких причин це відбувається?

Виділяють кілька факторів, за яких запис звуку відстає від картинки. В їх число входять:

 • пошкодження драйвера карти звуку. Якщо це так, то проблема проявиться в будь-якому браузері;
 • видеоадаптерный драйвер застарілий або вийшов з ладу. При відсутності необхідного графічного драйвера в момент відтворення звуку виявляється затримка;
 • активована опція, що відповідає за апаратне прискорення в Google Chrome;
 • пошкоджено кэшевский файл.

Перш, ніж приймати рішення, спробуйте переглянути відео в ютубі через інші браузери. У разі відставання звуку проблема криється в драйвері. Але якщо відео відтворюється без нарікань, то винен безпосередньо з веб-браузера.

Як вирішити проблему?

Коли зображення на відео в ютубі гальмує, знайдіть причину та усуньте несправності. Пропонуємо опис дій, що допомагають повернути нормальне відтворення ролика.

На комп’ютері

Отже, як виправити ситуацію, коли звук відстає від відео в YouTube на персональному комп’ютері:

 • відкриваємо інший відеоролик. Якщо відтворення правильне, причина ховається в файлі. У цьому випадку проблемний ролик запізнюється або заїкається;
 • міняємо браузер. Продовжуємо розбиратися, чому на ютубі відео відстає від звуку. Перевіряємо працездатність відеосюжету на сторонньому веб-провіднику. Якщо прояви не підтвердилися на ПК, завантажуємо його, знайшовши на ліцензійному сайті. При зникненні проблеми в іншому браузері, експеримент зупиняємо.

Щоб ліквідувати несправність, скидаємо налаштування веб-провідника до рівня заводських або переустанавливаем його заново.

 • відключаємо апаратне прискорення. При відставанні звуку від зображення рекомендується спробувати ефективну методику – відключити прискорення веб-провідника. Якщо робити це в Хромі, переходимо за посиланням, знаходимо пункт «показати додаткові параметри», перегортаємо сторінку вниз до пункту «використовувати апаратне прискорення», знімаємо з нього мітку і перезапускаємо браузер. Якщо звук продовжує відставати від відео, вимикаємо апаратне декодування, ввівши в адресний рядок спеціальну команду «chrome://flags/#disable-accelerated-video decode»;
 • встановлюємо потрібні кодеки. Автори відеороликів постійно покращують контентне якість, вимагаючи тим самим певної уваги з боку користувачів і встановлення оновленого програмного забезпечення на ПК. Ігноруючи подібні дії, старим софтом ви не забезпечите обробку інформації, в результаті зображення і звук не будуть синхронні.

Щоб уникнути такої проблеми, рекомендується періодично оновлювати проги і кодеки.

 • якщо відео на YouTube зависає, а звук йде, перевіряємо навантаження на ПК, адже проблеми з обладнанням виключати не можна. Уточнюємо навантаження на процесор або диск, для чого натискаємо комбінацію клавіш Ctrl-Shift-Esc, входимо в диспетчер завдань, вибираємо «продуктивність», переглядаємо поточні навантаження. Якщо параметри перевищують вісімдесят відсотків, це може стати причиною, по якій звук не збігається з зображенням. Знайдіть процесор, найбільше нагружаюче систему, вимкніть другорядні завдання;
 • причиною того, що картинка відстає від звуку на ютубі, є застарілий драйвер відеокарти. Справа в тому, що графічний процесор визначає стабільність в роботі відео, і старі версії рекомендується постійно оновлювати на актуальні. Щоб виконати подібні дії, на сайті розробника знаходимо назву свого процесора, перекачуємо його на комп’ютер. Після цього правою клавішею клікаємо по кнопці «пуск» в меню знаходимо пункт «диспетчер пристрої», відкриваємо список адаптерів, входимо в властивості того, який використовується на комп’ютері. Виконуємо перехід в «драйвер», видаляємо встановлену прогу, завантажуємо взяті на сайті драйвера, перезапускаємо ПК;
 • включаємо кешування HDD-запису. Якщо виявилося, що звук відстає від відео на YouTube в Windows 10, активуємо кешування всіх записів, що знаходяться на диску. Виконуємо вхід в «диспетчер пристроїв», знаходимо розділ «дискові пристрої», уточнюємо, який з наявних вважається системним, натискаємо правою клавішею миші на накопичувач. У меню, що з’явилося, натискаємо розділ «властивості». Відкриється вікно, в якому входимо в «політику», встановлюємо мітку «дозвіл кешування інформації».

Є ще одна проблема, через яку звук не збігається з зображенням. Пов’язана вона з вірусами, які негативно впливають на комп’ютерні програми. Позбавляються від них за допомогою антивірусних програм, після чого ПК перезапускают.

На телефоні

Розберемо ситуацію, коли в ютубі в Windows XP з’являється переривчастий звук, що характерно для мобільних пристроїв на Android. Причин цього кілька:

 • немає стабільної зв’язку з інтернетом;
 • недолік ОЗУ;
 • програми конфліктують між собою;
 • на смартфоні встановлений малопотужний процесор.

Якщо в Яндекс браузері відстає звук в ютубі, зменшуємо бітрейт відео. Слабкий смартфон не відтворить об’ємне відео з-за великого навантаження, виникне розсинхронізація.

Крім зниження якості, очищається кеш, встановлюється друга карта пам’яті.